نماد آخرین خبر

شجاع – بونجاح؛ پرده جدید از شیطنت و صعود؟

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
شجاع – بونجاح؛ پرده جدید از شیطنت و صعود؟

ورزش 3/ مدافع شمالي پرسپوليس بار ديگر ستاره الجزايري السد را پيش روي خود مي‌بيند و اميدوار به موفقيت براي دستيابي به امتياز صعود است.
شجاع خليل زاده که در ديدار مقابل الشارجه با گل زودهنگام خود اعتمادبنفس لازم براي برتري مقابل حريف را به تيم داد و در نهايت آنها موفق به صعود از مرحله گروهي شدند، اکنون يک جدال سخت و نفسگير را پيش رو خود دارد. جدالي که در برابر خود يکي از مهاجمان برتر فوتبال آسيا را مي‌بيند و مطمئنا يکي از راه‌هاي اصلي عبور از اين مرحله، مهار بغداد بونجاح خواهد بود.
بغداد بونجاح در همان فصلي که پرسپوليس موفق به حضور در فينال رقابت‌هاي ليگ قهرمانان شده بود، با دستيابي به 13 گل (3 گل به پرسپوليس) عنوان آقاي گلي را به خود اختصاص داد  و در اين فصل نيز با چهار گل زده از شانس بالايي براي تکرار اين موفقيت برخوردار است. 
شجاع خليل زاده اما طي 4 تقابلي که اين ستاره الجزايري داشته، صحنه هاي تلخ و شيريني را به جا گذاشته و از نظر ذهني و روحي بارها با او وارد چالش شده است. بزرگترين چالش با بغداد بونجاح مربوط به ديدار رفت مرحله نيمه نهايي در دوحه است که عصبانيت شديد بونجاح را بهمراه داشته و اکنون بايد ديد در تقابل دوباره اين دو، شرايط به سود کداميک خواهد بود.


بونجاح در اين فصل با ثبت 4 گل زده، برترين گلزن تيمش محسوب مي‌شود و ستاره خطرناکي روي دروازه حامد لک خواهد بود.


اين ستاره الجزايري با ثبت 3 گل مقابل پرسپوليس از آمار فوق العاده‌اي برخوردار است. شاگردان يحيي اما اميدوارند با آمار فوق العاده‌اي که طي 4 بازي اخير با دريافت تنها يک گل به جا گذاشته‌اند، برابر السد و بونجاح نيز موفق عمل کنند.


صحنه‌اي مشابه اتفاقي که در بازي قبلي پرسپوليس با سر به سر شدن نوراللهي و کنعاني زادگان شکل گرفته بود. مسووليت پذيري و دفاع با تمام وجود؛ شجاع و سيدجلال اينبار هم فاز تهاجمي حريف را ناکام خواهند گذاشت؟
 
در ديدارهاي قبلي بيرانوند با شماره يک شرايط سختي مقابل اين ستاره الجزايري داشته و انتظار مي‌رود حامد لک نيز موفق شود با آناليز بونجاح شرايط را براي گلزني ماشين گلزني السد سخت تر کند.


بونجاح که حضوري فعال در محوطه جريمه حريف دارد، براي گل پنجم خود در اين فصل و صعود تيمش به عنوان يک مهره تاثيرگذار در تيم ژاوي محسوب مي‌شود و از کار انداختن او مي‌تواند کار را براي تيم پرسپوليس و دستيابي به هدف آسانتر کند.قدرت بدني بالا، حفظ توپ، شوتزني و سود بردن از ضربات سر؛ بونجاح نمونه کامل يک مهاجم برتر در سطح قاره آسيا محسوب مي‌شود و مهار او سخت‌ترين ماموريت در اين بازي خواهد بود.
 
يحيي گل محمدي اميدوار است شاگردانش خصوصا در فاز دفاعي با تمرکز بالا، اجازه غافلگيري و فرصت به اين ماشين گلزني را ندهند و شجاع خليل زاده و هافبک دفاعي نزديک به يک سوم دفاعي سرخ‌ها مسلما بايد با بالاترين تمرکز و مسووليت پذيري در اين بازي حاضر شوند.

يکي از صحنه‌هاي جذابي که هواداران پرسپوليس در انتظار تکرار آن خواهند بود. موفقيت برابر السد و شادي پيروزي. اين اتفاق در تقابل دوباره اين دو تيم تکرار خواهد شد؟


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره