نماد آخرین خبر

یک فرصت طلایی برای این استقلالی

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
یک فرصت طلایی برای این استقلالی

ورزش 3/ مدافع چپ استقلال با توجه به غيبت بازيکن کروات اين تيم بهترين فرصت ممکن را به دست آورده است تا با يک نمايش خوب ثابت کند بخشي از هواداران در حق او کم‌لطفي کرده‌اند.
استقلال ايران بايد تا ساعاتي ديگر در مرحله يک‌هشتم نهايي رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا به مصاف پاختاکور ازبکستان برود که با توجه به صحبت‌هاي صالح مصطفوي يکي از مربيان استقلال، پرقدرت‌ترين تيم مرحله يک‌هشتم نهايي محسوب مي‌شود. البته او شايد تا حدي مي‌خواست با بزرگنمايي حريف، از بار سنگيني که اين روزها روي دوش نامجو مطلق هست کم کند، اما درواقع بدون در نظر گرفتن صحبت‌هاي مصطفوي هم مي‌دانيم که نماينده ازبکستاني تيم بسيار خوبي از لحاظ قواي بدني است، ضمن اينکه استخوان‌بندي تيم ملي فوتبال ازبکستان از همين تيم تشکيل‌شده است.
در همين ارتباط لحظاتي پيش ترکيب استقلال براي اين ديدار اعلام شد که در اين ترکيب مشخص شد که استقلال مانند آخرين بازي خودش در برابر الاهلي هر سه مهاجمش را به کار گرفته تا نامجو مطلق نشان دهد که قصد دارد در همين نود دقيقه معمول بازي کار اين تيم ازبکستاني را به اتمام برسند والا اگر بازي به اوقات تلف‌شده کشيده شود تا حد زيادي کار براي تيم استقلال سخت خواهد شد.
يکي ديگر از نکات قابل‌توجه در اين ديدار قرار گرفتن ميلاد زکي پور مدافع چپ پاي استقلال در سمت چپ خط دفاعي است که براي اولين بار در اين چند بازي آخر به‌طور ثابت به ميدان مي‌رود و اين امر مي‌تواند تا حدي هواداران اين تيم و کادر فني را نگران کند، خصوصاً اينکه هرويه ميليچ در اين چند بازي جزو بهترين بازيکنان استقلال به شمار مي‌رفت.
اين در حالي است که زکي پورعلي رغم تجربه بالاي حضور در چنين مياديني کمتر توانسته در تمام اين سال‌ها آن‌طور که بايد و شايد اعتماد کادر فني هواداران را به دست بياورد و در کل مي‌توان گفت کيفيت بازي او نوسانات زيادي داشته است. امروز اما همه‌چيز دست‌به‌دست همه داده تا يک‌بار ديگر او دريکي از حساس‌ترين و درعين‌حال سخت‌ترين بازي‌هاي استقلال در ترکيب اصلي باشد و زکي پور بايد قدر اين فرصت را بداند.
ميلاد حالا بايد اين اتفاقات را که درنهايت امر منجر به حضورش در ترکيب ثابت استقلال شد را به فال نيک بگيرد و با ارائه يک فوتبال قابل‌قبول جواب بسياري منتقدانش را در بهترين زمان ممکن بدهد.

او در اين بازي در کنار روزبه چشمي، عارف غلامي محمد دانشگر در درجه اول وظيفه محافظت از چارچوب دروازه سيد حسين حسيني را دارد و در وهله بعدي بايد با ارسال‌هاي دقيق (چيزي که در اين چند سال همواره پاشنه آشيل او بوده است) مهاجمان استقلال را صاحب موقعيت کند.
 زکي پور در اين مدت ثابت کرده که است که هر بار آماده بوده جزو خوب‌هاي استقلال در زمين به شمار رفته و ديدار مقابل پاختاکور از جهاتي مي‌تواند نقطه عطفي براي او در فصل پيش رو قلمداد شود.
 زکي پور با توجه به اينکه در اين مدت استراحت خوبي کرده در اين ديدار مي‌بايست هرچه در توانش است رو کند تا به آن دسته از افرادي که او را در قواره‌هاي استقلال نمي‌دانند ثابت کند جانشين خلفي براي تمام چپ‌هاي استقلال از ديرباز تاکنون است.
بايد چند ساعت ديگر منتظر بمانيم و ببينيم آيا امروز روز خوب زکي پور است يا خير..


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره