نماد آخرین خبر

چیپ تاریخی عمر سوما در حد فرشید و علیپور!

منبع
ورزش 3
بروزرسانی

ورزش 3/ سوما سوما مهاجم سوري تيم الاهلي که قصد داشت با پنالتي چيپ پيروزي را تيمش هديه کند، در اين کار ناکام ماند تا مورد تمسخر کاربران شبکه هاي اجتماعي قرار گيرد.
در شرايطي که بسياري پيش بيني مي‌کردند تقابل تيم هاي الاهلي عربستان و شباب الاهلي امارات، ديدار يک طرفه به نفع سعودي ها باشد اما اين اتفاق رخ نداد و برعکس تيم اماراتي فرصت برد و صعود به مرحله يک چهارم نهايي را هم داشت. پس از اين که شباب الاهلي با گل ستاره ازبک خود از حريف پيش افتاد و نيمه نخست را به سود خود خاتمه داد، عمر سوما در ابتداي نيمه دوم با ضربه پنالتي مطمئن بازي را به تساوي کشيد و دوباره مرد اول تيم سبزپوش عربستاني شد اما در ادامه اتفاقات ديگري رخ دادند که بازي را به سمت و سوي ديگري کشاندند.
عمر سوما که هفتمين فصل بازي در الاهلي را آغاز کرده، در 60 دقيقه ديگر بازي هم تلاش زيادي براي گلزني کرد اما توپ هاي او به تور ننشستند تا بازي به پنالتي کشيده شود. حسين عبدالغني کاپيتان باسابقه الاهلي پنالتي اول را وارد دروازه کرد و در ادامه نيز يکي پس از ديگري سبزها دروازه ماجد ناصر اسطوره شباب الاهلي را باز کردند تا اين که نوبت به عمر سوما رسيد.
سوماي 31 ساله باتوجه به ناکامي حريف اماراتي در يکي از پنالتي ها، فرصت اين را داشت تا با گل کردن اين پنالتي، تيمش را به مرحله يک چهارم نهايي ببرد. او با اعتماد به نفسو  چهره اي مصمم پشت توپ ايستاد و پس از دورخيز نه چندان طولاني به سمت توپ حرکت کرد تا دروازه ماجد ناصر را باز کند اما در اقدامي عجيب پنالتي را به صورت چيپ روانه دروازه کرد.
اگرچه دروازه بان اماراتي فريب خورد و پنالتي چيپ را تشخيص نداد اما مهاجم الاهلي نيز بدشانس و کم دقت بود که توپش به تيرک عمودي دروازه خورد و تبديل به گل نشد تا الاهلي در آستانه از دست دادن پيروزي به شکلي عجيب باشد. اگرچه چند ثانيه بعد ضربه پنالتي حريف تبديل به گل نشد اما همين ضربه چيپ عمر سوما او را به تيتر يک اين مسابقه تبديل کرد.
حالا در شبکه هاي اجتماعي کاربران عربستاني پنالتي عبدالرزاق حمدالله مهاجم النصر را که به شکل چيپ وارد دروازه الاتحاد کرد را در کنار پنالتي امشب عمر سوما قرار داده اند و مشغول تمسخر اين ستاره هستند؛ هرچند که کاربران ايراني هم با يادآوري پنالتي چيپ فرشيد اسماعيلي در دربي و همچنين علي عليپور، کري هاي خود را دارند.

سوما که مرد اول خط حمله تيمش در تمام اين سال ها بوده، در بازي با شباب الاهلي نشان داد که شايد تجربه بسيار بالا و مهارت زياد هم باعث نشود تا يک بازيکن در اين سطح از مسابقات قاره اي تصميمات عجولانه و اشتباه نگيرد؛ اما او برعکس دو مورد ايراني خوش شانس بود که اين اتفاق منجر به خسران براي تيمش نشد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره