نماد آخرین خبر

شیخ نبود؛ چران بازی را مساوی کرد! 

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
شیخ نبود؛ چران بازی را مساوی کرد! 

ورزش 3/ استقلال در نيمه نخست بازي با پاختاکور با شيوه 2-4-4 بازي کرد و دو مهاجم اين تيم در راس شيخ دياباته و امير ارسلان مطهري بودند. 
در برخي از صحنه ها شيخ دياباته را گام ها عقب تر از امير ارسلان مطهري ديديم و دراين صحنه ها مهدي قايدي سعي مي کرد به خط حمله نزديک شود؛ اين به خاطر کمک شيخ دياباته به خط دفاعي استقلال به خصوص روي ضربات ايستگاهي بود. پاختاکور از جمله تيم هايي است که روي ضربات ايستگاهي گل هاي زيادي مي زند. به خاطر قامت بلند بازيکنانش...
تا پيش از اينکه گل پاختاکور به ثمر برسد خط دفاعي استقلال همه ضربات ايستگاهي و ارسال هاي بازيکنان تيم ازبکي را برگشت داد اما توپ آخري تبديل به گل شد؛ يک لحظه غفلت کافي بود که پاختاکور گل تساوي را روي ارسال زودهنگام و ضربه سر به ثمر برساند. بدون شک در چنين وضعيتي استقلال به جاي اينکه توان بگذارد که توپ ها را برگشت دهد بايد در جلوي خط دفاعي و کناره ها مانع از ارسال ها شود. اين دفاع بهتري به نسبت برگشت دادن توپ ها بعد از ارسال است. شيخ دياباته هم نمي تواند در همه صحنه ها نزديک به دروازه شود واين توپ ها را برگشت دهد به اين خاطر که ديگر براي او ناي بازي نمي ماند و از همه مهمتر اينکه او مهاجم بشمار مي رود و در گام نخست بايد در محوطه جريمه حريف باشد. 
بدون شک پاختاکور در نيمه دوم ضربات ايستگاهي را تکرار خواهد کرد. هم چنين ارسال از کناره ها. به اين خاطر که نقطه قوت بازي اش است و اصرار روي نقطه قوت بديهي ترين کار ممکن است. البته بي انصافي است به اين نکته اشاره نکنيم که در نيمه نخست تيم ازبک در گردش توپ و بازي مالکانه بهتر از استقلال عمل کرد. البته اگر آبي ها در ثانيه هاي پاياني نيمه نخست تمرکز مي کردند چه بسا توپ آخري دفع مي شد و با برتري يک بر صفر به رختکن مي رفتند. 
نقطه سر خط؛ همه چيز به ابتداي بازي برگشت. استقلال چيزي را از دست نداده است و در نيمه دوم مي تواند دوباره نتيجه را به سود خود تغيير دهد؛ به شرط اينکه آبي ها در گردش توپ خوب عمل کنند و به اعتماد به نفس در  پي ايجاد موقعيت باشند. استقلالي ها با حمله از فاز دفاعي خارج مي شوند و حريف را وادار به بازي دفاعي مي کنند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره