نماد آخرین خبر

تغییرات گسترده در باشگاه استقلال

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
تغییرات گسترده در باشگاه استقلال

ورزش 3/ براي استقلال همه چيز خيلي زود به پايان رسيد؛ کمي بعد از آغاز سوت نيمه دوم و ضربه‌اي که درديوک از بين مدافعان استقلال به سمت دروازه اين تيم شليک کرد.
تيم فوتبال استقلال تهران در پايان يک سال عجيب و غريب و پر از اتفاق و حاشيه در شرايطي به کار خود در ليگ قهرمانان آسيا پايان داد که به نظر نمي‌رسيد حريف ازبکستاني امشب آنقدرها هم قدر و غيرقابل دسترس باشد. با اين حال نمايش استقلال آنقدر نااميدکننده و دور از انتظار بود که کمتر کسي از هواداران دو آتشه اين تيم پيگير پنالتي مسلم جمال الدين ماشاريپوف در دقايق پاياني بازي هستند که داور بايد آن را به سود استقلال اعلام مي‌کرد.
استقلالي‌ها در اين مسابقه يک تيم بي‌برنامه  با شانه‌هاي افتاده و هضم شده در بازي حريف بودند. حريفي که شايد همين استقلال هم با حضور بازيکنان غايب خود مي‌توانست برابر آن پيروز شود.  اما نکته مهم اين است که اين شکست چه تاثيري بر آينده استقلال خواهد داشت. در حالي که بعد از پيروزي مقابل الاهلي زمزمه هايي مبني بر ادامه سرمربيگري نامجو مطلق در استقلال بالا گرفته بود اين هافبک خلاق و درخشان تيم ملي و استقلال در دهه 1360 به نظر مي‌رسد به پايان ماموريتش با اين تيم رسيده باشد. دومين حضور روي نيمکت استقلال که اينبار به سرمربيگري ختم شد اما به نتيجه لازم نرسيد.
با اين وصف استقلال حتما بايد در انتظار سرمربي جديدي باشد. سرمربي جديدي که اگرچه به هواداران اعلام شد از ايتاليا خواهد آمد اما در نهايت و در شرايطي که احتمالا خيلي ها با آمدن الکساندر نوري هم راضي هستند اما اين گزينه داخلي خواهد بود. البته در اين زمينه هنوز خبر قطعي منتشر نشده اما گزينه ايراني - آلماني نيمکت استقلال در چم و خم مشکلات بزرگ مالي و افزايش قيمت دلار هنوز با اين تيم پرطرفدار ايراني راه نيامده و همين مساله باعث کندي روند عقد قراردادش شده است.
اما اين تنها مساله باشگاه استقلال نيست؛ استقلال که ليگ را در رتبه دوم به پايان رسانده بود، با اتفاقاتي که پس از ديدار نيمه نهايي جام حذفي  و پيروزي مقابل پرسپوليس رخ داد با يک نيمکت متزلزل در مصاف با تراکتور در مشهد فينال جام حذفي را برگزار کرد و با يک سرمربي موقت به قطر رفت و در آنجا هم در نهايت به نتيجه اي جز حذف پيدا نکرد. اتفاقي که باعث شده تا خيلي ها مسووليت اين موضوع را بر گردن احمد سعادتمند مديرعامل استقلال بيندازند که موفق نشد به وعده‌ي قرارداد با آندره‌آ استراماچوني جامه عمل بپوشاند و در عين حال با صحبت هاي بي مورد و سفر بي موقع‌اش باعث شد حداقل يک جام از کف استقلالي‌ها برود.
اما اين تنها مشکل سعادتمند نيست. او با نتيجه اي که در ليگ قهرمانان آسيا رقم خورد حالا با چالش مهمي به نام حفظ ستاره هاي تيمش مواجه است. سه ستاره مهم استقلال علي کريمي، شيخ دياباته و روزبه چشمي هنوز آينده قطعي و صد درصدي با اين تيم ندارند و اگر در اين هفته خبرهاي بدي از اين ماجرا به گوش برسد يقينا مجسمه سعادتمند از سر در باشگاه استقلال سقوط خواهد کرد.

استقلال  که با مدتي استراحت بايد خود را آماده فصل آينده کند احتمالا در بخش بازيکنان نيز با تغييراتي مواجه است و به نظر مي‌رسد ديگر مهلت برخي بازيکنان در اين باشگاه به پايان رسيده باشد. با اين وصف آبي ها در انتظار تغييرات گسترده اي در روزهاي پيش رو هستند، تغييراتي که اگر منجر به بهبود کيفيت فني و اصلاح روند اداره اين باشگاه نشود يقينا يک مقصر بيشتر نخواهد داشت.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره