نماد آخرین خبر

قمار نامجومطلق در شب شکست بزرگ

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
قمار نامجومطلق در شب شکست بزرگ

ورزش 3/ سرمربي استقلال مقابل پاختاکور ازبکستان يک قمار بزرگ کرد اما ريسک او نتيجه نداد و در نهايت بازنده زمين شد.
يکي از مسائلي که استقلال با آن در رقابت هاي داخلي و آسيايي با آن دست و پنجه نرم مي کرد، تعداد اندک نفرات به خصوص در خط حمله و هافبک بود. با توجه به مصدوميت و محروميت ها مي توان گفت استقلال در هر بازي تعداد محدودي بازيکن را دراختيار داشت و معمولا دست مربيان براي انجام تعويض ها روي نيمکت خالي مي شد. اين مشکل را مجيد نامجومطلق هم با آن دست و پنجه نرم کرد و شنبه شب مقابل پاختاکور چنين مساله اي بيشتر به چشم آمد.
نامجومطلق در بازي با پاختاکور سعي کرد همچون ديدار با الاهلي عربستان تيمش را کاملا هجومي به زمين بفرستد و به همين خاطر هرچه بازيکن هجومي در زمين داشت وارد ميدان کرد. او در بازي با الاهلي عربستان وقتي نياز مبرم به برد پرگل داشت نسبت به مسابقه الشرطه عراق آرايش تيمش را از 2-4-4 به 3-3-4 تغيير داد و از مثلث خطرناک ارسلان مطهري، شيخ دياباته و مهدي قايدي در خط حمله استفاده کرد. اتفاقي که نتيجه مثبتي داد و باعث شد در همان نيمه اول کار نماينده سعودي تمام شود و استقلال در نهايت يک برد ارزشمند و پرگل(3 بر صفر) را جشن بگيرد و به دور حذفي صعود کند.
براي ديدار شنبه شب با پاختاکور ازبکستان اما اگرچه شرايط متفاوت بود اما سرمربي استقلال تصميم گرفت به ترکيب برنده تيمش در خط حمله دست نزند. با اينکه اين بازي اگر مساوي مي شد به 120 دقيقه و در نهايت ضربات پنالتي کشيده مي شد، بازهم نامجومطلق تصميم گرفت از هر 3 فوروارد تيمش در ترکيب ابتدايي استفاده کند که در اين صورت در نيمه دوم دستش براي تعويض ها بسته شد.
به عبارتي مي توان گفت نامجومطلق سعي داشت همچون بازي قبلي از ابتدا با سيستمي هجومي بازي کند و دروازه حريف را به خطر بيندازد اما نوع بازي پاختاکور استقلالي ها را غافلگير کرد. استقلال عملا با استفاده از 3 مهاجم ميانه زمين را کاملا دراختيار هافبک هاي توانمند و سرعتي و تکنيکي تيم ازبک قرار داد و تصميم نامجومطلق براي استفاده از سيستم 3-3-4 باعث شد تا عملا هافبک هاي استقلال هيچ کاري نتوانند از پيش ببرند و در خلق موقعيت هم ناکام بمانند. در اين شرايط فاصله ميان خط هافبک و حمله استقلال زياد شد و دوندگي هاي بيش از حد بازيکنان پاختاکور هم امان هافبک هاي کم تعداد آبي ها را بريد و آنها در بسياري از صحنه ها مغلوب جنگ هاي تن به تن شدند.
شايد اگر نامجومطلق از ابتدا يکي از مهاجمان تيمش را بيرون از ترکيب مي گذاشت، شرايط متفاوت بود. در اين شرايط استقلال با توجه به داشتن بازيکناني مثل رضاوند و باقري مي توانست در خط هافبک شرايط بهتري داشته باشد و پرتعدادتر باشد تا اينطور هافبک هاي اين تيم مغلوب قدرت بازيکنان تيم ازبک نشوند. از طرف ديگر وقتي استقلال در نيمه دوم از حريف عقب بود، با ورود مهاجم تازه نفس اين فرصت به خط حمله براي جبران گل خورده داده مي شد. 

در اين شرايط مي توان گفت قمار نامجومطلق براي انتخاب يک سيستم هجومي و پرريسک نتيجه نداد. او حتي براي جبران اين اتفاق مجبور شد در نيمه دوم و در حالي که دو بر يک عقب بود ارسلان مطهري را از زمين بيرون بکشد و آرش رضاوند تازه نفس را به خط حمله اضافه کند تا نه مطهري مانند ديدارهاي قبل تاثيرگذار باشد و نه رضاوند در پست غيرتخصصي اثرگذاري خود را داشته باشد.
هرچه بود ريسک عجيب نامجومطلق مقابل قدرت قهرمان ازبکستان نتيجه نداد و استقلال با يک شکست تلخ رقابتهاي ليگ قهرمانان 2020 را ترک کرد تا بار ديگر روياي رسيدن به مراحل پاياني اين مسابقات براي آبي ها از بين برود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره