نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
ورزشی

استقلال بدون چپ و راست!

منبع
ورزش 3
بروزرسانی

ورزش 3/ استقلال مقابل پاختاکور به مانند کفتري بود که بال‌هاي آن را قيچي کرده بودند. 
نمي‌توان روزهاي خوب استقلال با استراماچوني، فرهاد مجيدي و حتي دوران کوتاه مدت حضور مجيد نامجبومطلق را بدون نمايش‌هاي هرويه ميليچ و وريا غفوري تصور کرد؛ دو بازيکني که نقش‌هاي متفاوتي را در طول يک فصل طولاني و سخت بازي کردند و درنهايت روزي که استقلال به آنها براي رسيدن به چهار تيم مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا نياز مبرم داشت، هر کدامشان به دليلي غيبت داشتند.
وريا و ميليچ فصل را با نقش وينگر راست و چپ شروع کردند و درست وقتي که به وظايف اين پست در قالب تيمي  ودر سيستم 2-5-3 آشنا شده بودند و هر حريفي را با حرکاتشان به زحمت مي انداختند، ماجراي استراماچوني به وجود آمد. طي دو سه بازي بدون سرمربي و روزهاي ابتدايي حضور مجيدي به عنوان سرمربي آبي پوشان، وظايف هماني بود که پيش تر توسط مربي ايتاليايي تعريف شده بودند، ولي رفته رفته فرهاد مجيدي پس از دوران قرنطينه، استقلال را بار ديگر به استفاده از سيستم 4 دفاع بازگرداند.
عليرغم تمام اين تغييرات نام وريا غفوري و هرويه ميليچ همواره در پيروزي‌هاي درخشان آبي‌پوشان نظير پيروزي در دربي، دو پيروزي برابر سپاهان، دو پيروزي پر گل برابر شاهين بوشهر، پيروزي 4 گله برابر سايپا و ..... در فصلي که گذشت، ديده مي‌شود و حضور آنها مقابل پاختاکور هم مي‌توانست شرايط متفاوتي را براي بازي رقم بزند، ولي غيبت دو مدافع راست و چپ استقلال سبب شده بود تا بازيکنان پاختاکور از اين خلاء به خوبي استفاده کنند و طي نيمه اول بارها توپ‌هاي خود را از چپ و راست روي محوطه حسين حسيني ارسال کردند که در نهايت يکي از آخرين ارسال هاي آنها در دقيقه 43 به گل اول نماينده ازبکستان بدل شد. 
اين البته تنها آسيبي نبود که استقلال از نبود دو گوش کناري خود در مقابل پاختاکور خورد؛ زکي پور شايد تا اندازه‌اي با خصوصيات يک مدافع کناري آشنا باشد، اما عملکرد خوبي نداشت تا نبودن ميليچ خيلي زياد در سمت چپ خط دفاعي به چشم بيايد. در سوي ديگر دانشگر که خصوصيات يک مدافع راست را ندارد، نتوانست عملکرد خوبي در روز غيبت وريا در دفاع و حمله داشته باشد، تا مهاجمين استقلال هم که توپي به آنها از کناره‌ها نمي‌رسيد، تلاش زيادي براي آمدن به گوشه‌هاي زمين و طراحي حملات داشته باشند؛ تلاش‌هايي که فقط از نفس و جان تيم کم کرد.
اين مجموعه اتفاقات سبب شد تا در روزي که استقلال با مجيد نامجلومطلق يک نمايش کاملا سردرگم را طي 90 دقيقه ارائه کرد، نداشتن وريا و ميليچ را بيشتر احساس کند؛ دو مدافعي که يکي محروم بود و ديگري مصدوميت او را از همراهي تيمش بازداشته بود، تا استقلال يکي از بدترين نمايش‌هاي خود را بدون حضور آنها تجربه کند واز رسيدن به مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا بازبماند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره