نماد آخرین خبر

با شرایط بد تهران بهتر است اردوها شروع نشود

منبع
خبرآنلاين
بروزرسانی
با شرایط بد تهران بهتر است اردوها شروع نشود

خبرآنلاين/ ملي‌پوش شمشيربازي ايران مي‌گويد:«زندگي من هنوز در روزهاي کرونايي حساسيت هاي خودش را دارد.»

علي پاکدامن شمشيرباز ملي پوش سابر،خوشحال است که تمرين جدي تر از قبل شده. هرچند هنوز به دليل وضعيت قرمز تهران دلش نمي خواهد ،اردونشين شود اما او هم سه روز در هفته طبق برنامه سرمربي به آکادمي ملي المپيک مي رود و شمشيربازي تمرين مي کند. ششميربازي سابر اما مثل بقيه مردم خدا خدا مي کند تا کرونا زودتر بساطش را جمع کند وبرود.برود تا بلکه زندگي عادي شود و او هم مثل قبل تمرين کند و مسابقه دهد. 
* بعداز چند ماه، ظاهرا تمرين شما جدي تر شده، اوضاع آمادگي ات در چه حدي است؟
بعداز چند ماه تمريناتمان شروع شده ،خدا را شکر آمادگي ام بد نيست. بايد اردوها شروع شود تا به حدي که مي خواهم برسم. 
* پيمان  فخري گفته بچه هاي شمشيربازي  در آکادمي تمرين مي کنند ،از اين روش کار راضي هستي؟ 
با طرح جديد سرمربي ما هفته اي سه روز به آکادمي براي تمرين مي روم ، اين روش خيلي بهتر از نداشتن تمرين است ف هفته اي دو، سه روز هم بدنسازي کار مي کنم.
* بقيه رشته ها مجوز اردو گرفتاند  اما سرمربي شما فعلا صلاح نميداند اردو داشته باشيد، نظر شما چيست؟
اين روزها وضعيت تهران خيلي وخيم است و حتي از قرمز هم گذشته . درست است که دل ما براي تمرين ، مسابقه و استرس رقابتها تنگ شده اما با اين شرايط بد تهران صلاح نيست اردوها شروع شود. هر وقت وضعيت کرونا در تهران بهتر شد، آن وقت حضور در اردو خوب است. مگر اينکه اردوي ما هم در شهري با وضعيت سفيد برگزار شود. 
*خبري از ليگ شمشيربازي هم نيست؟ 
از ليگ شمشيربازي که خبري نيست. هرچند  فدراسيون شمشيربازي در زمينه ليگ ضعيف است اما با اين شرايط  قرار به شروع ليگ هم باشد، باز ما درگير همان اتفاقات مي شويم و اوضاع خوب پيش نمي رود.
*براي شما هم زندگي مثل قبل روال عادي پيدا کرده يا نه هنوز بابت کرونا حساسيت هاي خاصي داره؟
زندگي من هنوز در روزهاي کرونايي حساسيت هاي خودش را دارد. کرونا خيلي ها  را وسواسي کرد،وسواس  فکري وحتي بهداشتي. 
* وضعيت استخدامت به کجا کشيد؟
من بالاخره با پيگيري و حمايت علي نژاد معاون وزير ورزش  کار استخدامم دروزارت ورزش  حال انجام است و اميدوارم به زودي استخدام شوم.
*تو از وقتي سفير محيط زيست شدي، چه کارهايي انجام دادي؟
سفير محيط زيست برايم افتخاري بود. قرار بود برنامه هاي زيادي را انجام دهيم اما شيوع کرونا همه برنامه ها را بهم ريخت. اما بايد برنامه ريزي کنيم تا بتوانيم از محيط زيست محافظت کنيم. چرا که زمين  متعلق به نسل هاي آينده هم هست و اگر قرار به وجود  زمين  باشد بايد محيط زيست سالمي  براي همه داشته باشد .
* در مراسم پاکسازي درياچه آزادي هم بودي، از درياچه چه چيزهايي بيرون کشيدند؟
درياچه آزادي از زماني که ساخته شد، تا به حال پاکسازي نشده بود که در توافق سه جانبه قرار شد پاکسازي شود ، البته در پاکسازي بخشي از آن اقلامي مثل لاستيک ، پارو،قايق بيرون آوردند. اگر کل درياچه پاکسازي شود فکر مي کنم اتفاقات بهتري مي افتد.
*حرفي مانده؟

اميدوارم زودتر کرونا ريشه کن شود تا همه به روزهاي عادي برگردند، ما هم به ورزش برگرديم و از روزهاي ورزشکاري امان  بهترين استفاده و  لذت را ببريم. اما حالا کرونا باعث مي شود عمرمان يعني  باارزش ترين چيزي که داريم ،به بطالت بگذرد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره