ورزش 3/ شب اول مرحله يک هشتم نهايي رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا با صعود پاختاکور و الاهلي به مرحله يک چهارم نهايي رقابت‌ها خاتمه يافت.
شبي که گذشت با مصاف دو تيم الشباب الاهلي امارات مقابل الاهلي عربستان آغاز شد؛ دو تيمي که يکي از گروه شهرخودرو بالا آمده و اگر الهلال کرونايي نداشت، حذف مي شد؛ يعني الشباب الاهلي و دومي الاهلي عربستان بود که از شکست سه بر صفر مقابل اسقلال مي آمد. اين مصاف با گلزني نماينده امارات در نيمه اول همراه بود ولي عمر السومه در دقيقه 53 بازي را به تساوي کشاند و پس از اينکه تلاش دو تيم در 120 دقيقه حاصي نداشت، ضربات پنالتي راي به برتري الاهلي عربستان داد. 
استقلال و دريافت دو گل در دقايق خاص بازي 
در مصاف دوم اين استقلال بود که پس از نمايش خيره کننده برابر الاهلي به مصاف پاختاکور ازبکستان رسيده بود و اگرچه شروع خوبي هم در بازي نداشت ولي با ضربه کاشته تماشايي علي کريمي به گل اول بازي دست يافت. در ادامه ولي انگار آبي پوشان طي چند دقيقه پاياني نيمه اول و چند دقيقه پاياني نيمه دوم مسخ شدند و دو گل از دو مهاجم سرحال پاختاکوري ها دريافت کردند تا در نهايت با نتيجه 2 بر 1 بازنده اين مسابقه باشند و نماينده ازبکستان باشد که به همراه الاهلي عربستان به مرحله يک چهارم مي رسد.
در انتظار دو تيم خوشبخت ديگر 
همين امروز که حالا يک ساعتي مي شود که شروعش کرده ايم، پرسپوليس از ساعت 17:10 دقيقه در ورزشگاه اجوکيشن سيتي به مصاف السد قطر مي رود؛ ديداري که يکي از حساس ترين و نفس گير ترين ديدارهاي غرب آسيا در سال هاي اخير بوده است. کمي بعدتر هم دو تيم ديگر مدعي بازي خواهند کرد و از ساعت 21:15 دقيقه النصر عربستان برابر التعاون قرار خواهد گرفت تا شاهد يک مسابقه درون مرزي در مرحله يک هشتم نهايي براي رسيدن به جمع چهار تيم مرحله يک چهارم نهايي در غرب آسيا باشيم. 
حالا که پاختاکور ازبکستان و الاهلي عربستان تيم‌هاي خوشبخت غرب آسيا به شمار مي روند و در حال روياپردازي براي آينده هستند؛ فردا به اين زمان که رسيده باشيم، دو تيم ديگر هم حال و روز اين دو را پيدا خواهند کرد؛ دو تيم از ميان تيم هاي مدعي پرسپوليس، السد، النصر و التعاون.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد