خبر ورزشي/ شايعه همکاري آليسا اشميت با باشگاه دورتموند باعث شد نام اين دونده جوان بر سر زبان‌ها بيفتد و اينستاگرامش هم ميليوني شود.
حضور بانوان در فوتبال آقايان رفته‌رفته پررنگ مي‌شود. اتفاقي که در فوتبال آلمان با قضاوت داور زن رخ داد و به ساير ليگ‌ها همچنين فوتسال گسترش پيدا کرد. در ليگ برتر هم باشگاه چلسي پزشکي خانم را براي مداواي بازيکنان در کنار زمين برگزيد تا حضور خانم‌ها در سطح اول فوتبال مردان بيشتر به چشم بيايد. به نظر مي‌رسيد نوبت دورتموندي‌ها باشد تا از يک خانم در کادر مربيگري‌شان استفاده کنند، خبري که رسانه‌هاي مختلف اروپايي به آن پرداختند و خيلي زود با بررسي کادرفني زنبورها در سايت باشگاه‌شان مشخص شد صحت نداشته. اما «آليسا اشميت» که مي‌گفتند مربي بدنساز دورتموند شده، کيست؟
مربي بدنساز
گفته مي‌شد آليسا به بازيکنان دورتموند هم معرفي شده تا به‌عنوان مربي بدنساز در باشگاه دورتموند که در سطح اول فوتبال اروپا حضور دارد، کار کند. توجه به سمت او جلب شد و باعث شد تا رسانه‌ها سوابقش را بررسي کنند.
۲۱ ساله
خانم آليسا اشميت کسي است که گفته مي‌شود مأموريت دارد تا روي بدن‌هاي بازيکنان دورتموند کار کند و آنها را براي مسابقات به مرز آمادگي برساند. نکته جالب در خصوص آليسا اين است که ۲۱ سال بيشتر ندارد و با سن و سالي کم نامش حوالي باشگاه دورتموند بر سر زبان‌ها افتاد.
فيتنس و دونده
شايد بد نباشد بدانيد آليسا در دو رشته ورزشي فعاليت مي‌کند. اولي فيتنس است که مربوط به فعاليت‌هاي او در باشگاه بدنسازي مي‌شود و دومي و اصلي‌ترين رشته مورد فعاليت او دووميداني مي‌باشد. رشته‌اي که باعث شده بيشتر در آلمان شناخته شود. او چندي پيش در قالب تيم ۴ در ۴۰۰ متر زنان آلمان در رده سني زير ۲۳ سال توانست در رقابت‌هاي اروپايي مدال برنز را به دست بياورد و در دووميداني آينده‌دار است.
پوما
آليسا جزو ورزشکاراني است که در رشته دووميداني و فيتنس چهره شناخته‌شده‌اي به حساب مي‌‌آيد. عمده فعاليت‌هاي او البته در اينستاگرام و فضاي تبليغاتي است. اشميت به واسطه اين فعاليت تحت قرارداد برند پوما قرار گرفته و در نمايشگاه‌هاي مختلف به عنوان ورزشکار اين برند حضور پيدا مي‌کند. مثل اينکه عکس او با متس هوملس هم عکسي تبليغاتي براي برند پوما بوده، نه براي اينکه با دورتموندي‌ها کار مي‌کند. البته آليسا با چندين برند مختلف ديگر مثل «فوداسپرينگ» هم قرارداد دارد.
يک ميليون
اما جالب است بدانيد تنها چند ساعت بعد از انتشار شايعه حضور آليسا اشميت در باشگاه دورتموند، صفحه اينستاگرام او رشد عجيبي کرد. آليسا روز بعد که از خواب بيدار شده بود، مشاهده کرد دنبال‌کنندگان صفحه‌اش از مرز يک ميليون هم گذشته‌اند! حالا اين دنبال‌کنندگان بيشتر بايد فعاليت‌هاي شخصي آليسا را پيگيري کنند، نه کار با بازيکنان دورتموند!

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد