نماد آخرین خبر

عبدی: به مطهری قول داده بودم گل بزنم!

منبع
خبر ورزشي
بروزرسانی
عبدی: به مطهری قول داده بودم گل بزنم!

خبر ورزشي/ مهاجم جوان پرسپوليس گفت: خود ژاوي بزرگ هم در نشست خبري اخيرش از پرسپوليس و تيم ما تعريف کرد. اين نشان مي‌دهد السد هم روي تيم ما حساب مي‌کند و مي‌داند بازي سختي در پيش دارد.
مهدي عبدي جوان اول پرسپوليس فقط ۱۰ دقيقه زمان لازم داشت تا اولين گل خودش در ليگ قهرمانان آسيا را براي اين تيم بزند. او که در دقيقه ۸۱ بازي با شارجه جانشين عيسي آل‌کثير شده بود در دقيقه ۹۱ به زيبايي هر چه تمام‌تر دروازه حريف را گشود و بلافاصله هم سمت نيمکت پرسپوليس رفت و شادي خود را با حميد مطهري، دستيار يحيي گل‌محمدي تقسيم کرد. با مهدي عبدي که اين روز‌ها روحيه بالايي هم دارد، از همين سؤال آغاز کرديم و...
از شادي پس از گل خودت بگو؟ ماجرا چه بود که شادي خودت را با حميد مطهري تقسيم کردي؟
حميدخان (مطهري) صبح مسابقه با شارجه با من صحبت کرد و گفت با انرژي باش، چون امروز بازي مي‌کني. صحبت‌هاي ديگري هم مطرح کرد که تمرکز داشته باشم و کلي به من روحيه داد.
و تو چه گفتي؟
گفتم که خيالت راحت باشد حميدخان! امروز بازي کنم گل مي‌زنم. به او قول دادم و وقتي موفق به گلزني شدم سمت مربي خودم رفتم و گفتم ديديد گفتم خيالت راحت باشد و...

خيلي خوشحال بودي. به هر حال اولين بازي آسيايي و اولين گل تو در اين رقابت‌ها رقم خورد؟
زحمت اصلي را بچه‌هاي تيم کشيدند. پاس را اميد عاليشاه داد و بعد آرمان رمضاني اثر خوبي روي آن گذاشت که...
گل کردن اين توپ هم ساده نبود. مشابه همين موقعيت در بازي نصيب وليتون، ستاره برزيلي شارجه شد، اما توپ را به بدن حامد لک کوبيد؟
خدا کمک کرد ضربه من گل شود. از اين بابت خيلي شکرگزار خداوند هستم.
ديدار قبلي پرسپوليس را روي نيمکت نشستي و حتي يک دقيقه هم فرصت بازي پيدا نکردي. روي سکو‌ها حرص نمي‌خوردي؟
هر فوتباليستي دوست دارد بازي کند، اما من هنوز جوان هستم. آقايحيي و مربيان پرسپوليس صلاح من را بهتر از همه مي‌دانند. وظيفه من فقط خوب تمرين کردن است و تابع تصميم کادر فني هستم. ضمن آنکه در تيم ما آنچه اهميت دارد، موفقيت پرسپوليس است. اينکه مهدي عبدي بازي کند يا نکند مهم نيست.
اين حرف را از ته دل زدي؟
بله، خوشحالم و افتخار مي‌کنم عضوي از اين تيم بزرگ و پرافتخار هستم. اين افتخار نصيب خيلي‌ها نمي‌شود که پيراهن پرسپوليس را بپوشند و به همين خاطر به مسائل ديگر خيلي فکر نمي‌کنم.
راستي با همبازيان جديد خودت اُخت شدي؟
من در تيم پرسپوليس با همه بازيکنان دوست و صميمي هستم. بازيکنان جديد تيم هم بسيارخوب و فني هستند. يکي از دلايل موفقيت‌هاي پرسپوليس همين رفاقت و صميميت است.
يک‌شنبه و در مرحله يک‌هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا بايد به مصاف السد قطر برويد. اين ديدار را چطورمي بيني؟
السد تيم خوبي است که سرمربي آن ژاوي معروف است، اما ما هم پرسپوليس هستيم. خود ژاوي بزرگ هم در نشست خبري اخيرش از پرسپوليس و تيم ما تعريف کرد. اين نشان مي‌دهد السد هم روي تيم ما حساب مي‌کند و مي‌داند بازي سختي در پيش دارد. ما براي برد اين بازي هم‌قسم شديم، چون مي‌خواهيم در قطر بمانيم.

اگر بازي کني باز هم قول مي‌دهي گل بزني؟
اگر با صلاحديد کادر فني بازي کنم قول مي‌دهم تلاش کنم باز هم آقايحيي و هواداران پرشمار پرسپوليس را خوشحال کنم. البته حتماً از قول من بنويسيد مهم‌تر از بازي کردن يا گلزني مهدي عبدي پيروزي تيم پرسپوليس و صعود به مراحل بالاتر است که ان‌شا‌ءا... با تلاش و کوشش همه بچه‌ها حاصل خواهد شد.
اين بازي که به ضربات پنالتي کشيده نخواهد شد؟
باور کنيد اصلاً پيشگوي خوبي نيستم، اما حس مي‌کنم برنده اين ديدار حساس خواهيم شد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره