نماد آخرین خبر

عملکرد تیم رحمتی فاجعه نبود

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
عملکرد تیم رحمتی فاجعه نبود

ورزش 3/ صعود پاختاکور ازبکستان در عين تلخي حذف استقلال ايران، هجمه‌ها را نسبت به آمار منفي شهرخودرو کاهش داد.
نماينده ازبکستان که با ارائه يک بازي برتر، استقلال قدرتمندي که در بازي قبل خود قدرت بلامنازع زمين بود را در دور يک هشتم زمين‌گير کرد و البته از اشتباه داور براي پيروزي در ۹۰دقيقه هم سود برد، همان حريفي بود که مقابل شهرخودرو فرصت عرض‌اندام چنداني پيدا نکرد‌ و تنها با يک اشتباه به گل رسيد.
شاگردان مهدي رحمتي به گواه آمار بازي با پاختاکور به مراتب عملکرد بهتري را نسبت به استقلال در بازي امشب به نمايش درآوردند و نکته جالب اين که با وجود کمبود بازيکن شاخص نسبت به استقلال، موفق به ثبت تعداد بالاي پاس سالم و تحمل شکستي خفيف برابر اين حريف ازبکستاني شدند. ديداري که شهرخودرو در صورت دقت حمله ورانش بخصوص محمدرضا خلعتبري توانايي کسب امتياز در آن را داشت.
مقايسه آماري عملکرد شهرخودرو و استقلال مقابل پاختاکور را مرور کنيم:
مالکيت توپ:
شهرخودرو: ۳۷.۱%  استقلال: ۳۴.۷%

کرنر:
شهرخودرو: ۷  استقلال: ۵
پاس:
شهرخودرو: ۳۷۴  استقلال: ۳۴۸
شوت:
شهرخودرو: ۱۲  استقلال: ۶
نکته جالب‌تر در اثبات سختي کار تيم سيد مهدي رحمتي در گروهB عملکرد شباب الاهلي امارات ديگر هم گروهي شهرخودرو برابر الشباب عربستان بود که با وجود تمام ستاره‌هاي حريف سعودي در ۱۲۰دقيقه هم برابر آنها تسليم نشد و در نهايت ضربات پنالتي حکم به حذف اين از دور يک هشتم داد. همه اين‌ها را مي‌توان به حضور الهلال عربستان قهرمان دور قبل ACL در اين گروه اضافه کرد که تنها و تنها بخاطر کرونا از اين رقابتها کنار رفت ؛ با اين وصف بايد اين حق را به مهدي رحمتي و شاگردانش داد که حذف خود از رقابتهاي آسيايي را چندان فاجعه آميز قلمداد نکنند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره