مهر/ پيشکسوت آبي پوشان گفت: مديران استقلال به جاي آن که رضايت شفر را بگيرند تا پنجره‌هاي نقل و انتقالات باز شود، رفتند با اسم استراماچوني بازي کردند.

هادي طباطبايي در خصوص ديدار استقلال و پاختاکور اظهار داشت: اين بازي را از دو زاويه مي‌توان تحت بررسي قرار داد. يک زاويه مباحث فني بازي است و زاويه ديگر مباحث حاشيه‌اي و داوري بازي. مي‌توان گفت از نظر فني پاختاکور بهتر از استقلال بازي کرد و مي‌توان گفت اشتباهات بزرگ داور بازي باعث شکست آبيها شد که هر دو ديدگاه هم مي‌تواند درست باشد.
وي بيان داشت: پاختاکور بازي را خيلي خوب آغاز کرد و توانست با قدرت حفظ توپ بازي را کاملا در اختيار بگيرد. در حالي که تيم ازبکستاني بر بازي تسلط داشت استقلال بر خلاف جريان بازي و با توانمندي علي کريمي به گل اول رسيد. اما اين گل هم جريان بازي را تغيير نداد و همچنان تيم پاختاکور بود که بر بازي تسلط داشت.
سنگربان سابق استقلال در گفتگويش با برنامه چاپ اول شبکه خبر ادامه داد: اين تيم خط حمله خيلي خوبي دارد که مکمل اين خط حمله، مدافعان و بازيکنان کناري هستند. غيبت همزمان غفوري و ميليچ براي اين تيم گران تمام شد و اين خط حمله خوب بخش مهمي از کارايي‌اش را از دست داد. غيبت وريا و ميليچ ضربه سنگيني در اين بازي به تيم زد.
طباطبايي با اشاره به پنجره بسته نقل و انتقالاتي گفت: کمبود بازيکن هم در اين تيم مزيدي بر علت شد و باعث شد آبيها با تعداد کمي بازيکن در اين مسابقات حضور پيدا کنند. استفاده از يکسري بازيکن ثابت در ديدارهاي فشرده که هر سه روز يکبار برگزار مي‌شد منجر به افت انرژي بازيکنان اين تيم شده بود.
پيشکسوت استقلال در ادامه گفت: واقعا متاسفم تيمي که در حال اعزام به چنين رويداد مهمي است، پنجره نقل و انتقالاتي‌اش بسته باشد. مديران باشگاه که جام حذفي را از دست داده بودند، موجي به اسم استراماچوني راه انداختند و روي آن موج سوار شدند تا غم شکست مقابل تراکتور و از دست رفتن جام را فراموش کنند. در حالي که مذاکره با شفر و جلب رضايت او بسيار مهمتر بود. مديران اين باشگاه بايد پرداختي به شفر و باز کردن پنجره‌هاي نقل و انتقالاتي را در اولويت قرار مي‌دادند. 
سنگربان پيشين آبي پوشان تاکيد کرد: تيمي مثل استقلال سالانه ده‌ها ميليارد هزينه مي‌کند تا يک جام به دست آورد اما جام‌ها و موقعيت ها يکي بعد از ديگري به دليل اشتباهات مديريتي از دست مي‌رود. 
طباطبايي در خصوص انتخاب سرمربي فصل آينده گفت: در فوتبال ما فلسفه‌اي براي انتخاب سرمربي نيست. ممکن است تصميماتي گرفته شود که امروز مسکن باشد اما دو ماه بعد تبديل به معضل شود. باشگاه‌هاي ما معمولا مبتني بر اتفاقات سرمربي خود را انتخاب مي‌کنند نه با علم به داشته‌هاي خود. من نمي‌دانم الان مديران باشگاه استقلال چه تصميمي براي فصل آينده اين تيم گرفته يا قرار است بگيرند. 


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد