ايسنا/ يک بازيکن پيشين استقلال با انتقاد از احمد سعادتمند و مديريت اين باشگاه مي‌گويد که مديران استقلال با تصميمات اشتباه جام حذفي را از هواداران گرفتند و بدون برنامه‌ريزي راهي آسيا شدند.
محمد مومني در گفت‌وگو با ايسنا درباره ديدار استقلال و پاختاکور که به شکست دو بر يک آبي‌پوشان و حذف از آسيا منجر شد گفت: تفاوت بسيار زيادي بين استقلال و پاختاکور وجود داشت. تيم ازبکستاني هدفمند بازي کرد و کاملا استقلال را آناليز کرده بود. آن‌ها از نقاط ضعف استقلال استفاده کردند و جلوي نقاط قوت تيم را هم گرفتند. بازي مالکانه استقلال پايين بود چرا که پاختاکور از مقابل محوطه جريمه پرس و عرض بازي را زياد کرد.

او با بيان اين که پاختاکور از نظر فيزيکي تيم برتر ميدان بود افزود: بازيکنان اين تيم در تقابل‌هاي يک در برابر يک موفق بودند و ما هم در کارهاي سرعتي و قدرتي توان مبارزه نداشتيم. به طور کلي استقلال از نظر فيزيکي در پايين‌ترين حد خود قرار داشت. مضاف بر اين که غيبت وريا غفوري و هروويه ميليچ از نظر رواني باعث کاهش سطح اطمينان بازيکنان شده بود.

اين کارشناس فوتبال با اشاره روي آوردن استقلال به بازي مستقيم و ارسال‌هاي بلند گفت: ارسال توپ‌هاي بلند، مدنظر پاختاکور بود چرا که تمام ضربات را در هوا مي‌زدند. در اداره توپ و ميدان ناکام بوديم و در سومين پاس توپ لو مي‌رفت. با اين حال موقعيت‌هاي گل خوبي ايجاد کرديم که از دست رفت.
مومني بازي گرفتن از مطهري را از ابتداي بازي اشتباه قلمداد کرد و يادآور شد: حيف شد که ارسلان مطهري از ابتدا به ميدان آمد. ما نياز به برد داشتيم و اگر ارسلان در نيمه دوم به بازي آمده بود، حتما مي‌توانستيم با استفاده از خستگي بازيکنان آن‌ها نهايت استفاده را ببريم. آرش رضاوند و ساير بازيکنان تعويضي هم در نيمه دوم عملکرد خوبي نداشتند.
اين بازيکن پيشين استقلال درباره اين که گفته بود اگر سعادتمند نتوانست استراماچوني را بياورد، حتما استعفاء دهد، گفت: هنوز روي همين حرفم ايستادم. آن‌ها از اسم استراماچوني استفاده کردند. ما جام حذفي را به خاطر استراماچوني از دست داديم، مجيدي را از بين برديم و به نامجو مطلق هيچ نوع اعتمادي نکرديم که سرمربيگري را به او دهيم. اين‌ها راهکارهاي مديريتي است که يک مدير بايد براي تيمش انتخاب کند. مي‌توانستند براي نامجومطلق حکم سرمربيگري بزنند اما اين کار را نکردند. بازيکنان به سرمربي اعتماد نداشتند. من چنين اتفاقي را در تاريخ فوتبال استقلال هم نديده بوديم.
او ادامه داد: با اسم استراماچوني و الان هم الکس نوري در حال از بين بردن اشتباهات خود هستند. مملکت ما دلار ندارد. ما مشکلي با خارجي‌ها نداريم. اگر اين دو نفر حاضر به عقد قرارداد ريالي هستند، ما مشکلي نداريم.
مومني هم‌چنين با بيان اين که فوتبال در ايران به "رو کم کني" تبديل شده است گفت: هيچ وقت کسي نمي‌گويد با همديگر موفق شويم. ما خرد جمعي بلد نيستيم. دوست داريم سليقه شخصي را اعمال کنيم. فوتبال بازي گروهي است و نظر شخصي را برنمي‌تابد.
اين کارشناس فوتبال با انتقاد از کارنامه الکس نوري گفت: اگر فرهاد مجيدي هم سرمربي وردربرمن بود، همان نتايج را مي‌گرفت. رولند کخ دستيار کريستفور دام بود و به استقلال آمد اما موفق نشود. ما نياز به سخت‌افزار مناسب داريم تا خارجي‌ها موفق شوند.
اين پيشکسوت آبي‌ها درباره سرنوشت نيمکت مربيگري استقلال گفت: ما بهتر از فرهاد مجيدي نداريم. در حال حاضر داشته ما مجيدي است و اين تيم هم مال فرهاد مجيدي است نه احمد سعادتمند. او بايد کنار برود يا مجيدي را برگرداند. چطوري ما را در سياست راه نمي‌دهند اما هر کاري مي‌خواهند در فوتبال انجام مي‌دهند. بايد سعادتمند از موضع خودش کوتاه بيايد. شايسته‌تر از مجيدي نداريم.
مومني تاکيد کرد: تا به حال طرفداران استقلال را له کرده و جام حذفي را از ما گرفتند و در آسيا هم ديديم که تيم سرمربي نداشت و حتي نامجو به عنوان سرمربي اعلام نشد.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد