مهر/ ديدار تيم‌هاي پرسپوليس ايران و السد قطر در حالي که تا دقايق پاياني با نتيجه تساوي دنبال مي‌شد، با برتري پرسپوليس به پايان رسيد تا نماينده ايران به مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان صعود کند.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

در يکي از ديدارهاي مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا امروز يکشنبه تيم‌هاي پرسپوليس ايران و السد قطر به مصاف هم رفتند که اين بازي با نتيجه يک بر صفر به سود پرسپوليس تمام شد. به اين ترتيب تيم پرسپوليس به عنوان تنها نماينده ايران راهي مرحله يک چهارم نهايي اين رقابت‌ها شد.
در اين بازي که از ساعت ۱۷:۱۰ در ورزشگاه «اجوکيشن سيتي» قطر آغاز شد، عيسي آل کثير (۸۸) براي پرسپوليس گلزني کرد تا ناجي سرخپوشان ايران در دقايق پاياني شود. در اين مسابقه آل کثير و وحيد اميري از داور کارت زرد گرفتند و سيامک نعمتي هم با دريافت کارت قرمز مستقيم از زمين اخراج شد.
ترکيب پرسپوليس و السد
يحيي گل محمدي سرمربي پرسپوليس تيمش را در اين مسابقه با ترکيب حامد لک، شجاع خليل زاده، بشار رسن (۸۴ - اميد عاليشاه)، محمدحسين کنعاني، احمد نورالهي، احسان پهلوان (۸۴ - مهدي عبدي)، وحيد اميري، ميلاد سرلک (۸۴ - کمال کاميابي نيا)، عيسي آل کثير، سعيد آقايي و سيامک نعمتي وارد زمين کرد.
السد هم با هدايت «ژاوي هرناندز» با ترکيب سعد الشيب، سانتي کازورلا، بوعالم خوخي، عبدالکريم حسن، طارق سلمان، محمد واد البياتي، اکرم عفيف، نام تائه هي، بغداد بونجاح، پدرو ميگل و گليرمه پاي به ميدان گذاشت.
نيمه نخست؛ محتاط و کم موقعيت
تيم السد نيمه نخست را با برتري نسبي بيشتري نسبت به پرسپوليس آغاز کرد. اين تيم در دقيقه ۱۳ توسط «سانتي کازورلا» هافبک اسپانيايي صاحب موقعيت خوبي شد که حامد لک اين توپ را دفع کرد. پرسپوليس با دستور تاکتيکي گل محمدي بازي با پِرس از زمين خودي را در دستور کار داشت. اين تيم در دقيقه ۱۶ روي نفوذ سيامک نعمتي از سمت راست، توسط بشار رسن در محوطه جريمه السد صاحب موقعيت خوب گلزني شد که اين فرصت از دست رفت.
يک دقيقه بعد احسان پهلوان از سمت چپ دفاع السد نفوذ کرد و پاس مناسبي را براي وحيد اميري فرستاد که مهاجم پرسپوليس توپ را مستقيم به اوت زد. ديگر موقعيت تيم السد در دقيقه ۳۳ و روي ارسال عبدالکريم حسن براي بغداد بونجاح مهاجم اين تيم ايجاد شد که حامد لک اين توپ ارسالي را از آن خود کرد.
بازيکنان دو تيم در نيمه نخست پر اشتباه ظاهر شدند و مرتکب خطاي زيادي شدند. نکته قابل توجه نيمه نخست اعتراض بازيکنان دو تيم به عملکرد داور بازي بود. حتي ژاوي هرناندز سرمربي اسپانيايي تيم السد هم در چند صحنه به شدت نسبت به عملکرد داور اعتراض داشت که با واکنش کمک داور چهارم و تذکر به او ختم شد.
نيمه دوم؛ پرسپوليس با آل کثير طوفاني شد
بازي در نيمه دوم هم با برتري نسبي تيم السد آغاز شد اما بازيکنان دو تيم همچنان در ارسال پاس‌هاي سالم اشتباهاتي داشتند. پرسپوليس به تدريج و با گذشت زمان، خطرناک‌تر نشان داد. در حالي که تيم السد تمرکز خود را روي ارسال‌هاي بلند و ضربات کرنر گذاشته بود تا بتواند از قدرت سرزني بغداد بونجاح به گل برسد، اين تيم پرسپوليس بود که دو بار تيرک دروازه حريف قطري را به لرزه در آورد.
تمرکز حملات پرسپوليس در اين نيمه بيشتر روي سمت چپ دفاع تيم السد بود و سرخپوشان از همين منطقه خطرساز شدند. ابتدا در دقيقه ۶۲ عيسي آل کثير روي پاس بشار رسن درون محوطه جريمه السد توپ را به تيرک دروازه اين تيم کوبيد. اين اتفاق در دقيقه ۶۹ هم به شکل مشابهي روي يک ضد حمله تکرار شد و تيرک دروازه السد بار ديگر مانع گلزني آل کثير شد. اين موقعيت هم روي حرکت وحيد اميري و پاس بشار رسن به دست آمد.

يک دقيقه پيش از آن، «پدرو» بازيکن تيم السد با حرکت سعيد آقايي در محوطه جريمه پرسپوليس سرنگون شده بود ولي داور اين صحنه را پنالتي تشخيص نداد؛ در حالي که اعضاي تيم السد به شدت به داور اعتراض داشتند.
در دقيقه ۸۴ يحيي گل محمدي اقدام به سه تعويض همزمان کرد و کمال کاميابي نيا، مهدي عبدي و اميد عاليشاه وارد زمين شدند. اين تغيير روند بازي را بازهم به سود پرسپوليس عوض کرد و در نهايت عيسي آل کثير موفق شد در دقيقه ۸۸ با يک ضربه سر دروازه السد را باز کند. اين ضربه کرنر را عاليشاه روي دروازه السد ارسال کرد.
بعد از اين گل سيامک نعمتي در دقيقه ۹۱ از زمين بازي اخراج شد تا پرسپوليس وقت‌هاي تلف شده را با فشار و استرس بيشتري دنبال کند ولي در نهايت برتري يک گله سرخپوشان باقي ماند و شاگردان يحيي گل محمدي راهي مرحله يک چهارم نهايي شدند.
قرار است مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا فردا قرعه کشي شود و حريف بعدي پرسپوليس بعد از قرعه کشي مشخص خواهد شد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد