نماد آخرین خبر

آل‌کثیر در نسخه ایرانی داستان رونالدو

منبع
ورزش 3
بروزرسانی

ورزش 3/ کارگردان‌هاي تلويزيوني و‌ قطري‌ها در دقيقه ۸۹ بازي پرسپوليس و السد با هم غافلگير شدند.
کرنر کوتاهي که از جناح چپ روي دروازه السد آمد با پرش بلند سريع عيسي آل‌کثير در شرايطي قطع شد که او در دقايقي قبل دو بار توپ را به تير دروازه قطري‌ها کوبيده بود. انگار همه چيز طوري رقم خورده بود که گل سرنوشت‌ساز عيسي آل‌کثير زيبا و دراماتيک‌تر باشد. آنقدر پرهيجان که او مثل کريستانيو رونالدو بعد از گلزني مقابل اتلتيکو در فينال چمپيونز ليگ در کسري از ثانيه پيراهنش را بکند و بدن عضلاني و ساخته شده‌اش را مقابل دوربين تا به نمايش بگذارد.
آل کثير حالا بعد از گلزني در دومين بازي متوالي تبديل به ستاره بزرگ اردو سرخ‌ها شده و‌ طوري کار کرده است که جاي خالي عليپور چندان به چشم نيامد. مهاجمي که قصد داشت در نيم فصل به پرسپوليس ملحق شود اما حضور او در اين تيم پر طرفدار ماه‌ها به طول انجاميد.
وقتي که گذشته عيسي آل کثير را مرور مي‌کنيم متوجه مي‌شويم‌ که از سختي به آساني رسيده است. آن هم زماني که در آلومينيوم هرمزگان شاگرد مجيد نامجو‌ مطلق بود و‌ نفت تهران اقدام به خريد او کرد و علي‌رغم تمام استعدادي که داشت در اين تيم به نيمکت ذخيره‌ها دوخته شد تا بعد‌ها علي دايي از او نهايت استفاده را ببرد.
عيسي بعد از نفت به پيکان و صنعت نفت آبادان رفت و عملکرد عالي داشت و‌ با فيکس شدن در اين‌ دو تيم‌ همواره يکي از شانس‌هاي آقاي گلي ليگ برتر بود. 
مهاجم خوزستاني که از نيم فصل ليگ قبل زمزمه حضورش در پرسپوليس به گوش مي‌رسيد در نهايت فصل را با نفت آبادان به پايان رساند. هر چند که تلاش فراواني براي حضور در پايتخت کرد و‌ عدم نتيجه در اين راه ضربه روحي سختي به وي وارد کرد اما باز جنگيد تا بالاخره به آرزوي خود رسيد.

عيسي به پرسپوليس آمد تا پس از جدايي علي عليپور کماندار اصلي سرخ‌ها باشد و حالا به بهترين نحو از پس ماموريت سخت خود برآمده. اولين هنرنمايي آل کثير مقابل التعاون بود، جايي که از پشت محوطه جريمه شليک ديدني به سمت دروازه داشت اما تير مانع از پاگشايي او شد.
در بازي با الدحيل عملکرد درخشاني نداشت اما مقابل الشارجه جبران کرد. به خصوص هنگام گل دوم تيمش که ضربه سري پر قدرت زد و‌ گلر اماراتي‌ها را تحقير کرد.
اما او پس از اين نمايش مناسب، شب خوبي را براي دل ربايي از هواداران پرسپوليس انتخاب کرد. بازي مقابل السد و ژاوي‌ که برد در آن از نان شب هم واجب تر بود. آل کثير در نيمه اول بيشتر به کمک تيمش در ميانه ميدان آمد و با تقسيم انرژي خود را آماده براي نيمه‌ دوم نگه داشت.
زماني که مدافعان السد خسته بودند و‌ حالا وقت زهر ريختن به يکي از قدرت‌هاي آسياست. درست همين هم شد؛ در دو ضد حمله، عيسي با جا گيري مناسب در موقعيت گلزني قرار گرفت اما با بدشانسي يکي به تير عمودي زد و يکي‌ به تير افقي.
درست جايي که همه انتظار ثبت نتيجه قابل پيش بيني را دارند يک بازيکن مي‌آيد و تفاوت‌ها را رقم‌ مي‌زند.  ارسال از سمت راست، پرش و قطع توپ استثنايي با سر آن‌ هم در دقيقه ۸۸ که خستگي و تحليل قواي بدني حرف اول را مي‌زند، فقط از يک نفر برمي‌آمد. مهاجمي که از خود را از دزفول، شهر مقاومت ايران به دوحه کشاند تا با قدرت بدني خوب از زمين مخملي ورزشگاه اجوکيشن کنده شود و‌ تور دروازه را به لرزه درآورد و حالا ناجي سرخ‌ها لقب گيرد.
شماره ۷۲ محبوب سرخ‌ها حالا به مانند بقيه در انتظار قرعه کشي فرداست. جايي که حريف پرسپوليس در مرحله يک چهارم مشخص مي‌شود و او ماموريت سخت تري به قيمت رساندن تيمش به مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان خواهد داشت.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره