نماد آخرین خبر

صدرنشین لیگ برتر و پیروزی با پنالتی عجیب

منبع
ورزش 3
بروزرسانی

ورزش 3/ اورتون ديروز با يک پنالتي عجيب و جنجالي موفق به کسب برتري برابر کريستال پالاس شد.
شاگردان کارلو آنچلوتي عصر ديروز 1-2 پالاس را مغلوب کرده و با کسب سومين پيروزي متوالي در صدر جدول قرار گرفتند. در همان دقيقه 10 بازي بود که کالورت لوين موفق شد روي پاس تماشايي سيموس کولمن دروازه پالاس را باز کرده و تيمش را با يک گل پيش اندازد. اما پالاس در صدد جبران برآمد و کوياته موفق شد روي ارسال يک کرنر دروازه اورتون را باز کند.
اما جنجالي ترين صحنه بازي در دقيقه 40 ايجاد شد. کوين فرند، داور اين ديدار برخورد توپ به دست جوئل وارد را پنالتي تشخيص داد که ريچتارليسون پشت توپ قرار گرفته و موفق شد اين موقعيت را تبديل به گل کند. در نهايت اورتون موفق شد با همان برتري 1-2 در نيمه اول به پيروزي دست يابد.
اما اين تصميم به شدت مورد انتقاد رسانه ها قرار گرفت و بسياري معتقد بودند اين نوع برخورد توپ به دست مدافع نمي تواند خطاي پنالتي باشد. در واقع دست مدافع پالاس در اين لحظه در شرايط عادي قرار داشته و به علت برخورد توپ به دست اين تغيير شرايط ايجاد شده و دست جوئل وارد باز شده است. جالب اينجاست کوين فرند، قاضي ميدان بعد از بازبيني مکرر صحنه اين تصميم جنجالي را گرفت و در نهايت پالاس اينگونه متضرر شد.
بعد از اين مسابقه و در برنامه مشهور مچ آو د دي، ميکل ريچاردز و آلن شيرر مهمان گري لينه کر بودند و حاضران در استوديو متفق القول اين تصميم را غلط دانسته و به کوين فرند تاختند. در واقع وجود VAR بايد باعث پرهيز از چنين اشتباهاتي شود و به نظر مي رسد عليرغم ورود اين تکنولوژي نيز هنوز برخي تصميمات داوران در مورد قانون هند غلط است.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره