نماد آخرین خبر

الگویم آرسن ونگر است/ امیدوارم پرسپولیس قهرمان آسیا شود

منبع
ايلنا
بروزرسانی
الگویم آرسن ونگر است/ امیدوارم پرسپولیس قهرمان آسیا شود

ايلنا/ سرمربي سپاهان در مورد شرايط خودش و پذيرش هدايت اين تيم صحبت کرد.
محرم نويدکيا، سرمربي سپاهان در مورد دوري اش از فوتبال اظهار داشت: چهار سال قبل که تصميم به خداحافظي از سپاهان گرفتم، ترجيح دادم از فوتبال دور شده و فقط هوادار تيم باشم. جدايي من از سپاهان به دليل اختلاف خوردن با مديريت وقت باشگاه بود و ادعاي آن ها مبني بر اينکه در کار تيم دخالت مي کنم، برايم پذيرفته نبود و توقع اين اتفاق را نداشتم. در اين مدت از سوي باشگاه ذوب آهن پيشنهاد غير رسمي براي سرمربيگري داشتم اما نمي خواستم‌ افرادي از پشت قضيه عامل پيوستن من به ذوب آهن باشند و با اين پيشنهاد مخالفت کردم.
وي در مورد پذيرش هدايت سپاهان گفت: پس از حضور ساکت به عنوان مديرعامل، با هم صحبت هايي درباره وضعيت تيم داشتيم و در ادامه پيشنهاد مربيگري به من ارايه شد و پس از با هيات مديره نيز صحبت هاي تکميلي داشتم و سرمربيگري را پذيرفتم. با توجه به اينکه تيم سپاهان دچار چالش انتخاب سرمربي شده بود، تصميم گرفتم هدايت اين تيم را برعهده بگيرم و با توجه به اينکه قصد تغيير سيستم تيم را داشتم، در ليگ قهرمانان آسيا تيم را همراهي کردم.
سرمربي سپاهان در مورد نتايج تيم در ليگ قهرمانان آسيا توضيح داد: من همان زمان به هيات مديره برنامه هايم را ارائه دادم و با آن موافقت شد. اگر من مي‌خواستم با تفکرات و تاکتيک قبلي بازي کنم مي‌توانستيم نتيجه بگيريم ولي اگر مي‌خواستم تفکرات خودم را پياده کنم شانس موفقيت کم بود ولي اين تغييري بود که تصميم گرفته بودم ايجاد کنم.
وي ادامه داد: من مسائلي مثل تفاوت قيمت بازيکنان يا کمبود فرصت را براي نتيجه گيري توجيه مي‌دانم. زمان ما هم در آسيا با حريفاني بازي مي‌کرديم که پول يک بازيکنشان از بودجه کل تيم ما بيشتر بود ولي در اين شرايط به فينال ليگ قهرمانان رسيديم. دليل نمي‌شود چون بازيکنان گران قيمت دارند حتماً بايد به آنها ببازيم يا اينکه من فرصت کمي داشتم و اين بهانه نتايج ضعيف باشد. قطعاً مي‌توانستم بهتر از اين عمل کنم و تصميمات بهتري بگيرم. با اينکه نتوانستيم نتيجه خوبي در ليگ قهرمانان آسيا بگيريم اما با اين حال در اين چهار مسابقه تحربيات بسيار خوبي به دست آوردم.
نويدکيا در مورد استفاده از بازيکنانش اظهار داشت: من در اين 4 بازي از تمام بازيکنان استفاده کردم و فقط يک بازيکن که به من گفته بود قصد دارد جدا شود را استفاده نکردم. نورافکن را با اينکه چند سال هافبک بازي کرده بود در دفاع چپ به کار گرفتم. شهباززاده را وينگر و مهاجم نوک گذاشتم. الغساني را هم همينطور و اينکه ميرزايي را به عنوان دفاع راست و وينگر راست استفاده کردم و انقدر تغيير دادم تا به ترکيب و نفرات مورد نظرم نزديک شوم.

نويدکيا در مورد الگويش در مربيگري گفت: به تيم آرسنال علاقه دارم و الگوي من در مربيگري آرسن ونگر است
سرمربي سپاهان در مورد صعود تيم پرسپوليس به مرحله يک چهارم گفت: من به پرسپوليس تبريک مي‌گويم. آنها واقعاً خوب بازي کردند و شايسته پيروزي بودند. من عقيده دارم ولي حريف خوب بازي مي‌کند بايد به آنها تبريک گفت و اينطور نيست که اگر من ضعيف هستم بخواهم رقيبم را تخريب کنم. بايد به قدري خوب کار کنم که موفق شوم و براي همين به پرسپوليس تبريک مي‌گويم و حتي اميدوارم قهرمان آسيا شوند.
وي در پايان گفت: در دوران بازي هم هواداران سپاهان فراتر از يک بازيکن به من محبت داشتند، حتي دوراني که خانه نشين بودم. اين موضوع مسوليتم را سخت تر مي کند اما از هواداران درخواست ميکنم ابراز محبتشان به من زياده از حد نشود. اگر روزي ديدم نمي توانم به سپاهان کمک کنم، خودم کنار مي روم. از هواداران مي خواهم به جاي نام اشخاص به سپاهان توجه کنند‌.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره