نماد آخرین خبر

پایان فصل ۲۷۰ دقیقه‌ای نامجومطلق

منبع
آي اسپورت
بروزرسانی
پایان فصل ۲۷۰ دقیقه‌ای نامجومطلق

آي اسپورت/ پنجم مهر، برجسته‌ترين روز مجيد نامجومطلق در زمين و نيمکت بوده؛ با دو نتيجه متفاوت براي بازيکن بزرگ ديروز و مربي متوسط امروز. يکي از سه نابغه تکنيکي تاريخ فوتبال ايران، پنجم مهر ۷۰ در جام بين قاره‌اي مقابل الجزاير چنان کولاک کرد که قرار بود بازي برگشت ۲۱ مهر، با پاري سن ژرمن امضا کند.
در اين بين، پروين ملي‌پوشان را آزاد کرد تا نامجومطلق دوازدهم مهر مقابل پاس، توسط اکبر يوسفي مصدوم شود. هزينه‌اي گزاف براي يک امتياز سرنوشت‌ساز، روزي که پنالتي مرفاوي سوخت. در پايان فصل و با تساوي بدون گل شهرآورد (که با تغيير برنامه به هفته آخر موکول شده بود) استقلال ۲۵ امتيازي، نوار پنج قهرماني پياپي پرسپوليس را بريد. پرسپوليس با ۲۴ امتياز دوم شد.
۳ دهه بعد، پنجم مهر: استقلال - پاختاکور
ظهر همين روز، کريس کاوانا در سوت پايان بازي برايتون - يونايتد با تساوي ۲-۲ دميد. منچستري‌ها به سمتش يورش بردند که قبل از سوت، خطاي هند رخ داده. در اتفاقي نادر با بازبيني پس از اتمام بازي، يونايتد با پنالتي دقيقه ۱۰۱ به پيروزي رسيد! ماشاريپوف (پاختاکور) آشکارا توپ را با دست زد. او برخلاف نيل موپي (برايتون) ديد کامل داشت. نه نامتعادل بود و نه روي هوا.
متاسفانه کنفدراسيون تا قبل از يک‌چهارم از VAR استفاده نمي‌کند و پنالتي قطعي استقلال سوخت. با اين حال، خود نامجومطلق در نشست خبري از «خستگي مفرط» تيمش گفت و اينکه ناگزير بوده بهترين بازيکنانش را بيرون بکشد. چه اگر پنالتي گرفته مي‌شد و به تور مي‌نشست، استقلال خسته با فقط ۳۴ درصد مالکيت و نفرات بي تجربه‌اي چون زکريا مرادي، ياراي مقاومت ۳۰ دقيقه‌اي را روبروي پنبه‌کاران پر نفس نداشت.
خستگي در شرايطي عارض شد که استقلال با کناره‌گيري الوحده، دو بازي کمتر از پاختاکور انجام داد. استقلال مقابل الشرطه نيز فقط به دو دليل نباخت: پليس‌ها سومين بازي‌شان را طي ۷ روز برگزار مي‌کردند و استقلال استراحت کرده بود. الشرطه بخاطر تعطيلي ليگ عراق، هفت ماه از مسابقات رسمي دور بود و بازيکنانش ناآماده بودند.

اگر انرژي مازن فياض {يادآور عمر عبدالرحمان} که نامجومطلق برنامه‌اي براي مهارش نداشت، در نيمه اول ته نمي‌کشيد، عراقي‌ها صعود مي‌کردند. سواي حذف الهلال (مدافع عنوان قهرماني) بخاطر کرونا که راه آبي‌پوشان را هموارتر کرد، تشريفاتي بودن بازي آخر براي الاهلي عربستان را هم بيافزاييد که ميلويه‌ويچ به ۷ بازيکن اصلي‌اش استراحت داد.
بازيکنان استقلال و کادر فني، جانانه جنگيدند و همه وجودشان را گذاشتند. گرچه «غيرت خالي» در تک‌ مسابقه‌ها جوابگوست اما در امتداد تورنمنت‌ها کافي نيست. مسئوليت حذف استقلال با مديران باشگاه است و وزارتخانه‌اي که استقلال را به آنان سپرده. مديراني بي تجربه و ناکارآمد که تيم را دچار تشنج کردند. کدورت شخصي را به منافع تيم‌شان ترجيح دادند. 
وعده برگرداندن استراماچوني را دادند. سپس گفتند الکساندر نوري را مي‌آوريم و حالا صحبت از اين است که با دستيار فرهاد مجيدي ادامه بدهند! نامجومطلق، معلم و مربي متشخصي است اما در مقام سرمربي نمي‌تواند برآورده کننده خواسته‌هاي استقلال باشد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره