نماد آخرین خبر

قرارداد جدید ویلموتس، سودی برای ما ندارد!

منبع
خبر ورزشي
بروزرسانی
قرارداد جدید ویلموتس، سودی برای ما ندارد!

خبر ورزشي/ چند روز پيش بود که خبر مذاکره تيم فوتبال شالکه با مارک ويلموتس در رسانه‌هاي آلماني اعلام شد.
شالکه بعد از باخت سنگين مقابل بايرن مونيخ ديويد واگنر را اخراج کرد و بنا به تأييد رسانه‌هاي آلماني، مذاکره با مارک ويلموتس را شروع کرده بود.
بازگشت به شالکه، به عنوان تنها نقطه روشن کارنامه مربي‌گري ويلموتس، قطعاً براي سرمربي سابق تيم ملي فوتبال ايران تجربه دل‌نشيني است و احتمال پذيرفتن اين پيشنهاد از سوي او بسيار زياد است.
ويلموتس، ستاره شالکه بوده و هواداران اين تيم آلماني هم دوستش دارند. همه اين‌ موارد در کنار هم شرايطي را به وجود مي‌آورند که باعث مي‌شود پذيرفتن اين پيشنهاد از سوي ويلموتس با احتمال بيشتري همراه باشد.
هرچند در شرايط فعلي شايد حتي کار او با شالکه هم سخت باشد. چرا که شالکه در اولين بازي خود در شروع فصل جديد بوندس‌ليگا به مصاف بايرن مونيخ مدافع عنوان قهرماني رفت و در اين بازي با شکست تحقيرآميز ۸-صفر به کار خود پايان داد. اين شکست در مقابل حريف سنتي مديريت و هواداران شالکه را عصباني کرده بود. اين تيم اما در هفته دوم به مصاف وردربرمن رفت و ۳ بر ۱ شکست خورد. اين شکستي بود که کاسه صبر مديران شالکه را لبريز کرد اما علت اخراج واگنر تنها به اين دو شکست محدود نمي‌شد. شالکه در هجده بازي اخير خود در بوندس‌ليگا موفق به ثبت حتي يک برد نشده است.
با همه اين‌ها اما ويلموتس مي‌تواند سختي اين کار را به خاطره خوبي که از تيم شالکه دارد در اولويت قرار دهد. همين موضوع باعث شده بود که تعدادي از اهالي فوتبال و حتي مديران فدراسيون با اين ذهنيت مواجه شوند که پذيرش پيشنهاد شالکه، باعث کاهش مبلغ غرامت در نظر گرفته شده براي او شود.

اين اميد مديران فدراسيون فوتبال اما منطقي نيست و بدون شک ويلموتس پيش از پذيرش پيشنهاد شالکه به اين موضوع فکر کرده و بهترين تصميم را خواهد گرفت. براساس قوانين فوتبالي، قرارداد جديد يک سرمربي يا بازيکن، تنها در صورتي باعث کسر مبلغ غرامت مي‌شود که تا پيش از صدور رأي اوليه صورت بگيرد.
در صورتي که ويلموتس پيش از صدور رأي FIFA، با شالکه قرارداد مي‎بست، مبلغ قراردادش از غرامتي که در نظر گرفته شده بود، کم مي‌‎شد و او احتمالاً به همين دليل تا پيش از صدور رأي FIFA درباره پرونده‌ شکايتش از فدراسيون فوتبال با هيچ باشگاهي وارد مذاکره نشد.
حالا اما بعد از صدور رأي، او با خيال راحت هم غرامتش را مي‌گيرد و هم به هر مبلغي که بخواهد با باشگاه جديد خود قرارداد مي‌بندد.
اين در حالي است که هنوز برخي افراد معتقدند که عقد قرارداد او پيش از صدور رأي نهايي CAS هم مي‌تواند شامل اين مورد باشد و از مبلغ غرامت کم کند اما اين‌طور نيست.
ضمن اين‌که ويلموتس چه در عقد قرارداد با فدراسيون فوتبال ايران، چه نوع ارائه شکايتش به FIFA و چه انتخاب وکيل براي دفاع از پرونده‌اش نشان داده است که مسيري را نمي‌رود که در نهايت به ضرر او تمام شود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره