نماد آخرین خبر

به خاطر شرایط تمرینی بهتر به اروپا می‌روم نه پول

منبع
مهر
بروزرسانی
به خاطر شرایط تمرینی بهتر به اروپا می‌روم نه پول

مهر/ ملي‌پوش تنيس روي ميز ايران با تاکيد بر اينکه حضورش در ليگ‌هاي اروپايي به لحاظ مالي مقرون به صرفه است، گفت: البته دليل من براي لژيونر شدن مهيا بودن شرايط تمريني ايده‌آل است.

اميرحسين هدايي در مورد شرايطش براي سفر به مجارستان و شرکت در ليگ باشگاهي اين کشور توضيح داد و ابراز اميدواري کرد که در صورت برگزاري مسابقات قهرماني جهان، تيم ملي تنيس روي ميز ايران بتواند موقعيت خود در گروه اول اين رقابت ها که براي نخستين بار به دست آمده است را حفظ کند.
آسيب ديدگي ام بهبود پيدا کرده
وي که در آغاز اين گفتگو در مورد شرايط آمادگي اش با توجه به آسيب ديدگي که با آن مواجه بود، گفت: به خاطر التهابي که از ناحيه مچ دست راست داشتم حدود يک ماه از تمرين دور بودم اما از دو هفته پيش شرايطم بهتر شد و تمريناتم را شروع کردم.
ايام کرونا را در کمپ تمريني منزلم گذراندم
هدايي ادامه داد: با وجود کرونا به لحاظ تمريني مشکلي ندارم چون در منزل کمپ تمريني کوچکي دارم که مجهز به وسايل لازم براي تمرين است. بنابراين در کل آمادگي ام را طي اين مدت حفظ کردم. الان هم بعد از دوره مصدوميت به آمادگي لازم رسيده ام. اميدوارم بتوانم تيم باشگاهي ام را به خوبي در مسابقات پيش رو همراهي کنم.
دليل جابه جايي از آلمان به مجارستان
اين پينگ پنگ باز که بعد از يک سال حضور در ليگ آلمان، کشور مجارستان را براي ادامه فعاليت انتخاب کرد، در مورد دليلش براي اين جابه جايي گفت: شرايط براي ادامه فعاليت در ليگ آلمان برايم مهيا بود. علاوه بر تيم خودم از برخي تيم هاي ديگر هم پيشنهادهايي داشتم اما به خاطر کرونا و تاثيري که در صدور رواديد گذاشته ناچار به تغيير کشور شدم و اينکه مجارستان را براي ادامه کار انتخاب کنم.
با ويزاي کار در اروپا بازي مي کنم
وي در اين رابطه ادامه داد: به خاطر کرونا سفر به خيلي از کشورهاي اروپايي با ويزاي شينگن شدني نيست. فقط با ويزاي کار مي توان سفر کرد. براي برخي کشورها مانند آلمان هم صدور ويزاي کار خيلي سخت انجام مي شود اما دريافت ويزاي کار براي سفر به مجارستان راحت تر است. به همين دليل پيشنهادهاي دريافتي از ليگ باشگاهي اين کشور را بررسي و با تيم «بک سي تي» قرارداد يک ساله منعقد کردم.
حضور در ترکيب تيم جديد تا چند روز آينده
هدايي که با وجود آغاز ديدارهاي تيم باشگاهي اش در مجارستان هنوز موفق به سفر به اين کشور نشده، خاطرنشان کرد: اقدامات لازم را انجام دادم و به احتمال زياد طي سه چهار روز آينده ويزاي کار خود را دريافت مي کنم و عازم مجارستان خواهم شد.
2 بازي مهم در ليگ مجارستان دارم
وي با يادآوري اينکه تيمش در هفته اول مسابقات مجارستان صاحب برد شد، تصريح کرد: «بک سي تي» ۳ و ۱۰ اکتبر دو بازي مهم در ليگ تنيس روي ميز مجارستان دارد. قطعا براي اين دو بازي در ترکيب تيمم خواهم بود. تلاش مي کنم براي اين دو بازي در ترکيب «بک سي تي» قرار بگيرم و  عملکرد تاثيرگذاري هم داشته باشم.
امسال هم در ليگ ايران بازي مي کنم
ملي پوش تنيس روي ميز ايران که سال گذشته همزمان با آلمان، تيم پتروشيمي را هم در ليگ ايران همراهي کرد درمورد اينکه «آيا امسال هم برنامه اي براي همکاري با پتروشيمي يا ديگر تيم هاي شرکت کننده در ليگ برتر دارد؟» تصريح کرد: به طور حتم امسال هم در ليگ داخلي شرکت خواهم داشت اما وضعيت پتروشيمي براي اين فصل مسابقات مشخص نيست. مسئولان اين تيم تعيين تکليف کنند در اين زمينه هم تصميم گيري مي کنم.
دليل لژيونر شدنم مسائل مالي نيست
اين بازيکن در مورد مسائل مالي و تاثيري که در انتخاب ليگ هاي خارجي براي ادامه فعاليت دارد نيز گفت: به هر حال بازي در اروپا خيلي مقرون به صرفه است. در ايران نهايت قرارداد ۱۰۰ ميليون توماني منعقد مي شود که معادل ۳ هزار يورو مي شود اما از لژيونر شدن مي توان درآمد بهتري داشت. البته که هدف من از حضور در ليگ هاي اروپايي مسائل مالي نيست به خصوص که هزينه اجاره منزل، تغذيه و بعضا کمپ هم باخودم است. در واقع شرايط تمريني ايده آل و مهيا بودن بهترين امکانات براي تمرين دليل اصلي من براي لژيونر شدن است و اينکه مي توانم مدت زمان زيادي از سال را در بهترين شرايط تمرين کنم.
نمي دانم چرا اردوي تيم ملي آغاز نشده!

هدايي که اسفندماه بايد تيم ملي تنيس روي ميز را در مسابقات قهرماني جهان همراهي کند در مورد وضعيت اين تيم گفت: برگزاري اين رقابت ها بعد از فروردين ماه و تيرماه به اسفندماه موکول شد اما هنوز هم مشخص نيست که بالاخره مسابقات برگزار مي شود يا نه؛ به هر حال تيم ملي بايد تمرين داشته باشد اما نمي دانم چرا هنوز براي اردوي اين تيم اقدامي نشده است.
کنار تيم ملي خواهم بود
وي افزود: اينکه به هر دليلي مانند نداشتن مجوز يا مسائل مالي اردو برگزار نمي شود، خيلي جالب نيست. البته در صورتي هم که اردويي برگزار شود من و نوشاد و نيما عالميان به دليل لژيونر بودن نمي توانيم در اردو شرکت داشته باشيم اما خود من تلاشم اين است که بتوانم در هر شرايطي کنار تيم ملي باشم.
بايد براي حفظ جايگاه ايران در دسته يک جهان تلاش شود
لژيونر تنيس روي ميز ايران با يادآوري اينکه تيم ملي در دوره گذشته مسابقات تيمي قهرماني جهان به دسته اول صعود کرد، گفت: بر همين اساس دوره پيش روي اين رقابت ها اهميت بالايي براي مان دارد. بايد تلاش شود بتوانيم در گروه اول ماندگار شويم. خود من تحت هر شرايطي تيم ملي را در اين رقابت ها همراهي مي کنم و سعي ام هم اين است که بتوانم عاملي موثر در حفظ موقعيت فعلي باشم. حضور در دسته يک جهان راحت به دست نيامد و نبايد راحت آن را از دست بدهيم.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره