تسنیم/ بازیکن و مربی پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: آقایان می‌خواهند استقلال را منحل کنند، این کار را انجام دهند تا خیال همه راحت شود.
آتیلا حجازی درباره وضعیت آشفته این روزهای استقلال و برکناری احمد سعادتمند از سمت مدیرعاملی، مصاحبه ای تند انجام داد.
* این باشگاه هیچ چیز ندارد؛ نه مدیرعامل، نه سرمربی و نه بازیکن. آقایان بگویند قصد دارند استقلال را منحل کنند تا خیال‌ همه راحت شود. مگر می‌شود یک مدیر بیاید و بعد از چند ماه برود؟ یک نفر دو ماه سرپرست است، یک نفر دو ماه مدیرعامل و نفر بعدی عمر مدیریتی‌اش ۶ ماه بیشتر نیست. هر مدیری مربی خودش را انتخاب می‌کند یا قبل از اینکه وارد باشگاه شود با مربی دیگری از قبل می‌بندد. این کارها چه معنایی دارد؟
*مدیرعامل فعلی با سرمربی تیم حال نمی‌کند، سراغ گزینه دیگر می‌رود. در استقلال چه خبر است؟ چرا یک مدیر توانمند با هیئت مدیره قوی انتخاب نمی‌شود؟ همه جای باشگاه استقلال ایراد دارد، از مدیرعامل گرفته تا هیئت مدیره اشکالاتی دارند. چرا نباید مدیری انتخاب شود که ۱۰ سال در رأس کار باشد؟ پدرم راست می‌گفت که هیئت مدیره یعنی دور هم چلوکباب بخورند و سپس خداحافظی کنند و بروند! چهار نفر گزینه مناسب بیاورید که کاربلد باشند و بدانند هوادار از آنها چه چیزی می‌خواهد. هر کسی جیبش را پُر می‌کند و می‌رود. کسانی در استقلال پُست گرفته‌اند که کسی آنها را نمی‌شناخت، اما دو، سه ماهه معروف شدند و به کارهای دیگرشان رسیدند.
* متولی اصلی استقلال یعنی آقای سلطانی‌فر، وزیر ورزش به هواداران استقلال توضیح دهد که مشکل این باشگاه چیست. چرا پنجره نقل و انتقالاتی‌ تیم دیگری باز است و از بازیکنان جدید در آسیا استفاده می‌کند، اما برای استقلال بسته است. هر دو باشگاه برای دولت هستند و زیر نظر وزارت ورزش، چرا باید هواداران استقلال هر سال سختی بکشند؟ بحثم اصلا پرسپولیس نیست و سوء تفاهمی پیش نیاید، بحث اصلی‌مان عدم نگاه یکسان به این دو باشگاه است. چرا آن باشگاه مشکل ندارد، اما این یکی نه مدیرعامل دارد، نه سرمربی و نه بازیکن. هر مدیرعاملی با باند بازی و رفیق بازی آدم‌ها را دور خود جمع می‌کند. اگر قرار است هر سال این اتفاق بیفتد، تیم را منحل کنند و از اساس و پایه بسازند تا سال دیگر در سطح حرفه‌ای شرکت کند.
* در پرسپولیس، علی دایی، علی کریمی، حمید استیلی، کریم باقری و ... هستند، اما استقلال چه کسی را دارد؟ یکبار با دقت بررسی کنید استقلال چه کسی را دارد که از حق این باشگاه دفاع کند؟ همه به فکر خودشان هستند.  یک نفر دنبال کمیته پیشکسوتان است، یکی دنبال معاونت و دیگری دنبال سرپرستی تیم! وقتی اندازه‌های خودشان را بالا نمی‌بینند شرایط همین می‌شود. متأسفانه استقلال بزرگتر ندارد، کسی مثل پدرم و مرحوم پورحیدری که حق تیم را بگیرد. اینها دلایل عدم موفقیت نیست، اما بحث داشتن بزرگتر است. آقایان! اگر می‌خواهید استقلال را از بین ببرید، آن را منحل کنید، این همه اعصاب مردم را خرد نکنید.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید