خبر ورزشي/ مدافع پيشين تيم فوتبال پرسپوليس مي‌گويد بدون ترديد پرسپوليس باز هم مي‌تواند برنده شده و تا فينال پيش برود. اين تيم تا به حال نان غيرت و تعصب بازيکنان و اعضاي کادر فني خود را خورده و در آخرين بازي هم بايد اينچنين باشد.
علي انصاريان مدافع پيشين تيم فوتبال پرسپوليس و بازيکن اسبق تيم ملي کشورمان که سابقه بازي براي استقلال را هم در کارنامه اش دارد، مي‌گويد اقدامات تاکتيکي که کادر فني پرسپوليس در زمان بازي‌ها داشت يکي از مهمترين عواملي است که اين تيم را به مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا رسانده است. علي در اين مورد به خبرنگار خبرورزشي گفت: «در هنگام تماشاي بازي اين احساس به هر بيننده دست داد که پرسپوليس سرتر است و بهتر از حريف بازي را دنبال مي‌کند. من تصور مي‌کردم در همان نيمه نخست بتوانيم دروازه پاختاکور را باز کنيم به خصوص که هافبک ازبکستاني‌ها به خاطر آن خطاي شديد از بازي اخراج شد. البته اگر ماشاريپوف اخراج نمي‌شد، باز هم پاختاکور نمي‌توانست حريف قدرتمندي براي پرسپوليس باشد. اتفاقاً اخراج او، تمرکز بازيکنان هر دو تيم را گرفت و نيمه اول را خراب کرد.» انصاريان حرف‌هايش را اين‌طور ادامه داد: «يحيي از هوش خود استفاده کرد و پاداشش را گرفت. وقتي فهميد تيم حريف براي از کار انداختن احسان پهلوان در سمت چپ و البته بشار رسن در سمت راست برنامه‌هاي خاصي دارد، طوري وانمود کرد که انگار موتور حملات توسط اين دو بازيکن روشن مي‌شود، اما به وضوح ديديم در هر دو سمت ميدان سيامک نعمتي و سعيد آقايي بودند که بيشترين فرار را به سمت دروازه حريف داشتند و موفق شدند هر کدام يک بار پاس گل ارسال کنند. اين اتفاقات به صورت عادي و طبيعي رخ نمي‌دهد و نياز به آناليز کاملي دارد که کادر فني توانست چنين اقدامي را انجام دهد.»
کاپيتان پيشين سرخپوشان در مورد رويارويي با النصر عربستان در مرحله نيمه‌نهايي اضافه کرد: «تيم النصر طبيعتاً قدرتمند است. تا جايي که مي‌دانم آن‌ها يک مثلث بسيار خوب گل‌زن در خط حمله خود دارند، اما نبايد با اين مسائل سر خودمان را گرم کنيم. بايد به فکر تله‌گذاري براي بازيکنان النصر باشيم و آن‌ها را به شکلي مديريت کنيم که بازي به سود‌مان تمام شود. آن‌ها تيم خوبي دارند، اما اين‌طور نيست که هيچ نقطه ضعفي نداشته باشند. من فکر مي‌کنم اگر بتوانيم روي دروازه اين تيم از دقيقه يک تا ۹۰ فشار را حفظ کنيم، بدون ترديد پرسپوليس باز هم مي‌تواند برنده شده و تا فينال پيش برود. اين تيم تا به حال نان غيرت و تعصب بازيکنان و اعضاي کادر فني خود را خورده و در آخرين بازي هم بايد اينچنين باشد. يحيي آدم زرنگي است و مي‌داند چطور النصر را شکست بدهد.»
مدافع پيشين تيم ملي کشورمان در نهايت گفت: «من هميشه طرفدار و حامي همه مربيان و بازيکنان پرسپوليس بوده‌ام، اما معتقدم اين پرسپوليس يکي از بهترين پرسپوليس‌هايي است که تشکيل شده و اگر نتواند به فينال برسد، تمام اين تلاش‌ها از بين مي‌رود. البته به نظرم تا همين جاي کار هم، بازيکنان از جان‌شان مايه گذاشته‌اند، اما بايد در گام آخر هم باهوش باشند و کار را تمام کنند. منتظر يک بازي سخت هستيم، اما ان‌شا‌ءا... پرسپوليس به پيروزي مي‌رسد و خيال همه راحت مي‌شود.»


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد