ايسنا/ سرمربي کروات تيم ملي بعد از ماه‌ها، بازيکنان مدنظر خود را براي حضور در تيم‌ملي اعلام خواهد کرد و به انتظار اهالي فوتبال براي رونمايي از تيمش پايان مي‌بخشد.
اردوي تيم‌ملي فوتبال ايران قرار بود از ۱۲ مهر در تهران آغاز شود که احتمالا با يک روز تاخير از فردا شروع مي‌شود. در عوض امشب فهرست بازيکنان دعوت شده به تيم ملي توسط دراگان اسکوچيچ منتشر مي‌شود. 
ملي‌پوشان فوتبال ايران بعد از حدود ۱۱ ماه، گرد هم مي‌آيند تا در ۱۷ و ۲۲ مهر در دو بازي دوستانه با ازبکستان و مالي به ميدان بروند. با اين وجود مهم‌ترين موضوع رونمايي از تيم اسکوچيچ است که به علت شيوع کرونا بيش از ۸ ماه به تاخير افتاده است. 
*تيم‌ملي به سبک اسکوچيچ    
سرمربي کروات نه خودش را پيرو کي‌روش و فوتبال تدافعي مي‌داند و نه قرار است از سبک فوتبال مارک ويلموتس بلژيکي پيروي کند. به همين دليل تماشاي تيم موردنظر اسکوچيچ در شرايطي که بازي‌هاي رسمي در انتخابي جام جهاني به تعويق افتاده، اهميت زيادي دارد. 
در وضعيت کنوني حضور برخي بازيکنان در اين اردو در هاله‌اي از ابهام است و هنوز مشخص نيست اسکوچيچ آن‌ها را به تيم‌ملي دعوت خواهد کرد يا خير. از طرفي به علت محدوديت‌هاي ناشي از شيوع کرونا، برخي بازيکنان در کشورهاي اروپايي با مشکلاتي روبرو هستند و ممکن است اين موضوع در رفت و آمد، آن‌ها را به زحمت بياندازد. 
اما با تمام اين جوانب، مهم‌ترين مسئله نوع تفکرات اسکوچيچ است و بايد ديد او چه بازيکناني را به تيم ملي دعوت مي‌کند. 
*چه در سر سرمربي کروات مي‌گذرد؟ 
فهرست بازيکنان دعوت شده به تيم ملي همواره منتقداني را به دنبال دارد؛ دعوت نشدن بازيکني از يک تيم باشگاهي يا دعوت کردن يک بازيکن خاص به تيم‌ملي و همينطور دعوت نشدن برخي بازيکنان به علت ترافيک در برخي خطوط از جمله مواردي است که با انتقاد کارشناسان و البته هواداران روبرو مي‌شود. 
افزايش بازيکنان لژيونر ايراني و درخشيدن چند بازيکن در يک پست و همينطور افزايش سن برخي از بازيکنان باتجربه، گمانه‌زني‌ها درباره فهرست جديد تيم ملي را بالا برده است. 
در واقع هنوز کسي با انديشه‌هاي تاکتيکي اسکوچيچ در تيم ملي آشنا نشده و از طرفي به علت وجود بازيکنان آماده در چند پست مختلف، کمتر کسي مي‌تواند ذهن سرمربي کروات تيم ملي را تا قبل از انتشار فهرست بخواند. 
به طور مثال در درون دروازه ابهامات مختلفي وجود داد؛ به خصوص که عليرضا بيرانوند به علت مصدوميت غايب است و چند سنگربان صاحب‌نام در اين پست ديده مي‌شوند که ادعاي پوشيدن پيراهن تيم‌ملي را دارند. 
خط دفاعي تيم‌ هم در چنين وضعيتي است. در واقع با رفتن کي‌روش و خداحفاظي چند بازيکن، خط دفاعي مورد نظر مربي پرتغالي هم دچار تغييراتي خواهد شد. به اين موارد، غيبت‌ باثبات‌ترين مدافع اين تيم يعني مرتضي‌پورعلي‌گنجي را هم بايد اضافه کرد.
پيچيده‌ترين وضعيت در خط هافبک ‌و حمله حاکم است که ترافيکي از بازيکنان آماده در داخل و خارج از ايران منتظر حضور در اين تيم هستند و خودشان هم هنوز نمي‌دانند شنبه شب بايد چمدان‌هايشان را براي حضور در تهران و پيوستن به اردوي تيم ملي ببندند يا خير.‌


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد