ورزش 3/ به گفته دبیرکل فدراسیون، این نهاد از فیفا ۲۰۰ میلیارد تومان می‌خواهد اما به دلیل تحریم‌ها نمی‌تواند یک سنت از این طلب را دریافت کند.
مهدی محمدنبی دبیر کل فدراسیون فوتبال در نشست محمدباقر نوبخت، معاون رییس جمهور با مسوولان ورزش کشور گفت: در بحث کرونا و مشکلات ناشی از آن، فوتبال پیشتاز است. یک میلیارد و پانصد میلیون تومان فوتبال در این ۶ ماهه متضرر شده است. ما از نظر بحث تلویزیونی تحریم هستیم و فیفا هم پول ما را نمی‌دهد. ۲۰۰ میلیارد تومان هم از فیفا می‌خواهیم اما به دلیل تحریم‌ها نمی‌توانیم یک سنت هم خارج کنیم.
او در بخش دیگری از حرفهایش درباره سایر مسائلی که فوتبال با آنها روبه‌روست گفت: با توجه به مشکلات تحریم و کرونا، لازم است در این بین دولت همانند قبل حامی فوتبال باشد. باید به درآمدهای موجود اکتفا کنیم. وقتی نتوانیم کار را پیش ببریم، به دولت هم فشار وارد می‌شود.
دبیرکل فدراسیون فوتبال در پایان گفت: با توجه به فشارهایی که آمده و اجازه نمی‌دهند تیم ملی ما با کشوری بازی کند اما با ازبکستان و مالی بازی دوستانه داریم. خیلی محرمانه پیش می‌رویم تا در کارمان خللی به وجود نیاید. در ماه نوامبر هم یک بازی را پیش‌بینی کرده‌ایم. برای اعزام‌هایی که در پیش داریم چیزی در حدود ۱۲-۱۳ میلیارد تومان هزینه خواهیم داشت.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید