مهر/ تيم فوتبال پرسپوليس با غلبه بر النصر عربستان راهي فينال ليگ قهرمانان آسيا شد.
ديدار مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا در منطقه غرب اين قاره امروز شنبه بين دو تيم پرسپوليس ايران و النصر عربستان برگزار شد که در نهايت تيم پرسپوليس راهي فينال شد.
 مسابقه که در ورزشگاه «جاسم بن حمد» قطر برگزار شد، در پايان ۹۰ دقيقه و سپس دو وقت اضافه، با نتيجه تساوي يک - يک تمام شده بود و ضربات پنالتي تعيين کننده فيناليست شد.
حمدالله عبدالرزاق (۳۶ - پنالتي) براي النصر و مهدي عبدي (۴۲) براي پرسپوليس گلزني کردند. شجاع خليل زاده و وحيد اميري در اين بازي از محمد تقي الجعفري داور سنگاپوري کارت زرد گرفتند و احسان پهلوان هم با دريافت دو کارت زرد در دقيقه ۱۰۴ از زمين اخراج شد.
شوک AFC با محروميت آل کثير و ترکيب پرسپوليس
سه ساعت مانده به شروع مسابقه، کنفدراسيون فوتبال آسيا اعلام کرد عيسي آل کثير مهاجم پرسپوليس به خاطر نوع شادي گلش در بازي با پاختاکور ازبکستان مدت ۶ ماه محروم شده است تا به اين شکل شوک بزرگي به پرسپوليس وارد شود. يحيي گل محمدي در غياب آل کثير، مهدي عبدي را به جاي وي و با اين ترکيب وارد زمين کرد:
حامد لک، بشار رسن (۹۹ - مهدي شيري)، محمدحسين کنعاني زادگان، احمد نوراللهي (۹۶ - ميلاد سرلک)، کمال کاميابي نيا، شجاع خليل زاده، احسان پهلوان، مهدي عبدي (۹۶ - آرمان رمضاني)، وحيد اميري، سعيد آقايي (۱۱۴ - علي شجاعي) و سيامک نعمتي.
نيمه نخست؛ پنالتي براي النصر و جبران توسط عبدي
اين مسابقه با فشار و پِرس سنگين تيم فوتبال النصر عربستان آغاز شد و پرسپوليس در ۱۰ دقيقه ابتدايي زير فشار تيم حريف بود. با گذشت زمان و از دقيقه ۲۰ به بعد اين تيم پرسپوليس بود که با پاس‌کاري‌هاي متوالي مالکيت توپ را در اختيار گرفت. پرسپوليس در دقيقه ۲۶ مهدي عبدي اين فرصت را داشت که پاس وحيد اميري را درون محوطه جريمه النصر به گل تبديل کند اما عبدي توپ را به اوت زد.
در دقيقه ۳۲ بشار رسن از سمت راست تيم پرسپوليس خود را به محوطه جريمه النصر رساند و پاسي را براي مهدي عبدي ارسال کرد اما مهاجم جوان پرسپوليس بازهم قدر اين پاس را ندانست.
در حالي که جريان بازي به سود پرسپوليس بود، بشار رسن در دقيقه ۳۴ روي بازيکن تيم النصر مرتکب خطاي پنالتي شد. حمدالله عبدالرزاق اين ضربه پنالتي را در دقيقه ۳۶ با يک ضربه «چيپ» وارد دروازه حامد لک کرد.
پرسپوليس براي جبران گل جلو کشيد و دروازه تيم النصر را تحت فشار قرار داد. در نهايت فشار پرسپوليس در دقيقه ۴۲ جواب داد و سانتر بشار رسن را مهدي عبدي با ضربه‌اي سر زيبا درون دروازه حريف جاي داد تا نيمه نخست با نتيجه تساوي يک - يک تمام شود.
نيمه دوم؛ تلاش بي نتيجه دو تيم براي گلزني
در دقايق ابتدايي نيمه نخست هم اين تيم النصر بود که کار را هجومي تر آغاز کرد. اين تيم در دقيقه ۴۷ پشت محوطه جريمه پرسپوليس صاحب يک ضربه کاشته شد که حمدالله عبدالرزاق اين ضربه را به تيرک دروازه پرسپوليس کوبيد. 
تيم پرسپوليس هم باوجود اين، پا پس نکشيد و با در دست گرفتن جريان بازي سعي بر گلزني داشت. در دقيقه ۵۹ ارسال احمد نوراللهي از سمت راست محوطه جريمه النصر با ضربه سرضرب بشار رسن همراه شد اما توپ به مدافع النصر خورد و بازگشت. 
در دقيقه ۷۶، حمدالله مهاجم خطرناک النصر با يک ضربه سر دروازه پرسپوليس را تهديد کرد اما توپش راهي اوت شد. النصر در ادامه بازهم براي گلزني تلاش کرد اما حملاتش بي نتيجه ماند تا کار به وقت هاي اضافه کشيده شود.
اخراج پهلوان در وقت هاي اضافه
بعد از تساوي دو تيم در ۹۰ دقيقه، تعيين برنده مسابقه به وقت هاي اضافه کشيد. پرسپوليس از نظر بدني خسته تر از تيم النصر به نظر مي رسد. گل محمدي در دقيقه ۹۶ ميلاد سرلک و آرمان رمضاني را به جاي نوراللهي و عبدي وارد زمين کرد. مهدي شيري هم در دقيقه ۹۹ جاي بشار رسن را گرفت تا پرسپوليس نفسي تازه کند.
اتفاق ناراحت کننده براي پرسپوليس اما در دققه ۱۰۴ رخ داد و احسان پهلوان که در طول ۹۰ دقيقه از داور کارت زرد گرفته بود، با انجام يک خطاي ديگر کارت زرد دوم را دريافت کرد و از زمين مسابقه اخراج شد تا پرسپوليس ۱۶ دقيقه پاياني را با يک بازيکن کمتر دنبال کند.
در ۱۵ دقيقه ابتدايي گلي از خط دروازه ها عبور نکرد. در وقت دوم، سيامک نعمتي اين فرصت را داشت که دروازه النصر را باز کند ولي توپ او به مدافعان النصر برخورد کرد و به کرنر رفت. خستگي بازيکنان پرسپوليس به حدي بود که مصدوميت مدام و پياپي آنها را در پي داشت. سعيد آقايي به همين دليل در دقيقه ۱۱۴ تعويض شد و جايش را به علي شجاعي داد. در نهايت وقت هاي اضافه هم نتوانست برنده بازي را تعيين کند و کار به وقت اضافه کشيد.
ضربات پنالتي
ضربات پنالتي پرسپوليس را در اين مسابقه محمدحسين کنعاني زادگان، سيامک نعمتي، ميلاد سرلک، شجاع خليل زاده و علي شجاعي به گل تبديل کردند تا پرسپوليس فيناليست آسيا شود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد