ورزش 3/ سرمربي کروات تيم ملي ايران براي اولين مرتبه از ليست مورد نظر خود که شگفتي‌هايي نيز به همراه دارد، رونمايي کرد.
از سوي دراگان اسکوچيچ، سرمربي تيم ملي فوتبال، فهرست ملي پوشان براي حضور در اردوي مهر ماه و برگزاري دو بازي دوستانه مقابل ازبکستان و مالي اعلام شد.
بالاخره پس از مدت‌ها گمانه‌زني در مورد اسامي مورد نظر دراگان اسکوچيچ و حرف و حديث‌هايي که در رابطه با اين موضوع وجود داشت، سرمربي کروات تيم ملي از اولين فهرست خود رونمايي کرد؛ فهرستي که البته با سورپرايزهاي قابل توجهي هم همراه شده است.
اسامي بازيکنان دعوت شده به تيم ملي: 
دروازه‌بان‌ها:
امير عابدزاده، محمدرشيد مظاهري، پيام نيازمند
مدافعان
صادق محرمي، ميلاد محمدي، حسين کنعاني‌زادگان، عارف غلامي، شجاع خليل‌زاده، مجيد حسيني، سيامک نعمتي، مجتبي نجاريان
هافبک‌ها
احمد نورالهي، علي کريمي، وحيد اميري، مهدي ترابي، سامان قدوس، احسان حاج‌صفي، اميد نورافکن، علي قلي‌زاده
مهاجمان
سردار آزمون، مهدي طارمي، کاوه رضائي، مهدي قايدي.

نکات جالب توجه ليست دراگان اسکوچيچ: 
لک درخشيد ولي جاماند
*در خط دروازه حامد لک که درخشش قابل توجهي در 7 بازي اخير با پرسپوليس داشته و تنها 2 مرتبه از روي نقطه پنالتي گل خورده، ديده نمي شود و مانند گذشته شاهد حضور پيام نيازمند، رشيد مظاهري و امير عابدزاده هستيم. غيبت عليرضا بيرانوند دروازه بان شماره يک تيم ملي به دليل مصدوميت از ناحيه همسترينگ است و او يکماهي از ميادين دور خواهد بود.
شجاع و عارف به پيراهن تيم ملي رسيدند
* در  قلب خط دفاعي شاهد دعوت شجاع خليل زاده به تيم ملي هستيم. بازيکني که در دوران کي روش اين فرصت نصيبش نمي شد. از ديگر نکات جالب توجه اين پست دعوت از عارف غلامي بازيکن جوان تيم فوتبال استقلال است که امروز خودش را به هتل المپيک رسانده بود. جالب اينکه مرتضي پورعلي گنجي بازيکن هميشگي تيم ملي از رسيدن به فهرست بازمانده است ولي مجيد حسيني همچنان يکي از نفرات مورد نظر کادر جديد تيم ملي است.
سه دفاع راست؛ يک دفاع چپ!
*ميلاد محمدي تنها بازيکن تخصصي در پست دفاع چپ است ولي در پست دفاع راست شاهد يک سورپزايز هستيم و مجتبي نجاريان بازيکن تيم ملي اميد به فهرست تيم ملي راه يافته است. سيامک نعمتي و صادق محرمي دو بازيکن ديگر اين پست هستند و جالب اينکه نعمتي در پست دفاع راست مورد نظر اسکوچيچ قرار گرفته است؛ پستي که يحيي گل محمدي از او در پرسپوليس بازي مي گيرد.
هافبک‌هاي کي‌روش جاماندند
*احمد نورالهي، علي کريمي، وحيد اميري، مهدي ترابي، سامان قدوس، احسان حاج صفي، اميد نورافکن و علي قلي زاده بازيکنان مد نظر اسکوچيچ در اين پست هستند. از نکات جالب توجه غيبت اميد ابراهيمي و سعيد عزت اللهي دو هافبک تقريبا ثابت تيم ملي در زمان کارلوس کي روش است. جهانبخش به دليل مصدوميت به فهرست نرسيده و ساير بازيکنان نيز حضورشان در ليست تيم ملي محتمل بود. نکته جالب ديگر در اين پست حضور وحيد اميري هافبک پرسپوليس است.
کريم هنوز بايد گل بزند
*سردار آزمون، مهدي طارمي، کاوه رضائي و مهدي قايدي چهار مهاجم تيم ملي در دو بازي دوستانه برابر ازبکستان و مالي خواهند بود، که به ترتيب در تاريخ 17 مهرماه و 21 مهرماه در تاشکند و سپس در ورزشگاه آزادي برگزار خواهد شد. غيبت کريم انصاري فرد که به تازگي از السيليه جدا شد و به يونان بازگشت و گل مهمي را براي صعود تيمش به بازي هاي ليگ اروپا زد، از ديگر نکات جالب توجه اولين ليست تيم ملي زير نظر دراگان اسکوچيچ است.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد