ورزش 3/ تيم پرسپوليس با صعود به فينال آسيا درآمد دو ميليون و ۷۷۰ هزار دلاري را روانه باشگاه خود مي‌کند.
پرسپوليسي‌ها که تا مرحله نيمه نهايي با اقتدار پيش آمده بودند، در گام نهايي منطقه غرب توانستند به شکلي دراماتيک از سد تيم قدرتمند النصر بگذرند و راهي فينال ليگ قهرمانان شوند.
اين نتيجه اگرچه از هر نظر براي پرسپوليس يک موفقيت به حساب مي‌آيد اما باتوجه به بحران مالي اين باشگاه و نياز مبرم به درآمدزايي، شايد جنبه اقتصادي آن بيش از گذشته مورد توجه قرار گيرد. جايي که پاداش هاي حاصل از اين رقابت ها، به محل درآمد جدي باشگاه تبديل شده و سرخ ها را براي پرداخت بدهي و هزينه هاي جاري ياري مي‌رساند.
پرسپوليس در اين تورنمنت با کسب پيروزي مقابل التعاون، السد، شارجه و پاختاکور ۲۵۰ هزار دلار به دست آورد و با تساوي مقابل النصر و شارجه ۲۰ هزار دلار نيز کسب کرد اما درآمد اصلي از پاداش صعود به مراحل بالاتر است.
صعود به يک هشتم ۱۰۰ هزار دلار، صعود به يک چهارم ۱۵۰ هزار دلار، صعود به نيمه نهايي ۲۵۰ هزار دلار و در نهايت نايب قهرماني ۲ ميليون دلار و قهرماني ۴ ميليون دلار براي قرمزها درآمد دارد و پرسپوليس دستکم تا حالا ۵۰۰ هزار دلار بابت صعود به فينال پاداش مي‌گيرند و فرصت کسب جايزه دو يا چهار ميليون دلاري را هم خواهند داشت.
حالا اگر پرسپوليس بتواند فينال را با پيروزي پشت سر بگذارد، ۴ ميليون و ۸۲۰ هزار دلار درآمدزايي خواهد کرد اما حتي در صورت شکست هم با رقم نزديک به ۹۰ ميليارد تومان ليگ قهرمانان ۲۰۲۰ را به اتمام خواهد رساند.
باشگاه پرسپوليس ۸۳۵ هزار دلار به گابريل کالدرون، حدود ۸۰۰ هزار دلار به برانکو ايوانکوويچ و ۵۵۰ هزار دلار به ماريو بوديمير بدهي دارد که به نظر مي‌رسد نيمي از رقم بدهي به برانکو تامين شده است. اما حتي اگر اين اتفاق رخ نداده باشد هم تيم يحيي گل‌محمدي تمام بدهي هاي خارجي باشگاه را با اين موفقيت تصفيه مي‌کند و باشگاه را از بحراني بزرگ درمي‌آورد.
يحيي که حالا با بزرگترين موفقيت تاريخ پرسپوليس و همچنين رزومه مربيگري خود تنها يک قدم فاصله دارد، در صورت فتح ليگ قهرمانان آسيا با کسب درآمد نزديک به ۱۵۰ ميليارد تومان (۴ ميليون و ۸۲۰ هزار دلار)  براي پرسپوليس، به موفقيت ترين مربي تاريخ فوتبال ايران درآمدزايي يک ساله تبديل مي‌شود؛ اتفاقي که بدون ترديد براي بازيکنان پرسپوليس هم از اهميت ويژه اي برخوردار خواهد بود.
با اين حال بايد در نظر گرفت که کنفدراسيون فوتبال آسيا در پايان جايزه را با کسر 10 درصد بابت اختصاص به خيريه، همچون سنوات گذشته در اختيار باشگاه قرار خواهد داد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد