ورزش 3/ لیست جدید تیم ملی که دراگان اسکوچیچ اعلام کرده، غایبان سرشناس زیادی دارد.
فهرست تیم ملی فوتبال برای برگزاری دو دیدار تدارکاتی مقابل ازبکستان و مالی در روزهای 17 و 22 مهرماه امشب اعلام شد. این لیست که اولین لیست اعلام شده توسط دراگان اسکوچیچ از زمان حضورش در تیم ملی ایران است، نکات و غایبان سرشناس زیادی دارد و سوالات زیادی را در ذهن طرفداران فوتبال ایجاد کرده است.
اسکوچیچ که قرار است اردوی تیم ملی را بعد از حدود 13 ماه دوباره استارت بزند، تعداد زیادی از ستاره های فوتبال ایران که همواره پای ثابت اردوها بودند را دعوت نکند که البته این موضوع در برخی پست ها بسیار عجیب به نظر می رسد.
با نگاهی به لیست اعلام شده حتی اگر برای عدم دعوت از علیرضا بیرانوند و علیرضا جهانبخش که دچار مصدومیت هستند دلیل منطقی پیدا کنیم، همچنان غیبت برخی نفرات شاید عجیب به نظر برسد .
اسکوچیچ با وجود عملکرد خوب حامد لک در فصل گذشته برای ماشین سازی و همچنین دیدارهای گذشته پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا نام این دروازه بان را در بین نفرات دعوت شده قرار نداده است. او ترجیح داده 3 دروازه بان تیم ملی را با رشید مظاهری، امیر عابدزاده و پیام نیازمند ببندد و در غیاب بیرانوند مصدوم بازهم شانسی به لک ندهد.
در خط دفاعی یکی از مهره های ثابت تیم ملی در سال های گذشته مرتضی پورعلی گنجی بوده است. بازیکنی که در همه تورنمنت های مهم گذشته مرد اول خط دفاعی بوده و توانسته عملکرد خوبی نیز داشته باشد. این مدافع لژیونر با این که چند ماه قبل با اسکوچیچ دیدار هم کرده بود، اما نامش در بین مدعوین قرار ندارد که بسیار عجیب است. اسکوچیچ برای پست دفاع وسط ترجیح داده به بازیکنان جوان تر مثل عارف غلامی، مجید حسینی و ... فرصت بدهد تا خودشان را نشان بدهند و خبری از پورعلی گنجی نیست.
اقدام عجیب دیگر اسکوچیچ هم عدم دعوت از دو مدافع راست باتجربه دیگر تیم ملی است. وریا غفوری و رامین رضاییان که مردان مورد اعتماد کارلوس کی روش و مارک ویلموتس بودند، جایی در ترکیب تیم ملی با نظر مربی کروات ندارند. این در حالی است که وریا در ترکیب استقلال یکی از مهره های تاثیرگذار است و رامین رضاییان نیز آنقدر در ترکیب تیم الشحانیه خوش درخشید که نظر مسئولان الدحیل را جلب کرد و به این تیم پیوست.
در خط هافبک هم دو چهره ویژه و باتجربه که همواره عادت داشتیم در لیست تیم ملی حضور داشته باشند، جایی در ذهن اسکوچیچ ندارند. مسعود شجاعی و اشکان دژاگه دو کاپیتان تیم ملی و تراکتور که پای ثابت اردوهای تیم ملی بوده اند، حالا در تفکرات اسکوچیچ نقش نبسته اند و این مربی دو کاپیتان یوزهای ایرانی را کنار گذاشته است تا در غیاب آنها احسان حاج صفی بازوبند کاپیتانی تیم ملی را بر دست ببندد.
کریم انصاری فرد دیگر ستاره ای است که به نظر می رسد جایش در تیم ملی خالی باشد. مهاجم گلزن فوتبال ایران در السیلیه قطر آنقدر خوش درخشید که باید منتظر حضورش در فوتبال یونان باشیم اما اسکوچیچ نام او را نیز در فهرست اول خود جای نداده تا یک شگفتی دیگر رقم بخورد.
بی تردید باید منتظر اعلام نظر اسکوچیچ درباره غایبان پرتعداد و سرشناس لیست تیم ملی باشیم. قطعا خبرنگاران در اولین گفت وگوی رسمی دلیل این همه تغییر در لیست را از سرمربی کروات تیم ملی خواهند پرسید و شاید او پاسخ های قانع کننده ای برای این تصمیمات داشته باشد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید