نماد آخرین خبر

قطر میزبان بازی‌های منطقه شرق لیگ قهرمانان آسیا می‌شود

منبع
فارس
بروزرسانی
قطر میزبان بازی‌های منطقه شرق لیگ قهرمانان آسیا می‌شود

فارس/ پس از ميزباني قطر از ديدارهاي چهار گروه منطقه غرب آسيا تا مرحله نيمه نهايي کنفدراسيون فوتبال آسيا سعي دارد مسابقات منطقه شرق را هم در قطر برگزار کند و مقدمات اين کار انجام شده است.
احتمالاً به زودي نيز اين مسئله نهايي خواهد شد تا به صورت رسمي از سوي AFC اعلام شود. از همين‌رو تيم‌هاي چيني در حال تدارک سفر به قطر هستند تا در زمان مقرر خود را به اين کشور برسانند.
پيش از اين قرار بود ديدارهاي دو گروه G و H در منطقه شرق قاره از تاريخ ۱۷ اکتبر تا ۱ نوامبر ۲۰۲۰ (۲۶ مهر تا ۱۱ آبان ۱۳۹۹) به ميزباني مالزي برگزار شود، اما تغيير قوانين کشوري و پروتکل‌هاي بهداشتي دولت مالزي براي مقابله با ويروس کرونا برگزاري ديدارهاي اين دو گروه را معلق شود. ديدارهاي دو گروه E و F نيز از ابتدا بلاتکليف بود و هيچکدام از کشورهاي شرقي که در چهار گروه نماينده دارند، حاضر به ميزباني مسابقات نشدند و از همين‌رو ميزباني موفق قطر از بازي‌هاي منطقه غرب، اين کشور را به آخرين شانس براي ميزباني و به اتمام رساندن اين فصل ليگ قهرمانان آسيا تبديل کرده است.
 گروه E: اف‌سي سئول کره جنوبي، بيجينگ گوان چين، چيانگرا يونايتد تايلند و ملبورن ويکتوري استراليا
 گروه F: پرس گلوري استراليا، شانگهاي شينهووا چين، اولسان هيونداي کره‌جنوبي و اف‌سي توکيو ژاپن
 گروه G: تعظيم مالزي، گوانگژو اورگراند چين، سوون سامسونگ کره‌جنوبي و ويسل کوبه ژاپن

 گروه H: سيدني اف‌سي استراليا، شانگهاي SIPG چين، چونبوک موتورز کره‌جنوبي و يوکوهاما مارينوس ژاپن
ليگ فوتبال چين ۱۲ نوامبر ۲۰۲۰ (۲۲ آبان ۱۳۹۹) به پايان مي‌رسد و ادامه مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا در منطقه شرق قرار است از ۱۸ نوامبر ۲۰۲۰ (۲۸ آبان ۱۳۹۹) آغاز شود. با توجه به عدم انجام بازي تيم‌هاي چيني به دليل شيوع گسترده کرونا در چين در دو هفته ابتدايي ليگ قهرمانان آسيا (در دو هفته ابتدايي فقط بيجينگ گوان از چين يک مسابقه انجام داده است) ابتدا بازي‌هاي معوقه اين تيم‌ها برگزار خواهد شد و سپس ادامه مسابقات از سر گرفته مي‌شود. از همين‌رو چيني‌ها براي سفر به قطر زودتر برنامه‌ريزي خواهند کرد.
در گروه E بيجينگ گوان و اف‌سي سئول فقط يک بازي انجام داده‌اند و بايد رو در روي هم قرار بگيرند. در گروه F شانگهاي شينهووا بدون انجام مسابقه است و بايد دو بازي عقب افتاده مقابل پرس گلوري و اولسان هيونداي انجام دهد. در گروه G و H نيز تيم‌هاي گوانگژو اورگراند و شانگهاي SIPG بدون انجام مسابقه هستند که ديدارهاي اين دو تيم نيز طبق برنامه انجام خواهد شد تا ديدارهاي باقيمانده روي روال انجام شود.
ديدارهاي باقيمانده مسابقات ليگ قهرمانان آسيا منطقه غرب با احتساب کناره‌گيري الوحده امارات و لغو بازي آخر الهلال عربستان به دليل ابتلاي بازيکنان دو تيم به کرونا، ۳۴ مسابقه بود و ديدارهاي باقيمانده منطقه شرق ۴۶ مسابقه است که حدفاصل ۱۸ نوامبر تا ۱۳ دسامبر ۲۰۲۰ (۲۸ آبان تا ۲۳ آذرماه ۱۳۹۹) برگزار خواهد شد. طبق برنامه اعلام شده فينال ليگ قهرمانان آسيا به ميزباني غرب نيز شنبه، ۱۹ دسامبر ۲۰۲۰ (۲۹ آذرماه ۱۳۹۹) برگزار خواهد شد.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره