نماد آخرین خبر

مسابقات فینال گرندپری و گرنداسلم تکواندو ۲۰۲۰ به تعویق افتاد

منبع
تسنيم
بروزرسانی
مسابقات فینال گرندپری و گرنداسلم تکواندو ۲۰۲۰ به تعویق افتاد

تسنيم/ جلسه شوراي اجرايي فدراسيون جهاني تکواندو عصر امروز (دوشنبه) برگزار و در پايان آن اعلام شد به منظور حفاظت از سلامتي شرکت‌کنندگان مسابقات فينال گرندپري ۲۰۲۰ مکزيک و گرنداسلم چين يک سال به تعوق افتاد.
به نقل از روابط عمومي فدراسيون تکواندو، شوراي اجرايي فدراسيون جهاني تکواندو اعلام کرد به منظور حفاظت از سلامت شرکت‌کنندگان و اطمينان از رعايت عدالت ميان ورزشکان، مسابقات فينال گرندپري به ميزباني مکزيک و گرندپري به ميزباني ووشي که قرار بود در سال 2020 برگزار شود را سال 2021 برگزار مي‌کند.
فدراسيون جهاني تکواندو در جلساتي که با کميته‌هاي برگزاري رقابت‌هاي مکزيک و ووشي داشته به دنبال راه حل‌هايي براي برگزاري هر دو رويداد در فضايي ايمن بوده است، اما در نهايت شوراي اجرايي فدراسيون جهاني به اين نتيجه رسيد که ميزباني ايمن و برگزاري اين دو رويداد در شرايط کنوني امکان‌پذير نيست. تاريخ برگزاري رقابت‌هاي يادشده در سال 2021 متعاقباً اعلام خواهد شد.
چانگ وان چو رئيس فدراسيون جهاني تکواندو گفت: بسيار ناراحتم که به ناچار تصميم به تعويق برگزاري رقابت‌هاي فينال گرندپري و گرنداسلم گرفتيم، چراکه با اين شرايط ورزشکاران و دوستداران تکواندو را نااميد مي‌کنيم، اما مطمئن هستيم آنها دلايل ما براي اين تعويق را که در راستاي حفظ سلامتي و اجراي رقابت‌هايي با سطح بالا هست را به خوبي درک مي‌کنند. برگزاري رويدادهايي جهاني همچون اين مسابقات که ورزشکاراني از سراسر دنيا در آن حضور دارند با توجه به محدوديت‌هاي حاکم بر سفرهاي برون مرزي و اينکه برخي ورزشکاران شرايط شرکت را ندارند، جنبه عادلانه نخواهد داشت.
در ادامه جلسه، اعضاي شورا به ژنرال احمد فولي نايب رئيس فدراسيون جهاني تکواندو که به تازگي از دنيا رفته است، اداي احترام کردند. شورا در ادامه گزارش مالي و اجرايي فدراسيون جهان تکواندو در سال 2019 و 2020 را در کنار گزارش‌هاي خزانه‌داري و حسابرسي بررسي کرد.
تاريخ برگزاري جلسه آينده شوراي اجرايي فدراسيون جهاني تکواندو آوريل سال 2021 است. همچنين نخستين مجمع عمومي آنلاين فدراسيون جهاني تکواندو فردا (سه‌شنبه - 15 مهر ماه) برگزار مي‌شود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره