نماد آخرین خبر

رمز و راز سکوت اسماعیل خلیل‌زاده

منبع
آي اسپورت
بروزرسانی
رمز و راز سکوت اسماعیل خلیل‌زاده

آي اسپورت/ ۱- در همه روزهاي اخير که استقلال در بحران انتخاب مديرعامل و سرمربي به سر مي‌برد "اسماعيل خليل‌زاده" سکوت کرده،سکوتي که حاکي از رضايتش از وضعيت فعلي استقلال است و اما چرا رضايت؟ چرا اسماعيل خليل‌زاده هيچ تلاشي براي تصاحب صندلي مديرعاملي نمي‌کند؟!
۲- اين اسامي را گوشه‌اي يادداشت کنيد؛ اسماعيل خليل‌زاده، محمد کاظم اوليايي، ميرشاد ماجدي،غلامرضا سعادتي، جهانگير کوثري و مهدي حاجيوند! اين ۶ نفر موسسين شرکت تعاوني در شرف تاسيس هوادارن و پيشکسوتان استقلال هستند! هدف؟ تلاش براي ترغيب دولت براي واگذاري استقلال خارج از بورس است.
۳- فرمول آنها فرمول "تعاوني‌سازي باشگاهها" به تاسي از مدل رفتاري در فوتبال اسپانيا است؛ در اين صورت آنها خارج از فرايند بورس سريعتر مالک باشگاه مي‌شوند. حالا توجه شما را به دو مدل از شکل تشکيل تعاوني‌ها جلب مي‌کنم.
۴- شرکت تعاوني متعارف که در آن هر عضو صرف نظر از ميزان سهام، در مجمع عمومي تنها يک حق راي دارد که در اين وضعيت به لحاظ حقوقي تفاوتي با واگذاري در بورس براي "تعاوني هواداران و پيشکسوتان" ندارد.
۵- مدل جذاب اما مدل شرکت تعاوني سهامي عام است که در آن ميزان راي متناسب با ميزان سهام است و البته سهامش در بورس هم قابل معامله است، البته سقف تملک هر سهامدار در اين مدل محدود است اما با حضور ۲ تا ۳ مجموعه خودي قابل کنترل است.
۶- همه دغدغه‌هايي که از جلسه چند روز پيش پيشکسوتان خارج شد، نه از سر دلسوزي براي هوادار و استقلال که به دنبال جاده صاف کردن براي خريد راحت‌تر استقلال از دولت است؛ اگر قرار به واگذاري استقلال باشد بايد شفاف‌ترين مدل براي واگذاري انتخاب شود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره