نماد آخرین خبر

این پرسپولیس لیاقت قهرمانی آسیا را دارد

منبع
خبر ورزشي
بروزرسانی
این پرسپولیس لیاقت قهرمانی آسیا را دارد

خبر ورزشي/ دو دوره قبل پرسپوليس با فاکتور تعصب و با ۱۰ بازيکن بزرگسال و پنجره بسته به فينال آسيا رفت، ولي وقت آن رسيده که باور کنيم تعصب و غيرت تا يک جايي جواب مي‌دهد و بايد از فاکتور‌هاي ديگر هم بهره برد.
 همه از موفقيت پرسپوليس خوشحالند که انصافاً خوشحالي هم دارد. الان ديگر از آن وقت‌ها نيست که بگوييم خب خوشحالي بس است و بايد بلافاصله براي بازي بعدي آماده شويم. پرسپوليس تا فينال آسيا کلي فرصت دارد تا خود را بازسازي کند. آن‌ها مقابل سيرک AFC و دلار‌هاي عربي نشان دادند که هنوز غيرت و جنگندگي جواب مي‌دهد و حتي بدون آل‌کثير هم مي‌شود بازي را به پنالتي کشيد و به فينال آسيا رفت. سري قبل هم پرسپوليس با فاکتور تعصب و با ۱۰ بازيکن بزرگسال و پنجره بسته به فينال رفت، ولي وقت آن رسيده که باور کنيم تعصب و غيرت تا يک جايي جواب مي‌دهد و بايد از فاکتور‌هاي ديگر هم بهره برد. پرسپوليس در سال ۲۰۱۸ هم تا فينال عالي رفت و الدحيل و السد را شکست داد، ولي در فينال از نظر بدني کم آورد، در حالي که مي‌شد کاشيما آنتلرز را برد. براي قهرمان آسيا شدن علاوه بر غيرت و تعصب بايد در AFC هم نفوذ داشت. وقتي ۳ ساعت قبل از بازي با ناجوانمردي کامل ستاره پرسپوليس را محروم مي‌کنند پس مي‌توانند کار‌هاي ديگري هم بکنند و هيچ ابايي ندارند که مثلاً همين امروز بگويند پرسپوليس مثل الهلال از مسابقات حذف مي‌شود!
در ليگ قهرمانان آسيا ثابت شد که تيم بزرگي مثل پرسپوليس به يک مهره خاص وابسته نيست. درحالي فکر مي‌کردم پرسپوليس بعد از رفتن بيرانوند و مهدي ترابي دچار افت شديد شود، اما حامد لک نشان داد ما هنوز دروازه‌بان‌هاي خوبي داريم و احسان پهلوان نشان داد اگر کمي پخته‌تر شود از نظر فني مي‌تواند يک مهدي ترابي ديگر شود. شجاع خليل‌زاده بار ديگر نشان داد با فاصله بهترين مدافع ايران است و کنعاني‌زادگان ثابت کرد کارلوس کي‌روش مثل خيلي‌هاي ديگر در مورد او هم اشتباه نکرده بود. اين پرسپوليس مسلماً لياقت قهرماني آسيا را هم در مستطيل سبز دارد به شرطي که در عرصه مديريت و سياست ناجوانمردانه به نماينده ايران حمله نکنند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره