نماد آخرین خبر

دیکتاتوری AFC تحت تأثیر اراده پرسپولیس

منبع
خبر ورزشي
بروزرسانی
دیکتاتوری AFC تحت تأثیر اراده پرسپولیس

خبر ورزشي/ بدون ترديد تک‌تک بازيکنان پرسپوليس در بازي با النصر روز درخشاني را سپري کردند، از درون دروازه گرفته تا نوک پيکان خط حمله.
پرسپوليس در ادامه ماجراجويي‌هايش در ليگ قهرمانان آسيا اين بار موفق شد نه تنها در ميدان به پيروزي برسد بلکه موفق شد دست‌هاي پشت پرده و ديکتاتوري AFC را توسط اراده قوي خود له کند و به فينال رقابت‌هاي ليگ قهرمانان راه يابد. بازي با النصر چند نکته قابل توجه داشت که به مرور آن مي پردازيم.
اعلان جنگ قبل از شروع بازي
برخلاف بازي‌هاي ديگر که هر مسابقه‌اي با سوت داور بازي آغاز مي‌شود، ديدار نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان آسيا در يک جنگ يک‌طرفه دو ساعت قبل از شروع بازي آغاز شد و با محروم کردن عيسي آل‌کثير، AFC و مسئولانش نشان دادند که تا چه اندازه سرسپرده دلار‌هاي سعودي هستند. مسلماً به‌هم ريختن برنامه‌هاي تاکتيکي کادر فني پرسپوليس در آستانه آغاز اين بازي کار ناجوانمردانه و بسيار کثيفي بود که نه تنها باعث شد پرسپوليس از اين منظر ضربه نخورد، بلکه سبب همدلي و اتحاد بيشتر بازيکنان و کليه عوامل نماينده کشورمان در اين بازي شد و نماينده ايران را بر آن داشت تا هر طور شده حقانيت و برتري خود را به نماينده عربستان و مسئولان AFC نشان بدهد.
عبدي جوان تا قبل از گل
مهاجم جوان و آينده‌دار پرسپوليس در اين بازي هرچند تا قبل از به ثمر رساندن گل بسيار سرنوشت‌ساز و مهمش چندان در جريان بازي قرار نداشت و از نظر ذهني و رواني آماده حضور در چنين بازي سنگيني نبود، اما هرچه زمان به جلو رفت خودش را در زمين بيشتر پيدا کرد و البته با زدن يک گل بسيار حياتي و سرنوشت‌ساز توانست بار و فشار روحي ناشي از اين اتفاق را به خوبي از روي دوش خود و حتي تمام بازيکنان پرسپوليس بردارد و به همين دليل او شايسته هر نوع تقديري است، اين گل قطعاً يکي از مهم‌ترين گل‌هاي زندگي فوتبالي عبدي تا پايان دوران بازيگري اش خواهد بود.

برنامه واضح النصر براي گرفتن پنالتي
از همان شروع بازي و هر بار که تيم النصر عربستان موفق مي‌شد توپ را به يک‌سوم دفاعي پرسپوليس و به خصوص محوطه جريمه برساند مشخص بود بازيکنان اين تيم در فکر گرفتن پنالتي از داور بازي هستد و گويي در اين زمينه آن‌ها حسابي دلخوش به AFC هستند، اتفاقي که البته افتاد و آن‌ها صاحب يک ضربه پنالتي و البته به درستي شدند.
تنها انتقاد به يحيي
مسلماً حتماً دليلي داشته که يحيي گل‌محمدي و همکارانش در اين بازي خيلي دير اقدام به تعويض بازيکنان کردند و مشخص است که آن‌ها در اين زمينه برنامه از قبل طراحي شده‌اي داشته‌اند، اما با وجود داشتن اين برنامه و البته با توجه به آنچه در ميدان ديده مي‌شد نياز به تغيير در اين استراتژي از قبل طراحي شده (با توجه به خستگي بيش از حد برخي بازيکنان پرسپوليس از جمله کمال کاميابي‌نيا و سعيد آقايي) ديده شد و بايد تعويض‌هاي يحيي زودتر از پايان ۹۰ دقيقه صورت مي‌گرفت.
خلاصه‌اي از عملکرد و قدرت النصر
بدون ترديد النصر عربستان يک تيم کاملاً حرفه‌اي و قدرتمند بود، آن‌ها در اين بازي نقاط قوت زيادي داشتند که از جمله آن‌ها بايد به توانمندي بيش از حد حمدا... و مارتينز و حتي مايکون در قلب خط دفاعي‌شان اشاره کرد، بازيکنان بسيار باکيفيتي که هر کدام براي خود يک مهره تأثيرگذار و مهم در زمين نشان دادند، به خصوص مهاجم مراکشي النصر که به معناي واقعي يک هيولا در درون زمين بود و کلاس بازي‌اش به طرز بي‌نظيري بالاتر از تمام بازيکنان داخل زمين بود. در سوي ديگر اين تيم در استفاده از ضربات ايستگاهي مستقيم و غيرمستقيم نيز کاملاً بابرنامه و حرفه‌اي نشان داد و در آخر نيز بايد به سرمربي پرتغالي اين تيم اشاره کرد که لب خط حسابي يک بازي رواني عليه داور و به سود تيمش راه انداخته بود.
روز فوق العاده تک‌تک بازيکنان پرسپوليس
بدون ترديد تک‌تک بازيکنان پرسپوليس در اين بازي روز درخشاني را سپري کردند، درون دروازه حامد لک چندين بار با واکنش‌هاي ديدني اش مانع باز شدن دروازه در جريان بازي شد، در خط دفاعي و در حالي که شجاع خليل‌زاده بيشتر توانش را صرف درگيري با حمدا... کرده بود اين کنعاني‌زادگان بود که با پوشش فضا سعي مي‌کرد زهر خط حمله اين تيم را خنثي کند، سيامک نعمتي و سعيد آقايي به خوبي در امور دفاعي کمک حال تيم‌شان بودند و البته سيامک با حضور مستمرش در حملات پرسپوليس همکاري بسيار خوبي با بشار رسن داشت و خط حمله تيمش را به خوبي حمايت مي‌کرد، کاميابي‌نيا و احمد نوراللهي هم به عنوان دو هافبک دفاعي پرسپوليس حسابي جنگيدند و دويدند تا روزنه‌اي را به حريف نشان ندهند، بشار رسن کلاس ديگري از فوتبال را نشان داد و با مهارت‌هاي ذاتي که از آن برخوردار است از نظر رواني مدافعان حريف و سازماندهي‌شان را به‌هم ريخت، پهلوان کاملاً در اختيار تاکتيک تيم بود، در خط حمله وحيد اميري مثل هميشه بي‌نهايت دويد و متعصبانه بازي کرد و عبدي نيز با گلي که به ثمر رساند بهترين نقشش را ايفا کرد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره