نماد آخرین خبر

شکایت النصر به AFC بازی روانی است

منبع
مهر
بروزرسانی
شکایت النصر به AFC بازی روانی است

مهر/ خبرنگار عماني و کارشناس فوتبال با اشاره به عملکرد موفق پرسپوليس در ليگ قهرمانان آسيا، گفت: اين تيم به دور از حاشيه به فينال رقابت‌هاي آسيا رسيد و مي تواند موفقيتش را رقم بزند.

«وليد الابري» خبرنگار و کارشناس فوتبال آسيا در خصوص صعود پرسپوليس از منطقه غرب به فينال ليگ قهرمانان ۲۰۲۰ به خبرنگار مهر، گفت: پرسپوليس در ابتداي مرحله گروهي آمادگي لازم را نداشت. بازيکنان با همديگر هماهنگ نبودند. وقتي مسابقات به دليل شيوع ويروس کرونا به تعويق افتاد پرسپوليس بازسازي فني خودش را آغاز کرد.
کارشناس عماني ليگ قهرمانان آسيا ادامه داد: يحيي گل محمدي خيلي زود ليست بازيکنان مورد نظرش را پيدا و آنها را در چند روز مانده به بازي‌ها به تيم اضافه کرد. پرسپوليس با خيال راحت به قطر رفت و در آنجا هم نشان داد که آمادگي کامل را کسب کرده است.
وي راجع به دلايل موفقيت تاکتيکي پرسپوليس مقابل تيم هايي نظير السد قطر و النصر عربستان تصريح کرد: دفاع پرسپوليس خيلي خوب عمل کرد. آنها لايه هاي مستحکمي را در زمين مسابقه قرار داده و هيچ گلي در جريان مسابقه دريافت نکردند. پرسپوليس در ۷ بازي خود که در قطر انجام داد تنها دو گل از روي نقطه پنالتي خورد.
الابري تاکيد کرد: پرسپوليس توانمندتر از سال ۲۰۱۸ است که به فينال رسيد. تاکتيک هاي پرسپوليس مشخص بود اما دوندگي بالاي تيمي و همچنين قدرت پاس‌کاري آنها باعث شد تا حريفان نتوانند پرسپوليس را شکست دهند.
او درباره شکايت النصر عربستان از پرسپوليس به AFC بابت استفاده از بازيکنان جديد خود که در تابستان گرفته بود خاطرنشان کرد: چنين سوابق شکايتي در گذشته نيز وجود دارد. اين يک نوع بازي رواني النصر با افکار فوتبالي است. من در جريان جزئيات نيستم که چه تبصره اي را در نظر گرفتند و اين ادعا را کردند اما بعيد است مجموعه حقوقي فيفا و کنفدراسيون آسيا ايرادي داشته باشد که مجوز تخلف به تيم ها بابت نقل و انتقالات بدهد.
اين کارشناس عماني در پايان گفتگوي خود با خبرنگار مهر راجع به احتمال قهرماني پرسپوليس در آسيا گفت: به عنوان يک عماني از صميم قلب دوست دارم قهرمان ليگ قهرمانان آسيا از غرب باشد. پرسپوليس لايق قهرماني است. من فکر مي کنم با توجه به اينکه بازي در قطر برگزار مي شود به اين جام خواهد رسيد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره