نماد آخرین خبر

قرارداد پرسپولیسی‌ها قبل از محرومیت ثبت شد

منبع
کيهان
بروزرسانی
قرارداد پرسپولیسی‌ها قبل از محرومیت ثبت شد

کيهان/ بنا بر اعلام فدراسيون فوتبال قرارداد بازيکنان جديد پرسپوليس پيش از شروع محروميت اين باشگاه از نقل و انتقالات ثبت شده است. اين اظهار نظر نشان دهنده آن است که جو‌سازي سعودي‌ها عليه نماينده فوتبال کشورمان راه به جايي نمي‌برد.

جنگ رواني سعودي‌ها پس از باخت النصر مقابل پرسپوليس به پايان نرسيد؛ آنها که پيش از بازي با محروميت عيسي آل کثير نشان دادند از تمام ابزارهاي خود براي شکست پرسپوليس استفاده مي‌کنند، بعد از بازي و پس از قبول شکست پرونده ديگري براي نماينده فوتبال ايران باز کردند.
هنوز ساعاتي از پيروزي تيم فوتبال پرسپوليس ايران برابر النصر عربستان در ليگ قهرمانان آسيا و صعود به فينال اين رقابت‌ها نگذشته بود که النصر شکايتي عليه پرسپوليس تسليم کنفدراسيون فوتبال آسيا کرد. اصل ماجراي شکايت النصر از پرسپوليس به شکايت برانکو ايوانکوويچ و دستيارانش به فيفا براي دريافت مطالباتشان بر مي‌گردد. بعد از آنکه پرسپوليس نتوانست پول برانکو را کامل و در موعد مقرر پرداخت کند، فيفا اقدام به بستن پنجره نقل و انتقالاتي پرسپوليس کرد تا اين مسئله به اصلي‌ترين بهانه سعودي‌ها براي شکايت تبديل شود. حامد لک، آرمان رمضاني، عيسي آل کثير، ميلاد سرلک، احسان پهلوان، علي شجاعي و سعيد آقايي ۷ بازيکن جديد پرسپوليس هستند که سعودي‌ها اعتقاد دارند قراردادشان بعد از محروميت پرسپوليس ثبت شده است.
کنفدراسيون فوتبال آسيا بلافاصله بعد از رسيدن شکايت النصر از فيفا درباره محروميت پرسپوليس استعلام گرفته است و به زودي نتيجه اين شکايت اعلام مي‌شود.
ثبت قراردادها قبل از شروع محروميت
شکايت النصر از نماينده فوتبال ايران در شرايطي است که پرسپوليس در زمان قانون نقل و انتقالات خود را انجام داده است. خبرگزاري مهر روز گذشته در گزارشي عنوان داشت اسناد منتشر شده فيفا و تذکراتش به پرسپوليس بعد از شکايت برانکو نشان مي‌دهد اين باشگاه تا ۲۲ شهريور فرصت داشته با برانکو و کادر فني سابق اين باشگاه تسويه حساب کند وگرنه از نقل و انتقالات محروم و نمي‌توانسته بازيکن جديدي به خدمت بگيرد.
حامد لک، سعيد آقايي، احسان پهلوان، ميلاد سرلک و عيسي آل کثير پنج خريد جديد پرسپوليس روز ۱۵ شهريور با حضور در هيئت فوتبال استان تهران، اقدام به ثبت قراردادشان با پرسپوليس کردند. همچنين علي شجاعي و آرمان رمضاني هم ۱۸ شهريور با پرسپوليس قرارداد بستند. با توجه به مهلت فيفا به پرسپوليس، اين باشگاه حتي سه روز ديگر براي جذب نفرات زمان داشته است.
با توجه به نامه فيفا، خيال باشگاه پرسپوليس راحت است که قبل از شروع دوره محروميت کار خود را به پايان رسانده بود. فدراسيون فوتبال هم در بيانيه‌اي که در اين ارتباط صادر کرده بود، بر اين موضوع تاکيد داشت: «با توجه به عدم پرداخت بدهي ظرف مهلت مقرر، از تاريخ ۱۲ سپتامبر پنجره نقل و انتقالات پرسپوليس به مدت يک فصل بسته خواهد ماند. بديهي است به محض پرداخت بدهي توسط باشگاه و ارسال اسناد، پنجره نقل و انتقالات باشگاه باز خواهد شد. گفتني است، تمام نقل و انتقالات پرسپوليس در بازه زماني تعيين شده و قبل از تاريخ ۱۲ سپتامبر صورت گرفته است.»
بيانيه باشگاه پرسپوليس
باشگاه پرسپوليس هم يکشنبه شب و پس از شدت يافتن جو‌سازي رسانه‌هاي سعودي و بعضي از شيطنت‌هاي داخلي براي تحميل محروميت به اين باشگاه، بيانيه‌اي را صادر کرد. در بخشي از اين بيانيه آمده است:
«خانواده بزرگ پرسپوليس، با اتحاد، انسجام، غيرت و همت در نهايت به هدف خود در اين مرحله رسيد و خوشحاليم که پرچم فوتبال ايران نيز در آسيا برافراشته ماند اما آن تلاش‌ها ضمن لطمه شديد به يک بازيکن غيرتمند ايراني، با اَنگ و اتهام کذبي که زده شد به روحيه تيم پرسپوليس و هواداران نيز در آستانه يک بازي مهم شوک بزرگي را وارد کرد. متأسفانه اين اقدامات همچنان ادامه دارد و نزد هواداران نگراني‌هايي را براي سرنوشت نتايج کسب شده رقم زده است. در اين ارتباط قبل از هر چيز، همگان را به بيانيه رسمي فدراسيون فوتبال ايران ارجاع مي‌دهيم که مبتني بر حکم فيفا و قوانين بين‌المللي صادر شد و فصل‌الخطاب است...
طبيعي است که تا وقتي حکمي وجود ندارد، محروميتي هم در کار نيست که اعمال شود. قوانين موضوعه فيفا نيز ناظر بر اين امر است که احکام بعد از ابلاغ، قابليت اجرا دارند. کليه فعاليت‌هاي نقل و انتقالاتي پرسپوليس نيز چندين روز قبل از اين تاريخ، به پايان رسيده بود. حتي ثبت‌نام تمام بازيکنان جديد پرسپوليس براي رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا در سامانه مسابقات، قبل از محروميت انجام شده بود. به نظر مي‌رسد اخباري از اين دست، حداقل در اين مقطع بيشتر از ناحيه همان افراد و جريان‌هايي است که هدف ايشان، ايجاد اختلال در کار پرسپوليس و کل فوتبال ايران بوده است.»
شکايتي که بي‌فايده بود
در محروميت هر باشگاهي تصميم گيرنده اصلي فيفاست و آنها حکم نهايي را صادر مي‌کنند اما وظيفه بستن پنجره برعهده فدراسيون فوتبال است و اين نهاد نيز در ماجرا نقش خود را دارد. حميرا اسدي عضو کميته بين‌الملل فدراسيون فوتبال در اين باره گفت: وقتي محروميت پرسپوليس به ما ابلاغ شد، اين باشگاه از پنجره بعدي نقل و انتقالات محروم شد. از آنجايي که ما در ميانه يک پنجره بوديم، پرسپوليس قراردادهاي خود را به امضا رساند و مشکلي ندارد.
وي افزود:ضمن اينکه وقتي باشگاهي از نقل و انتقالات محروم شود، خود به خود سيستم TMS هم بسته خواهد شد و امکان ثبت قرارداد از سوي فيفا هم ناممکن مي‌شود.
بنابراين شواهد حاکي از اين است که پرسپوليس مشکلي براي ثبت قرارداد خود نداشته و احتمالا شکايت النصر نيز راه به جايي نخواهد برد اما در نهايت بايد منتظر حکم کنفدراسيون فوتبال آسيا بود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره