نماد آخرین خبر

لیست جدید تیم ملی ابهامات زیادی دارد

منبع
تسنيم
بروزرسانی
لیست جدید تیم ملی ابهامات زیادی دارد

تسنيم/ مشاور فني تيم فوتبال تراکتور تبريز معتقد است سازمان ليگ بايد جلسه هم‌انديشي با سرمربيان ليگ برتري برگزار و سپس تاريخ شروع ليگ را اعلام مي‌کرد.

عباس چمنيان درباره تمرينات آماده‌سازي تيم فوتبال تراکتور تبريز اظهار داشت: تازه برنامه بدنسازي خودمان را شروع کرديم، اما  چالشي بزرگ به وجود آمده و آن هم اعلام زمان شروع مسابقات ليگ برتر است. اينطور که گفته شده در تاريخ 5 آبان ماه قرار است سوپرجام برگزار شود و بعد از آن هم 10 آبان ليگ شروع شود. بسيار عجيب است که سازمان ليگ بدون نشست هم‌انديشي با سرمربيان تيم‌ها اقدام به اعلام زمان برگزاري مسابقات کرد.
وي افزود: نبايد فراموش کنيم با يک شرايط خاص رو‌به‌رو هستيم. تيم‌ها از اسفندماه سال گذشته که به دليل شيوع بيماري کرونا مسابقات ليگ برتر تعطيل شد تا الان تمرينات منظمي را پشت سر نگذاشته‌اند. از طرفي چون مربيان با تيم‌ها در ارتباط هستند، ضرورت داشت جلسه هم‌انديشي در سازمان ليگ برگزار و نکات فني رد و بدل شود. کساني که در سازمان ليگ حضور دارند از شرايط فني تيم‌ها باخبر نيستند. در اين فاصله زماني باقي مانده تا شروع مسابقات بايد از سوي سازمان ليگ بازنگري و جلسه‌اي با حضور مربيان برگزار شود. صِرف برگزاري مسابقات نمي‌تواند به فوتبال ما کمک کند و چيزي که مي‌تواند کمک‌حال فوتبال ايران باشد، کيفيت مسابقات ليگ است.
مشاور فني عليرضا منصوريان در واکنش به اين پرسش که آيا سرمربي تراکتور نيز از برنامه‌ريزي سازمان ليگ ناراحت است؟ گفت: بله! منصوريان به شدت ناراحت است، چون وقتي تيمي تازه مراحل بدنسازي را شروع کرده، نمي‌توان انتظار داشت در فاصله کمتر از يک ماه به سطح آمادگي کامل برسد. شايد يکي از دلايل مهم بالا بودن آسيب‌ديدگي در کشور ما هم همين باشد. فکر نمي‌کنم هيچ کشوري در دنيا به اندازه ما پارگي رباط صليبي داشته باشد. اين نشان مي‌دهد برنامه‌ريزي مسابقات مطابق با آمادگي بازيکنان و زير ساخت‌هاي ما نيست.
چمنيان درباره نقل و انتقالات تيم تراکتور و انتقاداتي که نسبت به عملکرد ضعف اين تيم در جذب بازيکنان جديد مطرح شده است، گفت: سياست‌گذاري منطقي که باشگاه تراکتور انجام داده اين است که اسير آشفته‌بازار نقل و انتقالات نشود. امسال مبالغي را مي‌شنويم که نه تنها سيستم نظارتي کشور را حساس کرده، بلکه مي‌تواند ضربه بسيار بزرگي به فوتبال کشورمان وارد کند. خيلي از ستاره‌هايي که در ليست تراکتور هم بودند، مبالغ نجومي را پيشنهاد کردند که اين اتفاق اصلاً به نفع فوتبال ما نيست. تراکتور به عنوان يک باشگاه مردمي که به آينده فوتبال فکر مي‌کند سعي کرده خيلي وارد آشفته‌بازار نقل و انتقالات نشود که فکر مي‌کنم تصميم منطقي هم بوده است. اميدوارم هواداران با صبوري خودشان کمک کنند تا بازيکنان مورد نظر با مبالغ منطقي جذب شوند.
مشاور فني تراکتور در ادامه گفت‌وگو با تسنيم درباره اعلام ليست جديد تيم ملي از سوي دراگان اسکوچيچ عنوان کرد: ليست جديد ابهامات زيادي دارد و برخي از بازيکناني که در حد تيم ملي بودند به اردو دعوت نشدند. به طور مثال ما در تراکتور اشکان دژاگه و مسعود شجاعي را داريم که در حد استانداردهاي بين‌المللي هستند و همچنين اکبر ايماني که يکي از بهترين هافبک‌هاي مياني کشور است. جاي خالي اين سه نفر  به شدت در ليست جديد تيم ملي احساس مي‌شود.
سرمربي سابق تيم‌ جوانان کشورمان با بيان اينکه خودم مربي ملي بودم يادآور شد: به طور کلي جاي برخي بازيکنان در ليست تيم ملي خالي است. بعضي از بازيکنان که به اردو دعوت شدند، در حد استانداردها و شاخصه‌هاي ملي که بتوانند به ما در راه جام جهاني کمک کنند، نيستند و اين جاي سوال دارد. نه تنها من، بلکه براي خيلي از اهالي فوتبال جاي سوال دارد که برخي بازيکنان با چه شاخصه‌هايي دعوت شدند و چطور مي‌توانند به تيم ملي کمک کنند. در اينکه آنها بازيکنان خوبي هستند شکي نيست، اما اينکه بتوانند به تيم ملي کمک کنند جاي سوال دارد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره