نماد آخرین خبر

استقلال از اوایل دهه ۹۰ فراز و نشیب داشته است

منبع
تسنيم
بروزرسانی
استقلال از اوایل دهه ۹۰ فراز و نشیب داشته است

تسنيم/ مديرعامل پيشين باشگاه استقلال اعتقاد دارد اين باشگاه از اوايل دهه ۹۰ دچار فراز و نشيب بوده است.
اميررضا واعظ آشتياني در گفت‌وگو با برنامه گل طلايي راديو جوان، درباره وضعيت باشگاه استقلال اظهار داشت: زماني که سرمربي در انتخاب بازيکنان نقش نداشته باشد، اگر تيم نتيجه نگيرد، مسئوليتش را بر عهده نخواهد گرفت و ضعف تيم را در عدم جذب بازيکنان مورد نظرش و عدم توانايي برخي بازيکنان در اجراي تاکتيک ها عنوان مي‌کند.
وي ادامه داد: با توجه به اين مسائل، مديريت در اين اتفاقات محکوم است و امکان دفاع کردن از عملکرد خود را نخواهد داشت. اگر مديريت ادعاي جذب بازيکنان مطلوب را قبل از حضور سرمربي داشته باشد، سرمربي عنوان مي‌کند که تعهدي ندارد، اما تلاش خود را براي دريافت بهترين نتيجه انجام مي‌دهد.
مديرعامل پيشين باشگاه استقلال با اشاره به اينکه اما و اگرهاي فراواني در باشگاه استقلال وجود دارد، گفت: مربياني که به جذب بازيکنان مي‌پردازند، بهانه‌هاي متعددي براي عدم دستيابي به نتيجه مطلوب دارند؛ بنابراين واي به حال تيمي که سرمربي نقشي در انتخاب بازيکنان تيمش نداشته باشد. در هر صورت اميدواريم استقلال پس از اين فراز و نشيب‌ها به سرانجام خوبي دست يابد.
واعظ آشتياني با بيان اينکه ثبات مديريت زماني موثر است که انتخاب مدير درست باشد، تصريح کرد: استقلال از اوايل دهه 90 تا امروز فراز و نشيب را داشته است. زماني‌ که مدير ناکاربلد انتخاب مي‌شود، ثبات مديريت معنايي نخواهد داشت. به اسم برقراري ثبات نبايد پاي مدير ضعيف ايستاد. در کشورهايي که صاحب سبک و سياق در عرصه مديريت به ويژه در ورزش هستند، از همان ابتدا مدير را درست انتخاب مي‌کنند و چون اين فرد در جايگاه خودش قرار دارد، مديريت قوي و با ثباتي را دارد.
وي افزود: پرسپوليس و استقلال از اوايل دهه 90 چند بار جابجايي مديرعامل و هيئت مديره داشته است؟ دليل اين جابجايي‌ها عدم انتخاب‌هاي اصلح بوده است. نکته حائز اهميت اين است که برخي چندين سال مديرعامل بوده‌اند، اما هيچ اقدامي انجام ندادند و ادعا دارند اگر ثبات مديريت وجود داشت، ما موفق مي‌شديم. 
مديرعامل پيشين باشگاه استقلال در پايان تصريح کرد: اين افراد از اصطلاح ثبات مديريت سوءاستفاده کرده‌اند و ادعا دارند در صورت وجود اين امر، کارها مطلوب پيش مي‌رود، اما زماني ثبات مديريت به معناي واقعي کلمه انجام مي‌شود که فرد مديريت را بلد باشد. البته بايد توجه داشت که برخي مديران کارآمد را برکنار مي‌کنند تا دوستان خود را وارد اين عرصه کنند.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره