نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
ورزشی

شکست عجیب فیروزجا مقابل کارلسن در سوپرتورنمنت حضوری شطرنج

منبع
ايسنا
بروزرسانی
شکست عجیب فیروزجا مقابل کارلسن در سوپرتورنمنت حضوری شطرنج

ايسنا/ عليرضا فيروزجا در سوپرتورنمنت حضوري شطرنج مقابل مگنوس کارلسن شکست خورد.
پس از شيوع کرونا تمامي رقابت‌هاي شطرنج به صورت آنلاين پيگيري شد. بعد از گذشت ماه‌ها و کنترل اين بيماري در برخي کشورها، اهالي شطرنج تصميم به برگزاري مسابقات حضوري گرفتند. در جديدترين رقابت‌ها امشب (سه شنبه) سوپرتورنمنت شطرنج بعد از ماه‌ها به صورت حضوري مسابقات خود را دنبال کرد.
در روز دوم اين رقابتها و در مهمترين بازي ها عليرضا فيروزجا نابغه شطرنج ايران مقابل ميزبان اين رقابتها قرار گرفت. مگنوس کارلسن نروژي نفر اول شطرنج جهان در بازي هاي کلاسيک مقابل عليرضا متوقف شد.
بعد از تساوي در بازي هاي کلاسيک دو شطرنج باز در بازي آرماگدون به مصاف يکديگر رفتند. عليرضا در حالي که در بازي آرماگدون جلو بود به دليل از دست دادن زمان شکست خورد. اين اولين باري نيست که نابغه ايراني شطرنج جهان اينطور شکست مي خورد چرا که در مسابقات برق آسا قهرماني جهان زمانش تمام شد و شکست خورد.
همچنين روز گذشته در اولين دور از رقابت ها عليرضا فيروزجا به مصاف يان کريشتف دودا، سوپر استاد بزرگ لهستاني رفت و با عملکري خوب توانست پيروز اين ديدار شود و ۳ امتياز کسب کند. 
در اين رقابت‌ها شش شطرنج باز به مصاف يکديگر رفتند. مگنوس کارلسن نفر اول شطرنج جهان، فابيانو کاروآنا، لوون آرونيان، آنيش گيري و آرين طاري در اين رقابتها حضور دارند. هم‌چنين عليرضا فيروزجا ستاره بي چون و چراي شطرنج جهان در اين رقابت‌ها دست به مهره شده است.

اين سوپرتورنمنت بعد از ماه‌ها برگزاري شطرنج آنلاين به صورت حضوري در نروژ پيگيري مي شود.
مجموع جوايز اين رقابتها ۱۶۲ هزار يورو پيش بيني شده است که نفر اول اين رقابت ها ۶۳ هزار يورو و نفر دوم اين رقابت ها ۳۳ هزاريورو جايزه دريافت مي کند.نفر آخر اين رقابت ها هم ۱۴ هزار يورو را به خانه مي برد.
اين رقابت‌ها با تفسير و به صورت زنده از تلويزيون نروژ بخش مي شود. علاقه‌مندان نيز مي‌توانند اين رقابت‌ها را به صورت آنلاين تماشا کنند.
اين سوپرتورنمنت که از ۱۴ مهر آغاز شده، تا بيست و پنجم اين ماه ادامه خواهد داشت.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره