نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
ورزشی

رونمایی از تیم اسکوچیچ با حضور تماشاگران

منبع
فارس
بروزرسانی

فارس/ تيم ملي فوتبال ايران پنجشنبه ساعت 18 به وقت محلي در ديداري تدارکاتي به مصاف تيم ازبکستان خواهد رفت اين اولين مسابقه تيم ايران با سرمربي جديد است.
حدود 8 ماه از انتخاب دارگان اسکوچيچ به عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال ايران مي‌گذرد. 17 بهمن 1398 اين مربي کروات جانشين مارک ويلموتس بلژيکي شد تا هدايت تيم ملي فوتبال ايران را براي حضور در رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني برعهده بگيرد. چند روز بعد از حضور اسکوچيچ در تيم ملي شيوع ويروس کرونا باعث شد که تمامي رقابت‌هاي فوتبال تعليق شود. به اين ترتيب اين مربي اهل کرواسي حدود 8 ماه است که بدون مسابقه سرمربي تيم ملي ايران است.
بازي با ازبکستان اولين مسابقه اسکوچيچ در قامت سرمربيگري تيم ملي ايران است. ازبک‌ها هميشه حريف تدارکاتي و تمريني خوبي براي ملي پوشان ايران بوده است. تيم ملي با ويلموتس نتايج نااميد کننده‌اي گرفت و اين مربي بلژيکي البته با شکايت از فدراسيون فوتبال ايران دردسرهاي زياد ديگري هم به جز نتايج ضعيفش براي تيم ملي به وجود آورد. 
تيم ملي اکنون براي جبران باخت مقابل بحرين و عراق و صعود به مرحله دوم مسابقات مقدماتي بايد خود را براي اين مسابقات حساس در سال آينده آماده کند. تيم فوتبال ايران برخي از بازيکنان سرشناس خود را به دلايل مختلف در اختيار ندارد. مهدي ترابي به دليل قوانين قرنطينه‌اي در قطر و عليرضا بيرانوند به دليل مصدوميت در اين ديدار حضور ندارند. اکنون همه مي‌خواهند ببينند که اسکوچيچ با چه تفکري و چه آرايشي تيم ملي ايران را به ميدان مي‌فرستد.
اسکوچيچ در روزهاي کرونايي ويژه‌ترين و تنها تماشاگر رسمي رقابت‌هاي ليگ برتر بود و سعي کرد که بازيکنان شاغل در فوتبال کشورمان را به دقت زير نظر بگيرد. حضور بازيکناني مثل رشيد مظاهري، پيام نيازمند، کنعاني‌زادگان، عارف غلامي، شجاع خليل زاده ، سيامک نعمتي، نورالهي، علي کريمي و مهدي قائدي را مي‌توان ثمر‌ه‌هاي همين رصد ليگ برتر دانست. 
ازبکستان هم يک مربي نام آشنا به نام سرور جباروف دارد که در گذشته بازيکن تيم استقلال بوده است و برخي از بازيکنان تيم ملي ازبکستان هم در قالب تيم پاختاکور مقابل استقلال و پرسپوليس در ليگ قهرمانان آسيا در همين چند روز پيش بازي کرده‌اند. حالا بايد ديد که اين مسابقه چقدر تحت تاثير بازي  باشگاهي در ليگ قهرمانان است. قطعا بازيکنان ايراني از بازيکناني مثل ماشاريپوف، ايگور کريمتس، خوجيراکبر، فرخ سايفيوف شناخت بهتر و بيشتري پيدا کرده اند.

جالب‌تر اينکه اين مسابقه قرار است با حضور هزار تماشاگر در ورزشگاه ۳۵ هزارنفري پاختاکور تاشکند برگزار خواهد شد. در واقع ملي پوشان ايراني نيز بيش از 8 ماه است که تماشاگران را در وزشگاه‌ها نديده‌اند و اين موضوع نيز يکي ديگر از اولين‌هاي اين مسابقه است. اولين بازي اسکوچيچ، اولين بازي تيم ملي در دوران کرونا و آن هم با حضور تماشاگر! حالا بايد ديد که چگونه تيم ملي کشورمان در اين بازي ظاهرا خواهد شد. قطعا مهم‌تر از نتيجه بازي شکل و شمايل بازي تيم ملي با حضور اسکوچيچ است. 
تيم ملي بعد از اين مسابقه يک ديدار تدارکاتي ديگر هم هفته آينده با تيم ملي مالي در ترکيه برگزار خواهد کرد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره