نماد آخرین خبر

استقلال بزرگترین آسیب را از مدیران سیاسی خورد

منبع
تسنيم
بروزرسانی
استقلال بزرگترین آسیب را از مدیران سیاسی خورد

تسنيم/ مربي پيشين پرسپوليس اعتقاد دارد مديران اين باشگاه به دنبال خودنمايي هستند و مي‌خواهند وانمود کنند که خودشان به فينال ليگ قهرمانان آسيا رسيده‌اند.
عليرضا مرزبان درباره صعود تيم فوتبال پرسپوليس به فينال ليگ قهرمانان آسيا اظهار داشت: بزرگترين مزيت تيم، برخورداري از ثبات است. موضوع از زماني رشد کرد که برانکو و کريم باقري، به اين نتيجه رسيدند تغييرات زياد به پرسپوليس ضربه مي‌زند و بازيکنان بايد با يکديگر هماهنگ شوند. تصميمات استراتژيک و بلندمدتي گرفته شد و بازيکنان باکيفيتي به پرسپوليس اضافه شدند که چند سال کنار هم بازي مي‌کنند. باقري در آلمان درک کرد تيم به ثبات و اتحاد نياز دارد و بازيکنان بايد براي هم ارزش قائل باشند. نقش او در اين موفقيت‌ها خيلي پُررنگ است.
گل‌محمدي کار را با تاکتيک‌هاي قبلي ادامه داد
وي ادامه داد: پس از برانکو، کالدرون در مسير او حرکت کرد و با نتايج خوبي که گرفت، پرسپوليس را به صدر جدول رساند. کالدرون با ضعف مديريت از باشگاه جدا شد و يحيي گل‌محمدي آمد. او به ثبات نياز داشت و در اولين قدم، کادر فني خيلي خوبي را که به آن اعتماد داشت، به پرسپوليس آورد. يحيي کار را با همان بازيکنان و تاکتيک ادامه داد که هوش بالايي مي‌خواست. تغييرات بزرگ باعث بر هم خوردن نظم تيمي و اخلاقي مي‌شود و اين موضوع مي‌توانست به پرسپوليس ضربه بزند. ترابي، عليپور و بيرانوند پس از قهرماني ليگ برتر از پرسپوليس جدا شدند و تيم با ترکيب جديدي وارد مسابقات آسيايي شد.
نقش باقري و حسيني را نبايد فراموش کنيم
مربي پيشين پرسپوليس با تمجيد از بازيکنان جديد اين تيم خاطرنشان کرد: بازيکنان جديد خيلي زود با تيم هماهنگ شدند و نبايد نقش باقري و سيدجلال حسيني را در اين زمينه فراموش کنيم. آنها در نظم دادن و انتقال حس خوب به بازيکنان جديد نقش مهمي دارند و انگيزه خوبي در بازيکنان بيدار کردند تا پرسپوليسي‌ها احساس امنيت کنند و بفهمند مي‌توانند بدون اشتباه بازي کنند. فوتبال ما از امارات، عربستان، قطر و ازبکستان بالاتر است و نتايج خوبي در جام جهاني گرفتيم. يحيي اين موضوع را به بازيکنان منتقل کرد که ما بازيکنان بهتري داريم و آنها با شهامت بالايي بازي کردند.

استفاده از نعمتي در دفاع راست، موفقيت بزرگ پرسپوليس بود
مرزبان درخصوص عملکرد هجومي سرخپوشان به تسنيم گفت: با خروج ترابي و عليپور، نقش وحيد اميري و بشار رسن در چپ و راست زمين پُررنگ‌تر شد و آنها آزادي بيشتري به سمت جلو داشتند. در اين سيستم يک مهاجم هدف حذف شده بود. آل‌کثير جلو بازي مي‌کرد و نبايد حتماً رو به عقب کار مي‌کرد و تيم از لحاظ دفاعي خيلي خوب تنظيم شده بود. دو هافبک دفاعي ما در توپ‌گيري فوق‌العاده فعال بودند و نقش زيادي در موفقيت تيم داشتند. استفاده از نعمتي در دفاع راست، موفقيت بزرگ پرسپوليس بود و پهلوان هم نقش خيلي خوبي ايفا کرد.
به تيم تبريک مي‌گويم که با اين مديريت ضعيف،‌ به موفقيت رسيد
وي با بيان اينکه پرسپوليسي‌ها از روز اول حس خيلي خوبي داشتند، گفت: بچه‌ها اين حس را منتقل مي‌کردند که مي‌توانند به فينال صعود کنند. اين موفقيت نتيجه همکاري بازيکنان، کادر فني، کادر پزشکي و تدارکات تيم بود و رسانه‌ها هم با حمايتي که داشتند، اجازه ندادند حاشيه‌ها وارد پرسپوليس شود. نقش مديران اما فوق‌العاده ضعيف بود و بايد به بازيکنان و مربيان تبريک بگويم که با وجود مديريت ضعيف، با اين نتيجه بزرگ رسيدند. آنها خودشان را مديران باشگاه جدا و براي شرافت کاري خودشان بازي کردند.
نويدکيا درک فوتبالي و تاکتيکي بالايي دارد
مربي پيشين سپاهان درخصوص عملکرد اين تيم در ليگ قهرمانان آسيا اظهار داشت: با حضور محرم نويدکيا و محمدرضا ساکت در سپاهان، اين احساس ايجاد شد که اين تيم مي‌تواند به روزهاي طلايي خود بازگردد. محرم درک فوتبالي و تاکتيکي بالايي دارد و از لحاظ شخصيتي، از ارزش زيادي در اصفهان برخوردار است. او مي‌تواند خيلي روراست با بازيکنان حرف بزند و تيم را متحد کند. نويدکيا از روز اول گفت مي‌خواهد سپاهان را بهتر بشناسد و تلاش مي‌کند ليگ قهرمانان آسيا را براي آماده‌سازي تيمش براي فصل آينده تدارک ببيند.
مطمئنم سپاهان در فوتبال ايران هم مدعي خواهد بود
مرزبان با بيان اينکه در نظر گرفتن ليگ قهرمانان آسيا به عنوان ديدارهاي دوستانه، حق طبيعي محرم بود، تصريح کرد: سپاهان در مسابقات بي‌نظير بازي کرد. نويدکيا کارشناسي کرده که نقاط قوت و ضعف سپاهان کجاست. من به اين کادر فني اعتماد دارم و معتقدم با همکاري ساکت مي‌توانند تيمي را سازماندهي کنند که مدعي قهرماني باشد. محرم عملکرد موفقي در ليگ قهرمانان آسيا داشت و مطمئنم در فوتبال ايران نيز همين شرايط را خواهد داشت.
استقلال بزرگترين آسيب را از مديران سياسي‌اش خورد
وي با تمجيد از شاگردان مجيد نامجومطلق به تسنيم گفت: بزرگترين آسيب استقلال از مديران جنجالي و سياسي خودش رقم خورد. آنها اهداف خود را تعقيب مي‌کردند و حق تيم اصلاً براي‌شان مهم نبود. تيم با وجود اينکه دچار تغيير سرمربي شد، چند ملي‌پوش خيلي خوب داشت و بازي‌هاي زيبايي به نمايش گذاشت. حذف اين تيم به جايي برمي‌گردد که بايد يک پنالتي به سودش اعلام مي‌کردند و استقلال لياقت صعود به يک مرحله بعد داشت. استقلال فوتبال خيلي خوبي بازي کرد و کادر فني اين تيم مي‌تواند به کارش افتخار کند. مديران استقلال جز ضربه زدن به تيم، کار ديگري نکردند و با وجود اين اشتباهات بزرگ، کادر فني و بازيکنان عملکرد بسيار خوبي داشتند.
رحمتي در دوران بازيگري هم مانند يک مربي فکر مي‌کرد
کارشناس فوتبال کشورمان که سابقه سرمربيگري پديده مشهد را دارد، درخصوص پايان کار شهر خودرو در ليگ قهرمانان آسيا بدون کسب امتياز عنوان کرد: مهدي رحمتي در دوران بازيگري هم مانند يک مربي فکر مي‌کرد. او بازيکن باکيفيتي بود و سيستم‌هاي مختلف فوتبال دنيا را مي‌شناسد. رحمتي مي‌تواند مربي موفقي باشد و شهر خودرو با وجود بازيکنان خوبي که از دست داد، نمايش فوق‌العاده‌اي داشت. شهر خودرو در حال بازسازي است و رحمتي کادر فني خوبي دارد. اميدوارم اين تيم همين بازي‌ها را در ليگ برتر ايران به نمايش بگذارد و موفق شود.

به جاي اينکه رقيب باشيم، مي‌خواهيم دشمن يکديگر باشيم
مرزبان در مورد اينکه گفته مي‌شود برخي از مديران داخلي به AFC بابت محروميت آل‌کثير و ممنوعيت استفاده از بازيکنان جديد پرسپوليس گزارش داده‌اند، گفت: اين دشمني ميان تيم‌هايي که يکديگر را درک نمي‌کنند و حاضر نيستند با هم زندگي کنند، در تمام دنيا وجود دارد. هواداران همين‌گونه هستند و احترام ميان مردم از بين رفته است. برخي افراد در باشگاه‌ها هم به اين جنجال‌ها دامن مي‌زنند. ما مردم بافرهنگي داريم، اما به جاي اينکه رقيب داشته باشيم، کاري مي‌کنيم دشمن داشته باشيم.
اتفاق آل‌کثير مديريت مي‌شد، چنين جنجالي به وجود نمي‌آمد
وي اظهار داشت: مديريت باشگاه پرسپوليس بايد حساس‌تر مسئله آل‌کثير را پيگيري مي‌کرد. آن زمان چرا اعضاي هيئت‌مديره کاري نکردند؟ مشخص بود برخي تلاش مي‌کنند محروميت آل‌کثير را جلو ببرند و مديران پرسپوليس بايد با جمع‌آوري مدارک و برگزاري نشست، کار را پيگيري مي‌کردند؛ نه اينکه کار را به قضا و قدر بسپرند و چند ساعت قبل از بازي حکم محروميت بيايد. اگر اين موضوع به خوبي مديريت مي‌شد، چنين جنجالي براي ما و فوتبال آسيا رخ نمي‌داد.
مديران پرسپوليس به دنبال عکس گرفتن با جام هستند
مربي پيشين پرسپوليس با انتقاد از مديران اين باشگاه گفت: مديران پرسپوليس به جاي آرامش دادن به بازيکنان و هواداران و حل مشکلات مالي و حاشيه‌اي، به دنبال عکس گرفتن با جام هستند و به گونه‌اي وانمود مي‌کنند که انگار آنها پرسپوليس را به فينال ليگ قهرمانان آسيا رسانده‌اند. آنها هيچ نقشي در اين موفقيت نداشتند و ما بايد برچسب محروميت آل‌کثير را به پشت پيراهن اين مديران بچسبانيم. مي‌توانيم قهرمان باشيم، اما بايد با رقيب مانند قهرمان رفتار کنيم و به شخصيت يکديگر احترام بگذاريم. ما مي‌توانيم تيم‌مان را بيشتر از هر تيم ديگري دوست داشته باشيم،‌ اما بايد قدرت پذپرش انتقاد را داشته باشيم و اجازه اهانت نداريم. فوتبال، انسان‌ها را در جامعه به هم نزديک مي‌کند و مي‌تواند پيام‌آور شادي باشد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره