نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
ورزشی

تمجید مجله معتبر ورلدساکر از مهدی طارمی

منبع
ايسنا
بروزرسانی
تمجید مجله معتبر ورلدساکر از مهدی طارمی

ايسنا/ مجله معتبر ورلدساکر به تمجيد از مهدي طارمي مهاجم تيم ملي فوتبال ايران پرداخته است.
"منظور من هيچ بي احترامي به ريو آوه يا ليگ پرتغال نيست ، اما مهدي بازيکني براي يک ليگ بزرگتر است. اين صحبت هاي کارلوس کارواخال سرمربي ريو آوه در تمجيد از مهاجم ايراني است.   
طارمي در اولين شروع خود مقابل آوس در ۲۳ آگوست هت تريک کرد و از آن زمان به عقب نگاه نکرد و آمار خوبي از گلزني در ليگ پرتغال از خود به جاي گذاشت.
ايران دقيقاً به عنوان کانون پرورش استعدادهاي فوتبال شناخته نشده است ، بنابراين ورود طارمي به ليگ پرتغال کنجکاوي ها را برانگيخت. آمار استثنايي گلزني مهاجم در کشور خود و سپس در قطر نشان داد که مي تواند در اروپا عملکرد خوبي داشته باشد. طارمي با توصيه کارلوس کي روش ، مربي سابق پرتغالي ايران  به اين کشور آمد.
"من به دليل کارلوس کي روش به اينجا آمدم. او به من گفت پرتغال چه از نظر سبک زندگي و چه از نظر فوتبال براي من خوب خواهد بود. " او حق داشت. مردم پرتغال بسيار دوستانه رفتار مي کنند و تيم ريو يک تيم خانوادگي است. اين براي بازيکني که از آسيا مي آيد بسيار مهم است. "
طارمي در خارج از زمين متواضع است. او قد بلند است و از بدنش خوب استفاده مي کند.دو پا بودن ، تکنيک و خونسردي او در مقابل دروازه ويژگي هايي است که در بازي مهدي طارمي مي بينيم.

ترفندها و پاهاي سريع، او را به خصوص در خط حمله براي مدافعان به حريفي دردسرساز تبديل مي کند. سباستين کوتس ، دفاع مياني باتجربه اسپورتينگ اين موضوع را خيلي خوب متوجه شد. کارت قرمز بازيکن تيم ملي اروگوئه در شکست ۳-۲ خانگي مقابل ريو آوو نشان داد طارمي چطور مي تواند براي تيم حريف مشکل ساز باشد. او در يک بازي توانست ۳ ضربه پنالتي از يک بازيکن بگيرد و باعث اخراج او شود.  
پس از وقفه ناشي از COVID-۱۹ ، طارمي قدرتمندتر از قبل برگشت. در حقيقت ، مهاجم ايراني  پس از بازگشت در ۹ مسابقه هشت گل به ثمر رساند. تأثير او چنين بوده است ، حالا صحبت هاي کارواخال تعجب آور نخواهد بود  که طارمي را در حد ستاره هاي ليگ هاي معتبر اروپا دانست. اين بازيکن در ادامه راهي ليگ پرتغال و تيم پورتو شده است.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره