نماد آخرین خبر

شرایط وخیم خالق پنالتی چیپ

منبع
خبرآنلاين
بروزرسانی

خبرآنلاين/ خالق پنالتي چيپ و ستاره تيم ملي جمهوري چک که تکنيک منحصربفرد وي در جام ملت‌هاي ۱۹۶۷ اروپا امروزه توسط بزرگان دنياي فوتبال تقليد مي‌شود، در بخش مراقبت‌هاي ويژه بستري شد.
«آنتونين پانِنکا» ۷۱ ساله پس از آنکه در ضربات پنالتي، آخرين ضربه تيم ملي کشورش را با يک ضربه ابداعي تبديل به گل کرد و «سپ ماير» گلر تيم ملي آلمان را هاج و واج گذاشت، تنها قهرماني بين المللي چک را براي اين کشور به ارمغان آورد.
اين ضربه که امروزه به نام «پاننکا» شناخته مي‌شود، تکنيک ساده‌اي است که در آن زننده ضربه با فرض اينکه گلر به سمت چپ يا راست جهش مي‌کند، توپ را با ضربه‌اي آرام و کم ارتفاع به مرکز دروازه مي‌فرستد.
و حالا، باشگاه بوهميانس ۱۹۰۵ در پيامي توييتري نوشت: آنتونين پاننکا امروز به بخش مراقبت‌هاي ويژه منتقل شد و شرايط سختي دارد.
بسياري از بزرگان دنياي فوتبال به تقليد از پاننکا، در بازي‌هاي بزرگ چيپ زدند؛ «زين الدين زيدان» يکي از آنها است؛ کسي که در فينال جام جهاني ۲۰۰۶ برابر ايتاليا و گلري به نام «جي جي بوفون» با يک پاننکا فرانسه را يک بر صفر پيش انداخت.
در ايران شايد پنالتي چيپ سرخآبي‌ها را به ياد ضربات ناموفق «مهدي طارمي» بازيکن اسبق پرسپوليس و «فرشيد اسماعيلي» هافبک کنوني استقلال بياندازد.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره