نماد آخرین خبر

شرایط فنی کشتی‌گیران با سال گذشته قابل مقایسه نیست

منبع
ايرنا
بروزرسانی
شرایط فنی کشتی‌گیران با سال گذشته قابل مقایسه نیست

ايرنا/ مربي تيم ملي کشتي آزاد گفت: با توجه به دوري کشتي‌گيران در ۸ ماه گذشته به طور طبيعي از لحاظ کيفي قابل مقايسه با سال گذشته نيستند با اين وجود همين که مسابقات کشتي دوباره آغاز شده، خود نويد دهنده روزهاي بهتري خواهد بود.

«ابراهيم مهربان» در خصوص برگزاري ليگ برتر کشتي آزاد، اظهار داشت: مهمترين موضوع در حال حاضر آغاز مجدد مسابقات کشتي بعد از حدود ۸ تا ۹ ماه است. پيش از اين هيچ مسابقه‌اي در کشور و حتي جهان برگزار نشد و البته يک مسابقه فرماليته در کشور آمريکا آن هم در چند وزن برگزار شد اما هيچ مسابقه‌اي در دنيا با اين حجم و کيفيت برگزار نشد که از مسوولان فدراسيون کشتي براي برگزاري ليگ، بايد تشکر و قدرداني کرد.
وي اظهار داشت: اميدواريم که يک بابي شود براي اينکه بعد از اين چرخ کشتي به حرکت در آيد و حالا بايد ببينيم که اتحاديه جهاني چه تصميمي در رابطه با برگزاري يا عدم برگزاري پيکارهاي جهاني سال ۲۰۲۰ اتخاذ خواهد کرد. به طور طبيعي اگر مسابقات جهاني برگزار شود، يک برنامه‌ريزي و در صورت برگزار نشدن بايد برنامه‌ريزي ديگري داشته باشيم.
اين مربي گيلاني تيم ملي کشتي آزاد در خصوص نظرخواهي اتحاديه جهاني از فدراسيون‌هاي ملي براي برگزاري پيکارهاي جهاني سال ۲۰۲۰ اظهار داشت: در جريان ريز اين موضوع نيستم. ولي آن جور که شنيدم قرار است روز پنجشنبه اتحاديه جهاني کشتي نظر قطعي خود را در رابطه با پيکارهاي جهاني اعلام کند.
مهربان تصريح کرد: در اين شرايط به نظرم کشتي‌گيران بايد با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي تمرين کنند و انگيزه لازم را داشته باشند. به هر حال اين شرايطي است که گريبانگير همه جهان شده و مختص کشور ما نيست و بايد ياد بگيريم که با اين ويروس زندگي کنيم و اينکه منفعل باشيم از بسياري از فعاليت‌هاي اجتماعي باز مي‌مانيم.  کشتي گرفتن و ورزش حرفه‌اي هم يکي از اين فعاليت‌ها است و بايد سياست و هنر آن را داشته باشيم که با اين ويروس کنار بياييم.
وي در خصوص سطح فني آزادکاران در ليگ نيز گفت: به طور طبيعي آن انتظاري که ۸ يا ۹ ماه پيش را از آنان داشتيم و اتفاقاتي که در مسابقات سال گذشته صورت مي‌گرفته را نبايد اکنون داشته باشيم؛ چرا که مدت طولاني باشگاه‌ها در تهران و شهرستان‌ها تعطيل بود و کشتي‌گيران از لحاظ فني قابل مقايسه با سال گذشته نيستند و همين که اين مسابقات دوباره راه افتاده نويد دهنده آن است که روزهاي بهتري را پيشرو خواهيم داشت.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره