نماد آخرین خبر

دوچرخه سوار پارالمپیکی: به سختی تمرین می‌کنم تا مسافر توکیو شوم

منبع
ايسنا
بروزرسانی
دوچرخه سوار پارالمپیکی: به سختی تمرین می‌کنم تا مسافر توکیو شوم

ايسنا/ دارنده مدال برنز بازي‌هاي پاراآسيايي جاکارتا گفت: هر چند هنوز وضعيت دوچرخه‌سواري براي اعزام به پارالمپيک مشخص نيست، اما از زمان شيوع کرونا تا به امروز به سختي تمرين کردم تا اگر شرايط اعزام فراهم شد براي اولين‌بار در اين رويداد بزرگ شرکت کنم.

مهدي محمدي اظهار کرد: با توجه به اين که با کسب مدال برنز در بازي‌هاي پاراآسيايي جاکارتا سهميه پارالمپيک را کسب کردم، اما شنيده‌ام امتيازاتي که در آسيا کسب کرده‌ام، براي تاييد اين امتيازات در فدراسيون جهاني بايد در يکي از مسابقات جهاني نيز شرکت کنم. بنابراين منتظر هستم تا برنامه‌هاي مسابقات جهاني ۲۰۲۱اعلام شود تا ببينم در کدام مسابقه قرار است فدراسيون دوچرخه سواري اعزامي داشته باشد.
او افزود: درست است هنوز وضعيت دوچرخه سواري براي اعزام به توکيو مشخص نيست، اما با اين حال من از زمان شروع کرونا تا به امروز تمرينات خود را متوقف نکرده‌ام و روزي ۱۲۰ تا ۱۴۰ کيلومتر در جاده پا مي‌زنم تا دچار افت نشوم.
محمدي در پاسخ به اين پرسش که شما در جاده کسب سهميه کرديد يا پيست؟ خاطرنشان کرد: من در هر دو ماده کسب سهميه کرده‌ام اما چون در زنجان پيست وجود ندارد مجبورم تمرينات خود را تنها در جاده پيگيري کنم، البته تمام مدال‌هاي من براي ۴ کيلومتر انفرادي است، اما در شرايط کنوني که به خاطر کرونا اردويي وجود ندارد و شرايط تمرين در پيست را ندارم بايد در جاده به سختي تمرين کنم تا خود را براي مسابقات آينده آماده کنم.
دارنده مدال برنز بازي‌هاي پاراآسيايي جاکارتا تصريح کرد: من تلاش خود را مي‌کنم و در حال حاضر نيز در طول هفته ۳ روز تمرينات دوچرخه و بدنسازي دارم، حال بستگي به سياست کميته ملي پارالمپيک دارد که اين رشته را به پارالمپيک اعزام کند يا خير؟
محمدي در پاسخ به اين پرسش که آيا از سوي فدراسيون دوچرخه سواري حمايت مي‌شويد يا خير؟ اظهار کرد: فدراسيون در حد توانش حمايت مي‌کند و امکانات لازم را در اختيار من قرار مي‌دهد، تنها مشکل نبود پيست است، به طوري که ۸ ماه است هيچ تمريني در پيست نداشتم و تمريناتم را تنها در جاده متمرکز کردم تا ببينم شرايط در آينده چگونه رقم خواهد خورد.
وي در گفت: براي اعزام به پارالمپيک هر کاري که لازم باشد انجام مي‌دهم تا مورد حمايت کميته ملي پارالمپيک قرار بگيرم.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره