نماد آخرین خبر

از استرا تا نامجو با حضور مجیدی: کامبک خور ملس آبی

منبع
آخرين خبر
بروزرسانی
از استرا تا نامجو با حضور مجیدی: کامبک خور ملس آبی

آخرين خبر/ استقلال در فصلي که گذشت، در بسياري از بازي ها نتوانست برتري خود در طول مسابقه را حفظ کند.

به گزارش فوتبالي، استقلال در فصلي که گذشت، روزگار عجيبي را سپري کرد. دوراني که با استراماچوني استارت خورد، وريا غفوري و دوستانش را روي نيمکت نشاند، فرهاد مجيدي را برگشته به نيمکت ديد و درنهايت با مجيد نامجومطلق به پايان رسيد. در اين ميان، يک نکته مشترک بين تمامي کادرهاي فني استقلال مشهود بود: کامبک خوردن! استقلال بدون توجه به اينکه چه کسي روي نيمکتش حضور دارد، تيمي ناموفق در حفظ برتري و اندوخته اش بود. با احتساب 30 بازي در ليگ برتر، 5 بازي در جام حذفي و 5 بازي در ليگ قهرمانان، استقلال در 13 بازي کامبک خورد (بدون احتساب نيمه نهايي جام حذفي که درنهايت استقلال کامبک خورده به بازي برگشت). آمار از دست دادن برتري در يک سوم بازيهاي فصل نشان مي دهد استقلال چرا يک بار ديگر فصل بدون جامي را سپري کرد.  
* استرماچوني 
 استراماچوني 13 هفته روي نيمکت استقلال در ليگ برتر نشست و در 4 بازي، کامبک خورد. آبي ها با مرد ايتاليايي، 8 امتياز را به دليل نداشتن توانايي نگه داشتن نتيجه از دست دادند. جالب اينکه، استراماچوني با وجود از دست دادن اين 8 امتياز و باختن در افتتاحيه و شکست در دربي، استقلال را به صدر جدول رساند. 
 هفته دوم: برد به تساوي برابر فولاد 
 هفته سوم: برد به تساوي برابر نفت مسجدسليمان 
 هفته پنجم: برد به تساوي برابر ذوب آهن (2 بار) 
 هفته دوازدهم: برد به تساوي برابر سپاهان 
* غفوري و رفقا 
 به تبعيت از سرمربي محبوب، تيم فني موقت هم توانايي اش در کامبک خوردن را نشان داد. استقلال با اين کادر فني، 2 بار برتري را از دست داد و براي اولين بار، موفق به گرفتن امتياز هم نشد. کامبک خوردن با کادر موقت فني، 5 امتياز از استقلال گرفت. 
 هفته چهاردهم: برد به تساوي برابر پيکان (2 بار) 
 هفته شانزدهم: برد به باخت برابر ماشين سازي 
* فرهاد مجيدي 
 وقتي استراماچوني باتجربه و تمام حرفه اي، کامبک مي خورد ديگر نبايد از مجيدي جوان و بي تحربه توقع خاصي داشت. استقلال در 5 بازي با هدايت مجيدي، کامبک خورد. استقلال مجيدي با کامبک هايي که خورد، 11 امتياز از دست داد. 
 هفته هفدهم: برد به باخت برابر فولاد 
 هفته نوزدهم: برد به تساوي برابر پرسپوليس (2 بار) 
 هفته بيست و دوم: برد به تساوي برابر سايپا 
 هفته بيست و ششم: برد به تساوي برابر نساجي 
 هفته بيست و هشتم: برد به تساوي برابر شهر خودرو 

* جام حذفي 
 استقلال در جام حذفي برخلاف ليگ، توان بالايي در حفظ نتيجه و حتي کامبک زدن پيدا کرد. آنها با استراماچوني در دور اول، باخت يک صفر برابر گل ريحان را با برد 3 يک عوض کردند. در نيمه نهايي با مجيدي، استقلال هم کامبک خورد و هم کامبک زد: برد يک صفر، تساوي يک يک، باخت يک دو و تساوي دو دو. در فينال هم آبي ها تا يک قدمي کامبک رويايي پيش رفتند ولي درنهايت باخت 3 صفر به باخت 3 بر دو تبديل شد. 
* ليگ قهرمانان 
 تکرار همان سناريوي ليگ برتر. استقلال با مجيدي نتوانست برتري اش در خانه الشرطه را حفظ کند و به تساوي رضايت داد. با نامجومطلق، برابر الشرطه کامبک زده شد ولي ژن کامبک خوردن، تير خلاص را به پيکر استقلال برابر پاختاکور شليک کرد: برد يک صفر درنهايت به باخت 2 يک تبديل شد و تمام. 
* کارنامه 
 آندره آ استراماچوني: 4 از 15 
 وريا غفوري و دوستان: 2 از 3 
 فرهاد مجيدي: 6 از 19 
 مجيد نامجومطلق: يک از 3  


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره