نماد آخرین خبر

کارنامه محمود فکری در مربیگری

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
کارنامه محمود فکری در مربیگری

باشگاه خبرنگاران/ شب گذشته محمود فکري با قراردادي ۲ ساله هدايت تيم فوتبال استقلال را قبول کرد.
محمود فکري سرمربي سابق تيم فوتبال نساجي به تيم فوتبال استقلال ملحق شد و فصل آينده هدايت آبي پوشان را بر عهده دارد.
محمود فکري جويباري متولد ۴ مرداد ماه ۱۳۵۲ در جويبار بازيکن سابق و مربي فوتبال اهل ايران است. او هم اکنون سرمربي استقلال است. فکري رکورد دار تعداد بازي در تيم فوتبال استقلال تهران است.
محمود فکري مربي فوتبال
در ۲۵ دي سال ۵۲ به دنيا آمده، اما شناسنامه او را به تاريخ ۴/ ۵/ ۵۲ گرفته اند. به دنيا آمده جويبار و محله وان محله اين شهر است.
فکري فوتبال خود را در سال ۶۵ از تيم ساحل جويبار شروع کرد و در سال ۱۳۶۹ به تيم باشگاه نساجي مازندران پيوست. بعد از آن پيراهن استقلال تهران را تن کرد. خدمت سربازي باعث شد تا او فوتبالش را در تيم باشگاه فجر سپاسي شيراز ادامه دهد و بعد از پايان خدمت سربازي به استقلال تهران بازگشت. بيشتر زمان بازيگري فکري در باشگاه استقلال تهران گذشت. او بعد از حوادث شهرآورد سي و هشتم تهران در دي ماه سال ۱۳۷۳ با محروميت شش ماه از حضور در زمين بازي رو به رو شد.

مربيگري محمود فکري
محمود فکري مربيگري در فوتبال را از باشگاه شيرين فراز کرمانشاه و در سال ۱۳۸۷ آغاز کرد. پس از يک سال او به عنوان کمک مربي به کادر فني تيم استقلال تهران اضافه شد. يک فصل سپري شد و محمود دوباره به شيرين فراز برگشت. اين روند باز هم تکرار شد و يک سال بعد، اين مربي باز هم به عنوان کمک مربي به کادر فني تيم استقلال پيوست.
در سال ۱۳۹۱ در مس کرمان و در سال ۱۳۹۲ در باشگاه صباي قم، فکري مربي بودن را تجربه کرد. در سال ۱۳۹۳ او  براي بار سوم در دوران مربيگري خود به تيم استقلال ملحق شد. اين دفعه دو فصل دوام آورد و در سال ۱۳۹۵ هدايت نساجي مازندارن را بر عهده گرفت.
فکري ديگر مي‌خواست نقش نخست کادر فني تيم را داشته باشد و در سال‌هاي بعدي هم مربيگري در نفت مسجد سليمان، شاهين بوشهر، سرخپوشان پاکدشت و آلومينيوم اراک را تجربه کرد.
محمود فصل ۱۳۹۸- ۱۳۹۹ را در باشگاه خوشه طلايي سپري کرد و در آخر فصل به باشگاه نساجي مازندران بازگشت تا اين تيم را براي فصل ۱۳۹۹- ۱۴۰۰ آماده کند، اما او عصر ديروز با قراردادي ۲ ساله به استقلال پيوست.
افتخارات محمود فکري
از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۶ کاپيتان استقلال بود
فکري همراه با استقلال ۳ بار قهرمان ليگ ايران (۱۳۷۷، ۱۳۸۰، ۱۳۸۵)
۳ بار قهرمان جام حذفي فوتبال ايران (۱۳۷۵، ۱۳۷۹، ۱۳۸۱) شد.
ضمن اين که ۵ نايب قهرماني ليگ ايران (۱۳۷۳، ۱۳۷۸، ۱۳۷۹، ۱۳۸۱، ۱۳۸۳)
 ۲ نايب قهرماني جام حذفي (۱۳۷۸، ۱۳۸۳)
يک نايب قهرماني (۱۳۷۸)

يک مقام سومي (۱۳۸۱) در جام باشگاه‌هاي آسيا را در کارنامه خويش دارد
دو گل در شهرآورد به نتيجه رسانده که يکي از آن‌ها فاصلهٔ چند ده متري بوده است
برترين مربي ليگ يک
محمود فکري در مراسم برترين‌ها در يکم مرداد ۱۳۹۷ به عنوان بهترين مربي فصل ۹۶ انتخاب گرديد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره