نماد آخرین خبر

روایت جدید وکیل پرسپولیس از پرونده شکایت النصر

منبع
خبرآنلاين
بروزرسانی
روایت جدید وکیل پرسپولیس از پرونده شکایت النصر

خبرآنلاين/ وکيل باشگاه پرسپوليس به برتري در دعواي مطرح شده از سوي باشگاه النصر عربستان اميدوار است.
پس از ثبت شکايت باشگاه النصر عربستان از پرسپوليسي ها، اين باشگاه بلافاصله به کمک وکلاي فعال در حوزه حقوق ورزش لايحه دفاعي خود را به کنفدراسيون فوتبال آسيا ارسال کرد تا بتواند از حق خود دفاع کند. در همين خصوص با اميرساعد وکيل يکي از وکلاي حاضر در اين پرونده صحبت کرده ايم تا از آخرين روند اين پرونده بگويد.
*اگر ممکن است در خصوص لايحه دفاعي اي که پرسپوليس ديشب به AFC ارسال کرده توضيح بدهيد و اين که چه کارهايي در اين زمينه انجام شده است؟
-در ابتدا بايد اين نکته را بگويم که هرگونه اظهارنظري مي تواند در حال حاضر روي روند پرونده تاثيرگذار باشد. اما به صورت کلي با همکاري اي که فدراسيون و باشگاه پرسپوليس داشته اند، و با توجه به اينکه کميته انضباطي کنفدراسيون فوتبال آسيا فقط 30 ساعت به ما وقت داده بود، لايحه دفاعي ما شامل 75 صفحه شامل مستندات و دفاعيات در ساعت 2:30 بامداد پنجشنبه ارسال شد. ادله اي که نشان مي دهد بازيکنان پرسپوليس در زمان مقرر قرارداد خود را ثبت کرده اند و اين قراردادها قبل از اعمال محروميت فيفا در خصوص پرونده آقاي برانکو ثبت شده است.همچنين اين که پنجره نقل و انتقالاتي در داخل ايران در آن زمان باز بوده و اين که خود AFC هم يک هفته قبل از اولين بازي پرسپوليس در ليگ قهرمانان آسيا يک پنجره اختصاصي را براي جذب بازيکن باز کرده بود. همه اين ها نشان مي دهد که قرارداد پرسپوليس با بازيکنانش در محدوده قانوني مقرر و قبل از اعمال محروميت کميته انضباطي فيفا در خصوص پرونده برانکو ثبت شده و به همين دليل من اميدوارم که نتيجه اين رسيدگي به سود ما باشد.
*الان اي اف سي فقط به همين قضيه ثبت قرارداد ها ورود کرده است؟
-در حال حاضر اعتراض النصر فقط در همين حوزه است و در اين پرونده مورد ديگري مطرح نبوده است.

*فکر مي کنيد اي اف سي تا چه زماني راي خود را صادر خواهد کرد؟ به نظر مي آيد که اين شکايت به کميته انضباطي کنفدراسيون فوتبال آسيا رسيده است.
-طبق مقررات النصر تا 2 روز بعد از بازي فرصت داشت که اعتراض مکتوب خود را اي اف سي ارسال کند. پس از آن هم ما 2 روز فرصت داشتيم که دفاع کنيم که با توجه به اين که مدتي طول کشيد تا تيم حقوقي دور هم جمع شوند، فرصت ما کمتر از 2 روز بود. بنابراين با توجه به اين مدت کوتاهي که در اين زمينه وجود دارد، من فکر مي کنم تا اواسط هفته آينده نتيجه نهايي اين پرونده اعلام شود.
*در صورتي که اي اف سي به نفع پرسپوليس راي بدهد، اين به اولين پيروزي ايران در اين دادگاه هايي مشابه در سال هاي اخير تبديل خواهد شد.
-من معتقدم وکالت در حوزه دعاوي ورزشي يک بحث ملي است و ما نبايد منافع يک دسته و گروه را به منافع ملي ترجيح دهيم. آبروي کشور ما و احقاق حقوق نمايندگان کشور ما در عرصه ها و مسابقات بين المللي براي هر وکيلي باعث افتخار است. من هم اميدوارم که با کمک خداوند و با توجه به اعتمادي که مديران فدراسيون به ما داشته اند، اين تلاش ها به ثمر بنشيند و اين نقطه شروعي باشد براي موفقيت ورزش ايران در دعاوي بين المللي با استفاده از ظرفيت حقوق دان هاي داخلي که باعث مي شود ما هزينه هاي گزافي را صرف وکلاي خارجي نکنيم. در داخل کشور ظرفيت هاي بسيار خوبي وجود دارد و جواناني علاقه مند هستند که از عهده اين کار بر مي آيند.اميدوارم در نهايت شيريني پيروزي پرسپوليس بر النصر در زمين، با برتري در اين پرونده تکميل شود و بعد از آن هم اين اتفاق در جودو بيفتد.
*گويا پدر شما هم اولين مديرعامل پرسپوليس بعد از پيروزي انقلاب بوده اند.
-بله پدر من از سال 1360 تا 1365 مديرعامل پرسپوليس بوده است. من فکر مي کنم در اينجا تعصب رنگي براي من وجود ندارد بلکه تعصب فوتبالي وجود دارد. در مقدمه کتابي که من در حوزه حقوق بين الملل ورزش به زبان فارسي نوشته ام، در مقدمه اش ذکر کرده ام که ياد و خاطره پدرم انگيزه من براي نوشتن اين کتاب بوده است. درنهايت بهتر است بگويم که سابقه پدر من در فوتبال، يک انگيزه اي شد تا بتوانم دانشم در حوزه حقوق بين الملل را معطوف به حوزه حقوق ورزش بکنم و به کشورم خدمت کنم.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره