خبر ورزشي/ پيشکسوت استقلال گفت: هوادار بايد قبل از قهرماني استقلال را دوست داشته باشد حتي اگر ۱۰ سال قهرمان نشد.
عبدالعلي چنگيز با ابراز رضايت از اينکه کادر فني تيم استقلال با گروهي از آبي‌هاي دوآتشه تشکيل شده اميدوار است فصل جديد اين تيم روند کم‌ريسک‌تري را دنبال کند. 
از اوضاع کادر فني استقلال خبر داريد؟
از اول هم بايد اين کار را مي‌کردند. نمي‌خواهم از استقلال تعريف کنم ولي انصافاً حداقل در اين يک دهه شمار سرمربيان موفق استقلالي در ليگ برتر را که مرور کنيد مي‌بيند چه در ليگ برتر و چه در ليگ دسته يک پر شده از مربياني که از استقلال به اين حيطه ورود کرده‌اند پس چرا نبايد با جمع کردن گروهي از اين نفرات يک تيم فني خوب را بالاي سر استقلال گذاشت؟!
از تيم فني جديد رضايت داريد؟
نتايج کارشان مي‌تواند رضايت پيشکسوتان و هواداران را تأييد کند. البته اينکه در اين گروه جوان و باتجربه کنار هم قرار گرفته‌اند به خودي خود بازگوکننده وضعيت خوب تيم است. خود فکري که سال‌ها کار کرده و تجربه بالا آمدن از ليگ يک را داشته و مرفاوي هم که خودش نزديک ۱۰، ۱۵ سال است در مربيگري فعال است. نيروي جوان هم دارند و آرش برهاني و بقيه قطعاً مي‌توانند ايده‌هايي داشته باشند که به کارشان بيايد. تنها نکته مهم اين است که نبايد تضارب آرا به‌وجود بيايد و حرف نهايي را محمود فکري بايد بزند. در اين‌صورت همه مسائل به درستي پيش مي‌رود. 
از يارگيري تيم خبر داريد؟
متأسفانه هنوز بازيکنان جديد را ثبت قرارداد نکرده‌ايم و اين باعث شده تا درباره بدهي به شفر کمي دچار ترديد شويم. دياباته و ميليچ هم که برنگشته‌اند وگرنه بين نفراتي که جذب شدند بازيکنان خوبي حضور دارند که در کنار قبلي‌ها مي‌توانند به تيم کمک کنند. 
چشمي از اين تيم جدا شده و...  
محمدحسين مرادمند را در خط دفاع شهرخودرو ديده‌ام و مي‌دانم مي‌تواند از پس اين کار بربيايد. او جلو هم مي‌رود و در حملات ضربه سرهاي خوبي هم مي‌زند. ضمن اينکه عارف غلامي و محمد دانشگر هم هستند که حالا يک فصل بيشتر از قبل تجربه بودن در استقلال را دارند. 
اين کادر استقلال را قهرمان مي‌کند؟
اصلاً نبايد اين‌گونه به ماجرا نگاه کرد. فکري تيم را نبسته و نهايتاً بتواند يکي دو بازيکنش را خودش انتخاب کند. از سوي ديگر بار توقع قهرماني روي کادر فني مانع رسيدن آنها به اين مهم مي‌شود. هوادار بايد قبل از قهرماني استقلال را دوست داشته باشد حتي اگر ۱۰ سال قهرمان نشد. نمونه‌اش را در ليورپول ديديم. پس اول مهم است که استقلال خوب بازي کند بعد قهرماني و مسائل ديگر خود به خود ايجاد مي‌شوند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد