ايرنا/ پيشکسوت آبي‌پوشان گفت: من حتم دارم اگر هواداران استقلال همچون آندره‌آ استراماچوني از محمود فکري حمايت کنند، اين تيم مي‌تواند در پايان فصل به جايگاهي شايسته برسد. 
 عبدالعلي چنگيز يک نام خاطره‌انگيز براي استقلالي‌ها محسوب مي‌شود، بازيکني که سال‌ها پيش از اين در خط حمله آبي‌پوشان به ميدان مي‌رفت و گل‌هاي حساسي را به ثمر رساند.
او در گفت و گويي درباره شرايط استقلال حرف‌هاي جالبي را بر زبان آورد.
آينده استقلال را با محمود فکري چطور پيش‌بيني مي‌کنيد؟
همه چيز خوب و ايده‌آل است، البته اين شنيده‌هاي من از تيم استقلال است که در مطبوعات و سايت‌هاي خبري آن را رصد مي‌کنم.
اينکه محمود فکري سرمربي استقلال شد، انتخاب خوبي بود؟
استقلال در شرايطي قرار داشت که گزينه‌اي زيادي براي مربيگري نداشت و براي همين محمود فکري بهترين گزينه بود. فکري يک استقلالي است که سال‌ها در اين بازي کرده و کاپيتان آبي‌پوشان بوده است. او از تمام سال‌هايي که پيراهن آبي‌پوشان را بر تن کرده، تجربيات با ارزشي را به ارمغان آورده است و به طور حتم اين تجربيات کمک زياي به او خواهد کرد. من به آينده استقلال اميدوار هستم.
اين اميدواري در قهرماني هم وجود دارد؟
استقلال تيمي است که امسال توقعات زيادي از آن وجود دارد و همه توقعشان‌ موفقيت و قهرماني آبي‌ها است. استقلال اين شانس را دارد که در اين فصل با همدلي، اتحاد و تلاش بازيکنان و تدابير کادر فني به سال‌ها قهرمان نشدن در ليگ برتر خاتمه داده و عنوان قهرماني را به دست آورد.
کادر فني او را چطور مي‌بينيد؟
يک کادر فني کاملا استقلالي که چند نفر در جمع آنها سابقه سرمربيگري در اين تيم را دارند و به طور کلي وزن نيمکت بالاست و آنها مي‌توانند به فکري کمک کنند.
خيلي ها بر اين باور هستند حضور چند سرمربي ادوار مختلف استقلال مي‌تواند حاشيه‌هايي را براي اين تيم به وجود آورد؟
من مخالف هستم.
چرا؟
براي اينکه وقتي اهداف يکي باشد، هيچ حاشيه و جنجالي براي استقلال شکل نخواهد گرفت. اين نفرات آمده‌اند تا به فکري براي رسيدن به اهداف عالي کمک کنند و همان‌طور که صمد مرفاوي و پرويز مظلومي اعلام کرده‌اند، هدفشان از حضور در استقلال فقط و فقط کمک به اين تيم است و دنبال گرفتن جاي فکري نيستند. ضمن اينکه..
ضمن اينکه چي؟
اين کادر فني که در حال حاضر در استقلال حضور دارد، حاصل چند نسل از بازيکنان اين تيم است و  حضور افراد با تجربه و جوان مي‌تواند اتفاقات خوبي را رقم بزند. برهاني و حنيف‌ عمران زاده با توجه به شرايط سني که دارند مي‌توانند در رابطه با بازيکنان کمک کنند و ساير نفرات در بحث فني بازوان فکري باشند.
انتظارات از فکري بالاست و اگر او چند بازي نتيجه نگيرد، شرايط سختي برايش رقم خواهد خورد؟
هواداران استقلال بايد شرايط را درک کنند و به اين کادر فني فرصت کافي دهند تا بتوانند روزهاي خوبي را براي آبي‌پوشان رقم بزنند. يک مربي بايد اعتماد به نفس و ثبات داشته باشد تا برنامه‌هايش را پياده کند. 
اسم استراماچوني را آورديد، شايد نام او براي فکري حاشيه ساز شود؟
نبايد اين اتفاق رخ بدهد و اگر خداي ناکرده هواداران استقلال بخواهند نام اين مربي را بالاي سر فکري قرار دهند، استقلال ضربه خواهد کرد. من يک توصيه‌اي به آنها دارم.
چه توصيه‌اي؟
اينکه بدانند استراماچوني ديگر سرمربي استقلال نيست و او ديگر به اين تيم باز نخواهد گشت. من منکر توانايي‌هاي فني استراماچوني نيستم و هميشه گفته‌ام او براي استقلال زحمات زيادي کشيد اما وقتي مربي در ايران نيست، چرا بايد حاشيه‌هايش وجود داشته باشد. استقلال پارسال به خاطر همين ماجراها يک جام مهم را از دست داد.
منظورتان دعواي فينال جام حذفي است؟
بله، در روزهايي که استقلال بايد خودش را براي قهرماني در جام حذفي آماده مي‌کرد، مديرعامل و سرمربي وقت استقلال اسير دعوا شدند و به همين علت يک جام بزرگ را از دست داديم. احمد سعادتمند به جاي اينکه در آستانه فينال جام حذفي از سرمربي خود حمايت کند، نام استر‎اماچوني را آورد و همين عامل به تيم ضربه زد. در اين مقطع نبايد اشتباهات گذشته تکرار شود.
علي کريمي از استقلال رفت.
کريمي بازيکن خوبي بود و فصل گذشته نمايش‌هاي قابل قبولي را به اجرا گذاشت، اما استقلال هيچ وقت به بازيکن متکي نبوده و نبايد باشد. استقلال همواره بازيکناني داشته که توانسته‌اند بعد از رفتن يک ستاره ،جاي خالي او را پر کرده و حتي بهتر از وي هم شوند. هواداران استقلال نبايد نگران اين مساله باشند.
ليگ برتر ۱۶ آبان آغاز مي‌شود و استقلال بايد به مصاف مس رفسنجان برود. در اين خصوص صحبتي داريد؟
پيروزي در اين مسابقه از نظر روحي مي‌تواند به استقلال کمک زيادي کند و استقلال اگر با برد استارت بزند، در ادامه فصل با آرامش بهتري مسابقاتش را پيگيري مي‌کند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد